Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane analizy

Nasi partnerzy

Najczęściej czytane komentarze

Reklama

CSEasy SC20 - wyjątkowo ekonomiczna opona - 2011-11-15

2011-11-15 | artykuł darmowy | tagi: Opony przemysłoweWózki widłowe

CSEasy SC20 - wyjątkowo ekonomiczna opona Continental wprowadził rewolucyjne rozwiązanie w zakresie wymiany opon, CSEasy - jest pierwszą oponą superelastyczną montowaną na felgę bez użycia prasy. Ten nowy system, eliminując prasę montażową, pozwala na wymianę opony bezpośrednio na pojeździe, przy wykorzystaniu standardowych narzędzi, przez co znacznie redukuje czas postoju urządzenia.

 

 

 

Przynosi to ewidentne korzyści użytkownikom wózków widłowych, którzy stosując CSEasy oszczędzają swoje pieniądze dzięki efektywności wykorzystaniu sprzętu, ograniczając do minimum przestoje w jego pracy. Opona CSEasy jest wyznacznikiem jakości i innowacyjności w klasie opon superelastycznych zarówno pod względem technicznym jak i ekonomicznym.

Metoda ta pozwala na większą elastyczność w serwisowaniu opon, łatwość i szybkość montażu, skróca w zasadniczy sposób przestoje w pracy sprzętu. Wyeliminowanie prasy montażowej i osprzętu do wymiany zwiększa bezpieczeństwo pracy i eliminuje urazy powstające podczas wymiany opon. Zastosowanie adaptera, wykonanego z trwałych materiałów, służącego do wielokrotnego użytku oraz wykorzystanie standardowych obręczy pozwala na bardziej ekonomiczne gospodarowanie zasobami.Continental

Zalety opony superelastycznej CSEasy:

Ekonomiczna i przyjazna środowisku.

Superelastyczna opona CSEasy SC20 jest oponą nowej generacji. Charakteryzuje się około 20% większą żywotnością w porównaniu do opony z bieżnikiem SC15, bardzo niskimi oporami toczenia dzięki czemu pozwala obniżyć zużycie paliwa około 5% oraz zredukować emeisję CO2. CSEasy składa się z trzech podstawowych elementów: standardowej obręczy, adaptera i opony.

Adapter jest elementem łączącym oponę ze standardową felgą, a jego stożkowa forma oraz śrubowe połączenie z oponą gwarantują sztywne osadzenie na obręczy. Łatwość i szybkość montażu to główne atuty nowej opony, która przy wymianie nie potrzebuje prasy montażowej, lecz jedynie klucza i niewielkiej ludzkiej siły.

conticonticonti

Opona przemysłowa Continental CSEasy SC20 jest wyjątkowo ekonomiczna w eksploatacji dzięki swemu niskiemu współczynnikowi oporu toczenia. Opony o rozmiarze 225/75 – 10 (23 x 9 – 10) na osi ładunku oraz 180/70 – 8 (18 x 7 – 8) na osi ładunkowej zostały zamontowane na elektrycznym wózku widłowym Still RX60-25 i poddane testom. Instytut DEKRA potwierdził prawidłowy przebieg testów. Ilość energii potrzebnej na pokonanie określonego dystansu została zmierzona i zaznaczona liniami świetlnymi. Przez całą długość trasy wózki utrzymywały średnią, uprzednio określoną prędkość.

Odczyty z urządzeń pomiarowych posłużyły do określenia średniej wartości zużycia energii w oparciu o kilka rund jazd testowych każdego wózka na prostym odcinku, podczas których operatorzy wózków musieli wykonywać określone manewry oraz korzystać z podnośnika. Przeprowadzone testy jednoznacznie dowodzą tego, że opona Continental CSEasy SC20 jest najbardziej ekonomiczna opona w swojej klasie.

Red.

Foto: Continental