Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-16 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Najczęściej czytane newsy

Reklama

Nowe inwestycje PEKAES - 2018-05-01

kategorie:

Intensywne działanie grupy PEKAES w obszarze Jedwabnego i Bursztynowego Szlaku.

W ubiegłym roku spółka PEKAES obsłużyła kilkaset pociągów wiozących towary z portów znad Bałtyku. Ilość towarów przewożonych tą drogą do terminalu w Łodzi zwiększyła się dwukrotnie.

Od 2013 roku czyli od przejęcia spółki SPEDCONT, Grupa PEKAES ciągle inwestuje w rozwój przewozów towarów z Chin oraz z portów w Gdańsku i Gdyni. Rozbudowa terminalu przeładunkowego w Łodzi umożliwiła składowanie nawet 3 500 kontenerów 40-stopowych. To aż o ¼ więcej niż w roku poprzednim. Do końca kwietnia zaplanowano ukończenie rozbudowy 13-hektarowegi terminalu, który pozwoli zwiększyć transport i przeładunek towarów transportowanych z Chin oraz portów.

Grupa podaje, ze w ubiegłym roku obroty terminalu SPEDCONT w Łodzi wzrosły o ponad 40% w porównaniu do roku poprzedniego. W tym roku spodziewany jest kolejny wzrost przeładunków. Prognozuje się, że ilość towarów z portów może się zwiększyć nawet o 1/3, natomiast w przypadku transportów z Chin o 1/5.

W tym roku PEKAES zakupił naczepy kontenerowe co powiększy ich flotę do prawie 150 sztuk. Zaplanowano także montaż i uruchomienie olejnej suwnicy w terminalu, a także wyposażenie go  w nowe wózki do przeładunku kontenerów. Inwestycje obejmują także technologie. Wprowadzane są nowoczesne systemy informatyczne wspomagające zarządzanie spedycją oraz placem składowym. W efekcie ma to poprawić efektywność oraz usprawnić przeładunek.

SPEDCONT to spółka wchodząca w skład Grupy PEKAES. Oferuje klientom kompleksową ofertę usług intermodalnych. Zapewnia dostawy kontenerów z portów do terminali lub na bocznicę klienta, pełną obsługę przeładunkową, dowóz samochodowy kontenerów z terminala, przewozy magistralą transsyberyjską, przewozy bocznicowe w portach oraz bezpieczny i ekologiczny transport kontenerów na terenie kraju. Fakt, że PEKAES posiada biura spedycji morskiej w Dyni i Szczecinie pozwala oferować klientom wiele usług dodatkowych, takich jak pełna obsługa celna, usługi portowe w kraju i za granicą, magazynowanie, składowanie, pakowanie oraz konfekcjonowanie towarów.

 

Źródło: PEKAES

Opinia prawna w sprawie funkcjonowania magazynów i centrów dystrybucji - 2018-04-30

kategorie:

ECR opublikowało opinię prawną Kancelarii Adwokackiej Daniel Kirchner w sprawie funkcjonowania magazynów i centrów dystrybucji w świetle ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni z dnia 10 stycznia 2018 r.

Wnioski z opinii prawnej są następujące:

 1. Zgodnie z literalnym brzmieniem art. 3 pkt 1 ustawy należy dojść do wniosku, iż placówką handlową w rozumieniu analizowanej ustawy jest obiekt, w którym jest prowadzony handel i w którym jednocześnie są również wykonywane czynności związane z handlem.
 2. Magazyny i centra dystrybucji nie prowadzące działalności handlowej nie stanowią placówki handlowej w rozumieniu analizowanej ustawy.
 3. W ocenie opiniującego, rozszerzająca wykładnia przepisów ww. ustawy dokonana przez Państwową Inspekcję Pracy jest niedopuszczalna i nieuzasadniona.
 4. Zgodnie ze stanowiskiem PIP, ustawa nie znajduje zastosowania do magazynów i centrów dystrybucji należących do podmiotu nieprowadzącego działalności w zakresie handlu.
 5. Rozumienie „placówki handlowej” jako obiektu, w którym jest wykonywany handel lub są wykonywane czynności związane z handlem, jak np. magazynowanie produktów, powodowałoby wyjście poza zakres celu ustawy.
 6. W przypadku nowelizacji ustawy, zgodnie z stanowiskiem PIP bądź też podzielenia stanowiska PIP przez sąd, rozwiązaniem pozwalającym na funkcjonowanie magazynów i centrów dystrybucji przez podmioty prowadzące również działalność w zakresie handlu jest, według opiniującego, skorzystanie z usług podmiotów zewnętrznych w tym zakresie.

Pełne brzmienie opinii jest dostępne tutaj.

