Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane newsy

Reklama

Poczta Polska rozpoczyna testy samochodów elektrycznych - 2018-04-28

kategorie:

Prowadzone przez Pocztę Polską testy mają być największe w Polsce. Mają na celu sprawdzenie w praktyce parametrów dostępnych na rynku pojazdów elektrycznych oraz wybranie najbardziej korzystnych rozwiązań techniczno - użytkowych.

Celem Poczty Polskiej jest stopniowa wymiana swojej floty na auta elektryczne. Kluczowe kwestie mi w zakresie wprowadzania samochodów elektrycznych to ekologia oraz koszt eksploatacji, który powinien być niższy niż samochodów tradycyjnych.

Do współpracy zostali zaproszeni producenci obecni na polskim rynku, którzy w swojej ofercie mają obecnie auta o ładowności do 800 kg z homologacją do poruszania się po drogach. Zostanie sprawdzonych wiele różnych modeli aut dostawczych od siedmiu producentów dostępnych na polskim rynku. W pierwszym etapie testów będzie to dwadzieścia egzemplarzy ośmiu różnych modeli. W 2018 roku w planach jest przetestowanie około 50 pojazdów elektrycznych.

W teście elektrycznych samochodów dostawczych wezmą udział marki takie jak: Renault, Nissan, Zeppelin Goupil, Melex, Citroen, Peugeot, KOMEL (konwertyk Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych). Kierowcy Poczty Polskiej do końca czerwca będą sprawdzać m.in. ładowność, sposób ładowania akumulatorów oraz możliwą do przejechania liczbę kilometrów. Wyliczone zostaną również potencjalne oszczędności finansowe wynikające z wymiany floty na samochody zasilane alternatywnymi źródłami energii. Testowane samochody będzie można zobaczyć na ulicach Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Białegostoku, Krakowa, Lublina, Łodzi, Gdańska, Wrocławia oraz Katowic. Oprócz aut przetestowane również będą różne rodzaje ładowarek i stacji ładowania.

Testowane modele samochodów elektrycznych są o wiele cichsze oraz mniej zanieczyszczają powietrze w miejscu przemieszczania się przez co dobrze sprawdzą się w miastach. Również będą doskonałą opcją podczas realizacji nocnych transportów.

 

Źródło: Poczta Polska