Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane artykuły

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane komentarze

Reklama

Wrześniowy Top4 wózków widłowych - 2014-10-12

2014-10-12 | artykuł darmowy | tagi: analizy tag 2analizy tag 1

Wrześniowy Top4 wózków widłowych Wrzesień, pierwszy miesiąc po wakacyjnej przerwie, wykazał rekordowe zainteresowanie publikowanymi ofertami, w statystykach „sypnęło” jak z rogu obfitości pokazując aktywność uczestników logistycznego rynku. To rekordowy miesiąc pod wieloma względami, 21 479 wejść we wszystkie oferty publikowane na portalu, jest najlepszym jak dotąd wynikiem, oferty wózków widłowych przekroczyły granicę dziesięciu tysięcy wejść osiągając wynik 10200 kliknięć (wzrost o 20%). Wózki widłowe to nadal najliczniejsza grupa produktowa na portalu, z 47% udziałem kliknięć w odniesieniu do wszystkich ofert. To kolejny miesiąc tak znaczących wzrostów w niemal wszystkich grupach produktowych, można się było tego spodziewać, wszak na portalu coraz więcej ofert i internauci mają z czego wybierać.

Rynek logistyki sprzętowej rośnie, już i tak bardzo bogata oferta, powiększa się o nowe marki, nie inaczej jest na portalu, pojawiły się oferty nowej marki HELI i już w pierwszym pełnym miesiącu publikacji ofert, jedna z nich przewodzi w rankingu. Wszystkie grupy rodzajowe odnotowały znaczące wzrosty, największy nominalnie wzrost notują czołowe wózki widłowe 5212 kliknięć, o 713 więcej (16%) niż w sierpniu. Wózki magazynowe zanotowały 3296 wejść w oferty, o 639 więcej (24%) niż w poprzednim miesiącu, a wózki systemowe 442 wejścia w oferty, o 163 więcej(58%) w stosunku do sierpnia. Oferty wózków typu Reach truck miały 1023 wejść, o 119 więcej(13%) jak w sierpniu, o 47 wejść więcej (26%) niż w sierpniu zanotowała grupa rodzajowa okreslona jako pozostałe, skupiająca pod tym hasłem wózki boczne, przegubowe i wielokierunkowe, w sumie kliknięto 227 razy w oferty tej grupy wózków.     

Pierwsze miejsce w rankingu Top 4 sierpnia, zajęła oferta Wózek HELI CDD12-030”, z ilością 277 wejść w ofertę.  Stacker elektryczny HELI , o udźwigu 1,2 tony, posiadająca trzy opcje rozstawu wideł 550 mm, 600 mm i 650 mm, pozwalające na optymalne dopasowanie rozstawu do palety. Wózek wyposażony w podwójny maszt, podnosi na wysokość 3000 mm, o nominalnej szerokości 812 mm. Opcjonalnie wózek można wyposażyć w maszty pozwalające podności towary na wysokość 2500 mm, 2700 mm, 3300 mm lub 3600 mm. Wózek posiada platformę dla operatora. Wózek HELI CDD12-030, wyposażono w kontroler Curtis AC (200 A), silnik jazdy AC o mocy 1.5 kw, silnik podnoszenia DC o mocy 3 kw, standardową baterię 24V i mocy 210Ah. Do kompletu klienci otrzymują prostownik 50A. Wózek wyposażony jest w system EPS – wspomaganie sterowania dyszlem, co ułatwia manewrowanie pojazdem.

W1

Źródło: Portal Log4.pl

Drugie miejsce z liczbą 195 wejść zajęła oferta „Spalinowy czołowy RX 70-80” z ilością 255 wejść w ofertę. Czterokołowy wózek widłowy z przeciwwagą i silnikiem spalinowym napędzającym oś przednią Still RX 70-80. Kompaktowa budowa i niezwykła zwrotność połączona z czułym napędem i kontrolą podnoszenia w celu zapewnienia optymalnych parametrów pracy. Wózki widłowe Still RX 70-80 o udźwigu 8 ton został skonstruowany na potrzeby wyspecjalizowanych branż, które wymagają największej mocy przeładunkowej. RX 70-80 doskonale wpisuje się w konsekwentną strategię firmy, aby efektywność procesów magazynowania w przedsiębiorstwie szła w parze z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz bezpieczeństwem i wygodą pracy. Najnowsze modele z serii RX70, poza dużą mocą przeładunkową, charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, bardzo niskim spalaniem i emisją dwutlenku węgla (dzięki zastosowaniu katalizatora i samooczyszczającego się filtra cząstek stałych) oraz przemyślanymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii.

Trzecie miejsce  w Top 4 września , zajęła oferta „Atlet Tergo UHD 250, wózek wysokiego składowania  z liczbą 166 wejść w ofertę. Wózki Atlet Tergo UMS/UHD/UHX zostały skonstruowane w taki sposób, by były w stanie wykonać niemal każde trudne zadanie przeładunkowe, pracując przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Do trudniejszych zadań najlepiej nadaje się mocny model UHD o wysokości podnoszenia do 11,5 metra i udźwigu 2500 kg. Ta seria wózków widłowych wysokiego składowania jest także najbardziej ergonomiczna. Unikatowa mini kierownica z pływającym podłokietnikiem, liczne funkcje adaptacji stanowiska operatora, intuicyjne urządzenia sterujące, przechylny fotel i doskonała widoczność to charakterystyczne cechy wózków Atlet, które zapewniają operatorowi maksymalną kontrolę, wydajność i bezpieczeństwo.

Czwarte miejsce w rankingu zajęła oferta „Wózek ErgoPicker OPC”  - z ilością 152 wejść. Wózek wyspecjalizowany do wysokiej kompletacji. Kabina operatora unoszona z ładunkiem, maszt pomocniczy, regulowana szerokość rozstawu wideł, zdublowany system sterowania… i inne wyposażenie opcjonalne. Platformy robocze, klatki na specjalne zamówienie i według pomysłu, wymagań użytkownika. Najnowsze osiągnięcia ergonomii, doskonałe parametry jazdy i unoszenia dające wysoki stopień wydajności. Wyposażony w czujnik przeciążenia dla bezpieczeństwa operatora. Ergo OPS zapewnia wyjątkową stabilność i bezpieczeństwo kompletacji z bardzo wysokich poziomach i korytarzach VNA z prowadnicami. Ergonomiczne widły zapewniają łatwy dostęp do nośnika ładunku. Dzięki podnoszeniu/opuszczaniu punktu pobierania lub punktu odkładania kompletacja jest wydajna, bezpieczna i wygodna.

w2

Źródło: Portal Log4.pl

Wrzesień obfitował w wiele wydarzeń, niemniej internauci intensywnie poszukiwali interesujących ich produktów. Wózki widłowe to najliczniejsza grupa ofertowa, licząca 291 aktywnych ofert wózków widłowych, która zarejestrowała 60 164 wejścia w publikowane oferty od początku roku, w analogicznym okresie roku ubiegłego było 15 912 wejść, progresja jest więc znaczna. Ujawnia się więc siła i potencjał internetu, a możliwość zapoznania się z wieloma ofertami dostawców sprzętu i wyposażenie magazynu, jest wartością  dodaną portalu.

Red.