 

Źródło: ECR

Poczta Polska rozpoczyna testy samochodów elektrycznych - 2018-04-28

kategorie:

Prowadzone przez Pocztę Polską testy mają być największe w Polsce. Mają na celu sprawdzenie w praktyce parametrów dostępnych na rynku pojazdów elektrycznych oraz wybranie najbardziej korzystnych rozwiązań techniczno - użytkowych.

Celem Poczty Polskiej jest stopniowa wymiana swojej floty na auta elektryczne. Kluczowe kwestie mi w zakresie wprowadzania samochodów elektrycznych to ekologia oraz koszt eksploatacji, który powinien być niższy niż samochodów tradycyjnych.

Do współpracy zostali zaproszeni producenci obecni na polskim rynku, którzy w swojej ofercie mają obecnie auta o ładowności do 800 kg z homologacją do poruszania się po drogach. Zostanie sprawdzonych wiele różnych modeli aut dostawczych od siedmiu producentów dostępnych na polskim rynku. W pierwszym etapie testów będzie to dwadzieścia egzemplarzy ośmiu różnych modeli. W 2018 roku w planach jest przetestowanie około 50 pojazdów elektrycznych.

W teście elektrycznych samochodów dostawczych wezmą udział marki takie jak: Renault, Nissan, Zeppelin Goupil, Melex, Citroen, Peugeot, KOMEL (konwertyk Instytutu Napędów i Maszyn Elektrycznych). Kierowcy Poczty Polskiej do końca czerwca będą sprawdzać m.in. ładowność, sposób ładowania akumulatorów oraz możliwą do przejechania liczbę kilometrów. Wyliczone zostaną również potencjalne oszczędności finansowe wynikające z wymiany floty na samochody zasilane alternatywnymi źródłami energii. Testowane samochody będzie można zobaczyć na ulicach Poznania, Warszawy, Rzeszowa, Białegostoku, Krakowa, Lublina, Łodzi, Gdańska, Wrocławia oraz Katowic. Oprócz aut przetestowane również będą różne rodzaje ładowarek i stacji ładowania.

Testowane modele samochodów elektrycznych są o wiele cichsze oraz mniej zanieczyszczają powietrze w miejscu przemieszczania się przez co dobrze sprawdzą się w miastach. Również będą doskonałą opcją podczas realizacji nocnych transportów.

 

Źródło: Poczta Polska

Dedra Exim rozrasta się w MLP Pruszków I - 2018-04-27

kategorie:

Dedra Exim to firma działająca w branży narzędziowej. W ostatnim czasie wynajęła dodatkowych 1 590 m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków I. W związku z tym wykorzystywana przestrzeń przez Dedra Exim wynosi obecnie 13,2 tys. m2.

Dedra Exim jest związana z MLP Group od 2003 roku. Firma ta w swojej ofercie ma m.in. elektronarzędzia, urządzenia spawalnicze, zespołu prądotwórcze, kompresory, czy urządzenia pneumatyczne. Produkty te sprzedawane są pod markami własnymi: Dedra, Pansam, Descon i Hillem&Mohr. Dedra Exim jest też wyłącznym dystrybutorem kompresorów marki AEG oraz nagrzewnic Stanely.

 

Źródło: MLP

Kanclerz Niemiec Angela Merkel na targach CeMAT - 2018-04-25

kategorie:

Podczas otwarcia targów Hannover Messe CeMAT Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedziła stoisko Jungheinrich.

Prezes Jungheinrich wraz z Członkiem Zarządu Larsem rozmawiali z Kanclerz i towarzyszącym jej prezydentem Meksyku o najnowszych trendach w branży intralogistycznej. Podczas spotkania Angela Merkel uruchomiła bezzałogowy wózek systemowy, który przetransportował 1,5-tonowę paletę z ładunkiem.

Jungheinrich jest największym wystawcą na targach CeMAT 2018 z hasłem „Your Connection to Success”. Firma świętuje w tym roku 65. jubileusz, zaprezentuje produkty i rozwiązania z zakresu intralogistyki 4.0. W pawilonach 33 i 34 na ponad 5500 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej, będzie można obejrzeć produkty Jungheinrich przeznaczone do planowania, projektowania i wdrażania półautomatycznych oraz w pełni zautomatyzowanych magazynów, w tym automatyczny wózek systemowy EKX 516a oraz technologię litowo-jonową Jungheinrich

 

 

Źródło: Jungheinrich

Trwają targi CeMAT 2018 - 2018-04-24

kategorie:

W dniach 23 – 27 kwietnia odbywa się wystawa CeMAT 2018 , która jest częścią targów Hannover Messe.

CeMAT 2018 to największe na świecie targi logistyczne. Targi te to okazja do spotkań osób z sektora logistyki wewnętrznej oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Wystawcy mogą być pewni, że ich pokazy innowacji i rozwiązań produktowych spotkają się z międzynarodową publicznością profesjonalistów, którzy chcą poznać najnowsze trendy oraz są gotowi zainwestować w przedsięwzięcie i współpracować w partnerstwach.

