Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane newsy

Reklama

Nowe inwestycje PEKAES - 2018-05-01

kategorie:

Intensywne działanie grupy PEKAES w obszarze Jedwabnego i Bursztynowego Szlaku.

W ubiegłym roku spółka PEKAES obsłużyła kilkaset pociągów wiozących towary z portów znad Bałtyku. Ilość towarów przewożonych tą drogą do terminalu w Łodzi zwiększyła się dwukrotnie.

Od 2013 roku czyli od przejęcia spółki SPEDCONT, Grupa PEKAES ciągle inwestuje w rozwój przewozów towarów z Chin oraz z portów w Gdańsku i Gdyni. Rozbudowa terminalu przeładunkowego w Łodzi umożliwiła składowanie nawet 3 500 kontenerów 40-stopowych. To aż o ¼ więcej niż w roku poprzednim. Do końca kwietnia zaplanowano ukończenie rozbudowy 13-hektarowegi terminalu, który pozwoli zwiększyć transport i przeładunek towarów transportowanych z Chin oraz portów.

Grupa podaje, ze w ubiegłym roku obroty terminalu SPEDCONT w Łodzi wzrosły o ponad 40% w porównaniu do roku poprzedniego. W tym roku spodziewany jest kolejny wzrost przeładunków. Prognozuje się, że ilość towarów z portów może się zwiększyć nawet o 1/3, natomiast w przypadku transportów z Chin o 1/5.

W tym roku PEKAES zakupił naczepy kontenerowe co powiększy ich flotę do prawie 150 sztuk. Zaplanowano także montaż i uruchomienie olejnej suwnicy w terminalu, a także wyposażenie go  w nowe wózki do przeładunku kontenerów. Inwestycje obejmują także technologie. Wprowadzane są nowoczesne systemy informatyczne wspomagające zarządzanie spedycją oraz placem składowym. W efekcie ma to poprawić efektywność oraz usprawnić przeładunek.

SPEDCONT to spółka wchodząca w skład Grupy PEKAES. Oferuje klientom kompleksową ofertę usług intermodalnych. Zapewnia dostawy kontenerów z portów do terminali lub na bocznicę klienta, pełną obsługę przeładunkową, dowóz samochodowy kontenerów z terminala, przewozy magistralą transsyberyjską, przewozy bocznicowe w portach oraz bezpieczny i ekologiczny transport kontenerów na terenie kraju. Fakt, że PEKAES posiada biura spedycji morskiej w Dyni i Szczecinie pozwala oferować klientom wiele usług dodatkowych, takich jak pełna obsługa celna, usługi portowe w kraju i za granicą, magazynowanie, składowanie, pakowanie oraz konfekcjonowanie towarów.

 

Źródło: PEKAES