Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane artykuły

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane analizy

Reklama

Wózki widłowe: Komentarze ekspertów

Informatyzacja dociera do magazynów

2012-07-24 | artykuł darmowy | tagi: Wózki widłoweBaterie i prostowniki

Kartka, długopis i ręczne sterowanie przepływem materiałów w magazynie to już przeżytek. Poza systemami klasy WMS na rynku pojawiają się rozwiązania IT o znacznie szerszym zastosowaniu. Jakie dodatkowe korzyści wnosi wdrożenie ich w logistyce wewnętrznej przedsiębiorstwa? Narzędzia IT są jednym z ważniejszych kroków do optymalizacji pracy magazynu. Wzrost wydajności osiągany jest poprzez znaczną redukcję popełnianych błędów, lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej czy automatyczne sterowanie zadaniami wykonywanymi przez poszczególnych pracowników. czytaj cały artykul »

Preferowana branża w portfelu EFL

2012-03-07 | artykuł darmowy | tagi: Wózki widłowe

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od początku jest liderem branży. Obecnie jest największą firmą leasingową oferującą finansowanie wszelkich środków trwałych. Od 2001 roku jest częścią międzynarodowej Grupy Crédit Agricole, która znajduje się w światowej czołówce grup bankowych pod względem wielkości kapitału. Od kilkunastu lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych czytaj cały artykul »

Przyszłość rozwiązań IT dla logistyki

2012-01-24 | artykuł darmowy | tagi: Wózki widłowe

Nowoczesna flota i rozwiązania optymalizujące pracę magazynu to najważniejsze czynniki, które przekładają się na efektywność procesów logistycznych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm w Polsce dostrzega korzyści wynikające z wdrożenia rozwiązań IT. Trend widoczny jest zwłaszcza wśród dużych przedsiębiorstw dysponujących znaczną flotą wózków widłowych, bowiem technologia umożliwia sprawne zarządzanie eksploatacją maszyn, a korzyści wynikające z optymalizacji są największe. czytaj cały artykul »

Minimalizacja całkowitych koszów eksploatacji

2011-12-02 | artykuł darmowy | tagi: Wózki widłowe

Jak pamiętamy rok 2009 był bardzo trudnym rokiem dla producentów maszyn przemysłowych dla całej branży TSL, budownictwa jak i również dla biznesu opon to tego typu pojazdów. Przez poprzednie lata sprzedaż opon przemysłowych z roku na rok rosła w tempie kilku a nawet kilkunastu procent. Niestety wraz z dużym spadkiem sprzedaży wszelkiego rodzaju maszyn, tempo rozwoju sprzedaży opon przemysłowych uległo radykalnej zmianie. Rok 2010 wprawdzie przyniósł poprawę, jednak daleko jeszcze do pełnego optymizmu w tym względzie, chociaż wyraźnie zarysowują się symptomy wzrostowe. czytaj cały artykul »

Ewolucyjny rynek opon

2011-12-02 | artykuł darmowy | tagi: Wózki widłowe

Na rynku opon do transportu wewnętrznego jest kilku głównych producentów, w tym SOLIDEAL, którzy bazują w zasadzie na tej samej kategorii odbiorców i mają produkty wysokiej jakości o sprawdzonej renomie. Zmieniają oni jedynie swój udział w rynku, kosztem innych dostawców. Można zatem powiedzieć, że rynek opon przemysłowych jest dość dobrze znany, mimo to należy go określić, jako nieprzewidywalny. Szczególnie teraz, trudno jest mówić o rozwoju, gdy kryzys decyduje o tym, że użytkownicy w przeważającej części kierują się ceną zakupu, a nie jakością i trwałością ogumienia, czyli kosztem jednostkowym eksploatacji. czytaj cały artykul »

Różnorodność potrzeb rynku wyklucza absolutną  dominację

2011-11-14 | artykuł darmowy | tagi: Wózki widłowe

Komentarz Romy Dudzińskiej, z firmy DURWEN Polska, dostawcy osprzętu do wózków widłowych, na temat wpływu rynku wózków widłowych na rynek osprzętu, jego powiązań z rynkiem pierwotnym wózków widłowych i wpływu rynku wtórnego wózków widłowych, na rynek specjalistycznego osprzętu. czytaj cały artykul »

Optymalne wykorzystanie baterii

2011-10-24 | artykuł płatny | tagi: Wózki widłoweBaterie i prostowniki

Systemy zarządzania procesem ładowania przy dużej złożoności układu stają się obecnie niezbędnym elementem wyposażenia każdej większej akumulatorowni. Oczywiście nie ma sensu budowanie takiego systemu w akumulatorowni dla kilku czy nawet kilkunastu baterii, wówczas wystarczy zastosować „inteligentne” prostowniki HF do ładowania baterii które umożliwiają rozpoznawanie stanu naładowania baterii czy nawet poziomu zasiarczenia. czytaj cały artykul »