W targach bierze udział ok. 1000 wystawców. Zostanie pokazanych ponad 4 000 innowacyjnych rozwiązań. Zostanie wygłoszonych 128 przemówień. Targi SA okazją do poznania ponad miliona osób z branży logistycznej.

Więcej informmacji o targach, wystawcach oraz gościach dostępnych jest na stronie.

 

Źródło: CeMAT

Nowy park MLP w Strykowie - 2018-04-23

kategorie:

Grupa MLP planuje budowę nowego parku logistycznego w Strykowie niedaleko Łodzi. W planach jest zbudowanie 120 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo produkcyjnej.

Nowy park miałby zająć powierzchnię 25 hektarów. Inwestycja zlokalizowana będzie w sąsiedztwie autostrady A2, a odległość od centrum Łodzi to ok. 20 km. Z kolei najbliższe lotnisko będzie w odległości 28 km, a centrum Warszawy 110 km.

MLP to jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. W skład aktualnego i potencjalnego portfela zarządzanych nieruchomości przez Grupę wchodzi szesnaście operacyjnych parków logistycznych zlokalizowanych w Europie. W Polsce grupa prowadzi parki takiej jak: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin, MLP Teresin, MLP Wrocław, MLP Czeladź oraz MLP Gliwice.

 

Źródło: MLP

Zmiana funkcjonowania sieci DB Schenker podczas majówki i w Boże Ciało - 2018-04-22

kategorie:

W związku z przerwą w pracy w wielu firmach w Polsce podczas długich weekendów DB Schenker udostępnia harmonogram na ten czas.

Harmonogram dostarczania przesyłek podczas weekendu majowego oraz długiego weekendu  związanego ze Świętem Bożego Ciała przedstawia się następująco:

DB Schenker przypomina o szczególnym sprawdzeniu czy odbiorcy nadanych paczek pracują w dniach 2, 4 maja oraz 1 czerwca. Pozwoli to uniknąć długotrwałego składowania przesyłek oraz ich kumulacji w terminalach. Dzięki temu DB Schenker uniknie ewentualnych problemów związanych z funkcjonowaniem sieci logistycznej, a przesyłki zostaną dostarczone do odbiorców bez żadnych problemów.

W przypadku przesyłek międzynarodowych, przesyłki będą dostarczane wg harmonogramów dotyczących poszczególnych krajów.

 

Źródło: DB Schenker

Targi TRANSPORTEX w dniach 24-25 kwietnia 2018. - 2018-04-21

kategorie:

Targi Transportu i Spedycji TRANSPORTEX 2018 oraz Salon Logistyki i Magazynowania LOGISTEX 2018, organizowane w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu, ul. Braci Mieroszewskich 124 w dniach 24-25 kwietnia 2018 r.

Podczas targów odbędą się:

Atutem targów jest:

Targi TRANSPORTEX to okazja do przestawienia osiągnięć i ofert firm działających w obszarze transportu i spedycji. To także okazja do pozyskania nowych kontaktów handlowych oraz zdobycia wiedzy o innowacyjnych rozwiązaniach w branży.

Targi są utrzymane w formule B2B. Daje  to możliwość spotkania w jednym miejscu właścicieli firm transportowych, przewoźników, spedytorów oraz menedżerów transportu drogowego z firm logistycznych, produkcyjnych i dystrybucyjnych.

Targi odwiedzają właściciele firm transportowych, przewoźnicy, dystrybutorzy, właściciele taboty transportowego, spedytorzy, przedstawiciele Irm kurierskich, dostawcy usług logistycznych, kierownicy portów i terminali przeładunkowych oraz inwestorzy. Osoby te poszukują rozwiązań  w zakresie technologii i usług transportowych.

Rejestracja zwiedzających na targi dostępna jest tutaj

Rejestrować się można do 23.04 do godziny 20.00.

 

Źródło: Expo Silesia

 

AGED przedłuża najem powierzchni w MLP Pruszków I - 2018-04-20

kategorie:

AGED to dystrybutor sprzętu AGD klasy premium. W ofercie posiada produkty zagranicznych marek takich jak: Liebherr, Nivona oraz Dyson Airblade. AGED przedłużył najem 4 335m2powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym MLP Pruszków I należącym do MLP Group.

AGED związany jest z MLP Group od 2000 r. Ostatnio została podpisana umowa przedłużenia najmu 4 335 m2 powierzchni w parku logistycznym MLP Pruszków. 3 600 m2 jest wykorzystywanych jako powierzchnia magazynowa, a pozostałe 755 m2 to powierzchnia socjalna i biurowa.

