Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane artykuły

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane komentarze

Reklama

Oferty baterii trakcyjnych i prostowników w 2015 r. - 2016-01-21

2016-01-21 | artykuł darmowy | tagi:

Oferty baterii trakcyjnych i prostowników w 2015 r. Na portalu Log4.pl publikowanych jest 58 ofert w grupie rodzajowej baterie trakcyjne oraz 22 oferty prostowników uzupełniających się ofertą. Te grupy produktowe mocno związana z grupą produktową wózków widłowych, wzrost w tej grupie przekłada się na zainteresowanie ofertami baterii trakcyjnych i prostowników. Nie bez znaczenia jest trend ekologiczny, który sprawia, że rośnie zainteresowanie produktami z napędem elektrycznym również w magazynach.

Z pośród ofert w grupie produktowej baterie trakcyjne, aktywne są 24 oferty baterii kwasowych(41%), 13 ofert baterii żelowych(23%), 10 ofert baterii AGM(17%), jedna bateria litowa(2%) oraz 10 ofert akcesoriów(17%). Baterie kwasowe to wciąż najliczniejsza grupa rodzajowa. Jedna bateria Litowo-Jonowa, grupa rodzajowa, która wciąż na naszym rynku jest nowością o wysokich kosztach zakupu, a że mamy rynek ceny, to baterie Litowo-Jonowe odnajdują się w specjalnych projektach.

Baterie kwasowe notują 55% udział wejść w oferty publikowane na portalu, jest to bardzo stabilna pozycja, która nie zmienia się w czasie. Pozostała połowa „tortu” to baterie AGM(17%), oferty baterii żelowych(16%) oraz oferty akcesoriów(12%) udziału. Czy te udziały przekładają się na rynek baterii, trudno jednoznacznie powiedzieć, nie jest to badanie, a zapis pewnych preferencji użytkowników portalu. Patrząc na te dane nie sposób, nie zwrócić uwagi na dominację ofert baterii kwasowych, których jest zdecydowana większość na rynku. Wprowadzone są nowe technologie, które znacznie ograniczają czynności obsługowe baterii do niezbędnego minimum, na portalu są to baterie żelowe czy AGM. Baterie Litowo-Jonowe, okrzyknięte hitem na rynku baterii trakcyjnych, nie maja takiego zainteresowania jak pozostałe, to wciąż nowa i droga technologia, która na „rynku ceny” nie znajduje zwolenników.

Oferta prostowników obejmuje dwadzieścia dwa urządzenia występujące tylko jako dwie grupy rodzajowe, które nie są tak naprawdę dla siebie konkurencją. Prostowniki tradycyjne zastępowane są prostownikami wysokiej częstotliwości, stąd i rosnąca ilość tych prostowników i udział w liczbie kliknięć.

Oferty prostowników maja 3% udział wejść w zestawieniu z wszystkimi ofertami, licząc w okresie od stycznia do grudnia br. Widać rosnące zainteresowanie prostownikami wysokiej częstotliwości, dokonuje się zmiana technologiczna realizowana w sposób ewolucyjny.

Szczegóły w załączniku >>>PDF

 

pobierz ten artykuł w postaci pliku PDF