 

MLP Pruszków I to park stworzony przez MLP Group. Park zajmuje powierzchnię 43 hektarów. 170 695 m2 to powierzchnia magazynowo-produkcyjna. Centrum posiada około 50 klientów. Park jest położony w doskonałym miejscu zapewniającym połączenie komunikacyjne z centrum Warszawy jak i innymi ośrodkami miejskimi.

 

Źródło: MLP

Automatyzacja procesów magazynowych - 2018-04-19

kategorie:

Firma Baumalog dzieli się swoimi doświadczeniami i ofertą dotyczącymi automatyzacji procesów magazynowych.

W najnowszym numerze „Logistics manager” można przeczytać o innowacyjnych rozwiązaniach dostarczanych przez firmę Baumalog ale nie tylko.

Artykuł w głównej mierze skupia się na przedstawieniu innowacyjnych rozwiązań dotyczących różnego rodzaju regałów. Zaprezentowano ofertę różnych firm oraz przedstawiono, w których aspektach taki regał wspomaga automatyzację.

Cały artykuł dostępny jest tutaj

 

Źródło: Baumalog

PEKAES umacnia swoją pozycję w Europie - 2018-04-18

kategorie:

Grupa wprowadza codzienne połączenia drobnicowe z Austrią

Dzięki rozszerzeniu współpracy z firmą G. Englmayer Spedition GmbH PEKAES poszerzył swoją ofertę o codzienny serwis drobnicy do Austrii. To kolejny kraj, po Węgrzech, Rumunii i krajach bałkańskich, gdzie PEKAES współpracuje z międzynarodowym partnerem drobnicowym.

Do tej pory realizowane były 3 połączenia do Austrii i 2 połączenia do Polski. Poprzez współpracę z Englmayer kursy realizowane są codziennie.

PEKAES współpracuje z 16 partnerami w 32 krajach dzięki czemu oferuje dostawy towarów drobnicowych na obszarze Europy. Nowy partner PEKAES ma duże doświadczenie na rynku nie tylko Austriackim ale też w całej Europie Południowo-Wschodniej, a także ma własną sieć dystrybucji. Firma Englmayer Spedition GmbH posiada 19 własnych oddziałów (w tym 5 w Austrii) i zatrudnia ponad 500 osób. Na rynku firma działa od 1858 roku i dysponuje około 76 000 m2 powierzchni magazynowej. Jej obrót roczny wynosi ponad 120 mln EUR.

 

Źródło: PEKAES

DACHSER zainwestuje 22 mln euro w nowy oddział - 2018-04-17

kategorie:

Dachser nabył nieruchomość o powierzchni ok. 65 tys. m2 w Eschbach w Niemczech. W sierpniu 2018 roku rozpocznie się budowa nowego centrum logistycznego w którym znajdzie się terminal przeładunkowy o łącznej powierzchni ponad 6 tys. m2 z 82 dokami, a także dwukondygnacyjny budynek biurowy. Zakończenie budowy i przeprowadzka są planowane na połowę 2019 roku.

Michael Gaudlitz, kierownik oddziału DACHSER we Fryburgu tak uzasadnia tę decyzję: „Jako partner logistyczny rozwijamy się z roku na rok wraz z lokalną gospodarką i potrzebujemy większej powierzchni z uwagi na przewidywany dalszy wzrost”.

Nowy obiekt ma zastąpić dotychczasowy oddział Dachser we Fryburgu-Hochdorf, który od 1989 roku służył jako hub drobnicowy dla południowo-zachodnich Niemiec i Alzacji (Francja). Obecnie we Fryburgu pracuje 150 osób, które zajmują się transportem 225 000 ton ładunków rocznie.

Nowe centrum logistyczne zostanie zbudowane na południowy-zachód od Fryburga w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A5. Autostrada ta zapewnia doskonałe połączenie z Niemcami, Francją i Szwajcarią. Centrum stworzy warunki operacyjne oraz umożliwi dalszy rozwój firmy.

Łączny koszt przewidziany na inwestycję to 22 mln €, a realizacja projektu zakłada stworzenie 30 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: Dachser

PSML ogłasza Konkurs LIDER ZAKUPÓW 2018 - 2018-04-16

kategorie:

Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów ogłasza konkurs „Lider Zakupów 2018” będący kontynuacją promowania i wyróżniania wybitnych osiągnięć w obszarze Zakupów.

PSML pragnie wyróżniać osoby  niebojące się wyzwań, potrafiące generować pomysły i przekonywać do nich swoją firmę, podejmujące działania w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań oraz wprowadzają je w życie.

Poszukiwane są osoby lub zespoły złożone z osób, które:

Szczególną uwagę w zgłoszeniach będzie się zwracać na:

Do konkursu mogą zgłosić się:

PSML zaprasza do zaprezentowania się przed polskim środowiskiem zakupowym Kapitułą Konkursu. W skład kapituły wchodzą osoby W skład kapituły konkursu wchodzą osoby zapewniające interdyscyplinarną ocenę zgłoszeń z perspektywy strategii firmy i roli zakupów w budowaniu przewagi konkurencyjnej organizacji. Do kapituły zaproszeni są przedstawiciele biznesu, mediów biznesowych oraz nauki.

Laureat nagrody oraz zwycięski projekt zostanie zaprezentowany podczas konferencji PROCON/POLZAK 2018 22 października br.

Prezentacje konkursowe są przyjmowane do 31 sierpnia 2018r.

Więcej informacji na stronie konkursu.

 

Źródło: PSML

 

Innowacyjny wóz do transportu kontenerów od Hyster - 2018-04-15

kategorie:

Firma Hyster zaprezentuje nowy model wozu do transportu kontenerów w terminalach lądowych oraz portach podczas wystawy Med Ports odbywającej się od 17 do 19 kwietnia 2018 r. w Livorno we Włoszech.

Na stoisku Hyster Europa, delegaci będą mieć okazję spotkać się z ekspertami oraz omówić najlepsze rozwiązania firmy Hyster spełniające potrzeby pojawiające się w portach i terminalach. Doświadczony lokalny dealer CLS firmy Hyster, który dostarcza wózki podnośnikowe o udźwigu od 1 do 56 ton oraz pełny zakres usług konserwacyjnych w całych Włoszech  będzie na miejscy aby odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Jednym z głównych pokazanych rozwiązań będzie nowa seria Hyster Empty Container Handlers wyposażona w cztery pojedyncze podnośniki podnoszące do wysokości ok. 2,6 m oraz pięć podwójnych podnośników mogących podnieść ładunek również na wysokość 2,6 m. Klienci korzystający z pojedynczych operacji podnoszących będą mogli korzystać z wytrzymałego sprzętu zaprojektowanego z myślą o możliwości podwójnej obsługi manipulacyjnej. Jednocześnie możliwość jednoczesnej podwójnej obsługi zwiększa możliwości ładunkowe oraz wydajność terminali lądowych.

Nowy H11XM-ECD9 jest w stanie nawet w stanie łatwością manipulować dwoma kontenerami chłodniczymi 40-stopowymi nawet w przypadku, gdy urządzenie chłodzące jest umieszczone po tej samej stronie kontenera, co dotychczas powodowało przeciążenie.

Pokaz Med Ports stanowi także jedną z pierwszych okazji do zapoznania się z innowacyjną, podnoszącą się kabiną w modelu wózka Hyster® RS46 ReachStacker. Koncepcja ta została opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów w terminalach przemysłowych. Zdolna do ruchu kabina jest podnoszona poprzez wyciągane ramię oraz zapewnia optymalną widoczność podczas manipulacji kontenerami, zwiększa efektywność oraz zmniejsza uszkodzenia. Model ten umożliwia nawet jednoczesne przenoszenie dwóch kontenerów.

Dzięki solidnej konstrukcji kabiny Hyster operatorzy będą mogli pracować w komfortowym środowisku, w którym ograniczone zostały ruchy boczne, wstrząsy i wibracje podczas jazdy, a obsługa wysokich stosów kontenerów stanie się łatwiejsza.

 

Źródło: Hyster

Targi Med Ports w Livorno - 2018-04-14

kategorie:

W dniach od 17 do 19 kwietnia br. w Livorno po raz szósty odbędą się targi oraz konferencja dotycząca portów kontenerowych, spedycji i logistyki.

Med Ports to targi i konferencje organizowane z myślą o przedstawianiu ofert i rozwiązań z zakresu obiektów portowych, transportu i logistyki. Wystawa oferuje firmom z całego świata platformę marketingową do zaprezentowania swoich produktów i usług. Podczas towarzyszącej wydarzeniu konferencji specjaliści z branży wygłoszą wystąpienia poświęcone aktualnym trendom.

 

Źródło: Trade Fair Dates

ID Logistics otwiera Innovation Campus we Francji - 2018-04-13

kategorie:

Innovation Campus to pierwszy tego typu kampus, który został uruchomiony przez firmę logistyczną we Francji. Grupa ID Logistics jest ukierunkowana na innowacyjność, a otwarcie tego kampusu idealnie wpisuje się w tę strategię. ID Logistics od ponad trzech lat wprowadza strategię innowacyjności we wszystkich oddziałach zlokalizowanych w 17 krajach na całym świecie.

Innovation Campus położony jest w podparyskim Châtres. Mieści się w biurze o powierzchni ponad 1500 m², utworzonym z dawnego magazynu, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch operacyjnych centrów logistycznych (Castorama i Marionnaud). Obecnie realizuje się w nim około 20 projektów z obszaru innowacji, które są wdrażane lub testowane w różnych spółkach należących do Grupy ID Logistics. W przyszłości będą w nim powstawać pomysły na realizację projektów logistycznych dla obecnych jak i potencjalnych klientów. Kampus ma być także miejscem spotkań i szkoleń dla pracowników Grupy ID Logistics i partnerów firmy, do których należą czołowe uniwersytety, startupy i grupy przemysłowe.

Innowacyjne projekty to takie, które:

-        są przyjazne dla użytkownika, poprawiają jego produktywność oraz warunki pracy w jakich pracuje,

-        poprawiają standardy usług dla klientów

-        monitorują przepływ produktów w magazynach

-        optymalizują przepływy logistyczne

-        wspierają rozwój handlu elektronicznego lub wielkoformatowego handlu detalicznego

Innowacyjność ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i ekspansji Grupy ID Logistics. Jej celem jest rozwój nowych usług z wysokim poziomem wartości dodanej, poprawa procesów oraz narzędzi operacyjnych. Działanie Grupy jest ukierunkowane na wspieranie klientów poprzez zaangażowanie ośrodków badawczych, startupów, czy uniwersytetów. Innovaion Campus ma odgrywać aktywną rolę w obserwowanej w branży rewolucji logistycznej oraz napędzać tę rewolucję.

 

Źródło: ID Logistics

Zmiany w cenniku usług Poczty Polskiej - 2018-04-11

kategorie:

1 kwietnia br. wprowadzono nowy Cennik usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym. Zmianie uległy jedynie opisy pól „ UWAGA” do poszczególnych pozycji w cenniku, tj. do pozycji 13 i 14 oraz 22.

Wprowadzone zmiany w Cenniku usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym nie wprowadzają zmian w zakresie wysokości opłat świadczonych przez Pocztę Polską usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym.    

W polu „UWAGI do poz. 13 i 14” dodano cztery kolejne kraje, czyli Azerbejdżan, Kirgistan, Szwajcarię i Irlandię Północną, do których maksymalna masa worka M może wynosi 20 000 g.

Z kolei w polu „UWAGA do poz. 22” wyłączono usługę potwierdzenia odbioru w przypadku przesyłek rejestrowanych adresowanych do Brazylii, Danii, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz paczek pocztowych wysyłanych do Kanady i Szwecji.

 

Źródło: Poczta Polska

RFID w handlu - 2018-04-10

kategorie:

Powstał raport przygotowany na podstawie doświadczeń dziesięciu dużych firm z użytkowania technologii RFID. Z kolei 18.04 odbędzie się webinarium z udziałem autora raportu.

Raport Measuring the Impact of RFID in Retailing, został przygotowany przez przygotowany przez ECR Shrink and On Shelf Availability, grupę roboczą ECR Community, we współpracy z GS1 UK. Został opracowany na postawie doświadczeń dziesięciu dużych firm, które w swoich sklepach wdrożyły technologię RFID. W raporcie przedstawiono wnioski, zmierzono sukcesy i wskazano wyzwania dla przyszłych użytkowników RFID.

Badaniem objęto takie firmy jak: Adidas, C&A, Decathlon, Lululemon, Jack Wills, John Lewis, MARC O’POLO, Marks & Spencer, River Island i Tesco.

Na podstawie doświadczeń wymienionych przedsiębiorstw w raporcie zanalizowano cel inwestycji, współczynniki sukcesu oraz wyciągnięto wnioski.

Cały raport oraz dodatkowe informacje są dostępne na stronie.

 

Z kolei 18 kwietnia br. odbędzie się webinarium z udziałem autora raportu, prof. Adriana Becka z Uniwersytetu w Leicester.

Podczas wystąpienia przedstawi on:

Wystąpienie to może być pomocne dla osób zastanawiających się nad wdrożeniem technologii RFID w swoich sklepach.

Link do zapisów znajduje się tutaj.

 

Źródło: ECR

II Targi Chłodniczych Łańcuchów Dostaw i Logistyki w Temperaturze Kontrolowanej - 2018-04-09

kategorie:

W EXPO XXI Warszawa, od 10 do 12 kwietnia 2018 r. odbędą się Targi ColdChain Poland

ColdChain Poland to platforma biznesowa łącząca profesjonalistów, którzy zlecają lub sami zarządzają chłodniczymi łańcuchami dostaw oraz przedsiębiorstw, które produkują na potrzeby tej branży, ze specjalistami zawodowo związanymi z następującymi sektorami:

-        żywność i napoje (świeże, chłodzone, mrożone, ryby i owoce morza, mięso i nabiał, owoce i warzywa, etc.)

-        przemysł farmaceutyczny i medyczny

-        przemysł chemiczny, towary niebezpieczne (ADR / RID / ADN) 

 

Targi odwiedzą:

-         producenci  i dostawcy żywności oraz napojów

-         importerzy i dystrybutorzy żywności oraz napojów

-         przedstawiciele sieci handlowych

-         osoby związane z dystrybucją hurtową i handlem detalicznym

-         przedstawiciele HoReCa (hotele, restauracje, bary, catering)

-         osoby związane z transportem i logistyką

-         właściciele magazynów i hal chłodniczych

 

Na targach będzie wiele firm, które zaprezentują swoje produkty i usługi w następujących kategoriach:

-         logistyka w łańcuchu dostaw

-         transport artykułów spożywczych

-         chłodnictwo

 

Po więcej informacji o targach zapraszamy na stronę.

 

Źródło: ColdChain Poland

Foto: ColdChain Poland

MIRBUD rusza z budową dwóch obiektów w MLP Pruszków II - 2018-04-08

kategorie:

MIRBUD S.A. zbuduje hale magazynowe wraz z pomieszczeniami biurowymi dla MLP Group. Zbudowana łączna powierzchnia ma wynieść 36,2 tys. m2. Dla cargo-partner zostanie przygotowane 9,3 tys. m2, a dla Avery Dennison powstanie 13,3 tys. m2 powierzchni biurowej i magazynowej.

Cargo-partner spedycja sp. z o.o. to globalny partner logistyczny. W zbudowanej powierzchni 8 tys. m2 zostanie przeznaczonych na nowoczesny magazyn, z kolei 1,3 tys. m2  to będzie budynek biurowy, w którym znajdzie się główna siedziba firmy.

Avery Dennison Polska sp. z o.o. to producent i dystrybutor etykiet oraz materiałów samoprzylepnych. Zbudowana przestrzeń zostanie przeznaczona na cele produkcyjno – magazynowe.

Oba obiekty planowane są do oddania do użytki w trzecim kwartale 2018 r.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II jest położone w gminie Brwinów niedaleko Warszawy, 5 km od Pruszkowa. Obecnie park zajmuje 72 hektary. W pobliżu znajdują się także międzynarodowe linie kolejowe, droga lokalna nr 760 oraz autostrada A2.

 

Źródło: MLP

Dachser rozszerza swoją działalność w Wietnamie - 2018-04-07

kategorie:

Jeden z wiodących operatorów logistycznych, firma Dachser, pragnąc wykorzystać potencjał gospodarczy Wietnamu i jego rosnącą rolę w handlu rozszerza działalność swoich oddziałów w Hanoi i Ho Chi Minh City.

Wietnam jest dobrym miejscem dla producentów, którzy chcą obniżyć koszty płac oraz produkcji. Dachser obsługuje swoich klientów z dwóch oddziałów zlokalizowanych w Hanoi i Ho Chi Minh City. Realizuje zamówienia głównie przemysłu odzieżowego, motoryzacyjnego, ciężkiego oraz tworzyw sztucznych. Dzięki firmom takim jak Samsung, Hon Hai Precision, LG Innotek, Foxcon, Microsoft czy Intel, Wietnam może się rozwijać i stawać się centrum zaawansowanych technologii.

Przewiduje się, ze Wietnam stanie się kluczowym hubem dla handlu międzynarodowego. Dlatego też Dachser chce rozwinąć swoje oddziały oraz zwiększyć oferowaną przestrzeń ładunkową. Rząd Wietnamu planuje rozbudować porty i infrastrukturę, ponieważ pomoże to w rozwoju tego kraju.

Dzięki podpisanym umowom handlowym z Unią Europejskim, partnerstwu z Chinami, Indiami czy innymi krajami Azji Południowo-Wschodniej Wietnam przekształcił swoją gospodarkę. Z kraju będącego producentem produktów rolnych i tekstylnych stał się krajem z wysokim potencjałem rozwoju branży high-tech.

Wszystkie te aspekty sprawiają, że Wietnam jest dobrym miejscem dla rozwijania działalności gospodarczej, z czego korzysta Dachser.

 

Źródło: Dachser

JLL Spark przejmuje firmę Stessa - 2018-04-06

kategorie:

27 marca 2018 oddział JLL Spark ogłosił przejęcie firmy Stessa zajmującą się aktywami na rynku nieruchomości w modelu. Stessa opiera swoje działanie na modelu SaaS: oprogramowanie jako usługa.

Stessa to platforma zajmująca się nieruchomościami, która pozwala inwestorom na uzyskanie dochodu, łatwe i ekonomiczne śledzenie, zarządzanie i komunikację w swoich aspektach działalności. To pierwsze takie strategiczne przejęcie dokonane przez JLL Spark od momentu powstania. Misją JLL Spark jest przekształcenie branży nieruchomości poprzez innowacje technologiczne.

Oddział JLL Spark jest w stanie działać niezależnie bez ograniczeń większości firmowych „innowacji” lub przedsięwzięć, co pozwala zachować elastyczność i szybkość startupu wspieranego przez wiedzę i zasoby JLL.

Działalność JLL Spark uzupełnia podstawową działalność JLL, dzięki czemu całe przedsiębiorstwo jest bardziej produktywne i konkurencyjne na rynku.

Za powód przejęcia firmy Stessa podano, że jej innowacyjny produkt wypełnia lukę na rynku dla małych i średnich inwestorów.

Stessa to firma założona przez inwestorów w nieruchomości dla inwestorów w nieruchomości. Sprawia że zarządzanie nieruchomościami jest prostsze. Stessa zapewnia właścicielom nieruchomości podgląd w czasie rzeczywistym w ich własność, usprawnia także przepływ formalności.

Dzięki przejęciu Stessy JLL Spark poszerzy zasięg działalności i zapewni lepszą obsługę klienta.

 

Źródło: JLL

To już sześć lat działalności Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” - 2018-04-04

kategorie:

To już sześć lat działalności Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” Przez sześć lat działalności fundacja DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi” spełniła 1000 dziecięcych marzeń. Przeprowadziła 15 zbiórek krwi, zrealizowała 30 aukcji oraz zrealizowała 15 projektów wolontariackich a także zebrała tony korków. Około 50 kurierów i pracowników zostało wspartych finansowo i materialnie.

26 marca obchodzono 6 urodziny fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”. W tym dniu podkreślono szczególną rolę wszystkich osób zaangażowanych w funkcjonowanie Fundacji, jej sympatyków, przyjaciół i wolontariuszy którzy udzielają się na rzecz innych. Aneta Cegiełka, specjalista ds. Sprzedaży Pośredniej DHL Express i Członek Zarządu Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, mówi: „zaangażowanie się w pomoc innym w swoim wolnym czasie wymaga wielu wyrzeczeń, ale zawsze rekompensatą są wielka radość i ogromna satysfakcja. Nie raz przekonaliśmy się o tym, że nasza fundacyjna działalność dla wielu osób była jedyną formą okazanej pomocy”.

6 lat Fundacji

W ciągu sześciu lat działalności Fundacja zapoczątkowała wiele inicjatyw społecznych takich jak aukcje świąteczne i walentynkowe, czy zbiórki prezentów dla wychowanków domów dziecka. Obecnie Fundacja zrzesza 800 podopiecznych w całej Polsce i współpracuje z 8 instytucjami takimi jak Fundacja Słonie na Balkonie, Fundacja Gajusz, Pracownia Alternatywnego Wychowania, wybrane Domy Dziecka czy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Fundacja angażuje się w pomoc pracownikom i kurierom DHL a także ich rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji. Organizowane są wycieczki, spotkania ze św. Mikołajem dla wychowanków placówek szkolno-opiekuńczych. Dwa razy w roku przeprowadzane są akcje zbiórki krwi. Prowadzone są aukcje mające na celu pozyskanie środków finansowych, aby móc je potem przekazać schroniskom lub domom dziecka.

Podróż dla Innych

To coroczna rowerowa akcja charytatywna, podczas której uczestnicy pokonują kilkaset kilometrów w kilka dni. Jej celem jest zbiórka środków na rzecz Fundacji DHL oraz Fundacji „Jedni Drugim”.

Zbiórka nakrętek

We wszystkich lokalizacjach DHL odbywa się zbiórka plastikowych korków. Środki z ich sprzedaży przeznaczono na zakup sprzętu i rehabilitacje dla potrzebujących.

 

Źródło: DHL

Foto: DHL

Zmiana lokalizacji siedziby oddziału Jungheinrich - 2018-04-02

kategorie:

Zmiana lokalizacji siedziby oddziału Jungheinrich Pomorski oddział firmy Jungheinrich zlokalizowany jest w Centrum Logistycznym 7R przy ul. Magazynowej 9, 80-180 Kowale.

Z uwagi na dynamiczny rozwój od 26 marca 2018 r. oddział Jungheinrich zlokalizowany będzie w Centrum Logistycznym w Kowalach niedaleko Gdańska. Numery telefenów kontaktowych nie zostały zmienione.

Dla klientów oferowany jest kompletny zestaw produktów i usług. Klienci mają szeroki wybór wózków widłowych zarówno tych nowych jak i używanych, regałów magazynowych, systemów logistycznych i wspomagających pracę magazynu. Oferowane są także usługi serwisowe i wynajmu.

Oddział zlokalizowany jest niedaleko lotniska oraz dróg eskspresowych S6 i S7 co znacznie ułatwia dostanie się do punktu Jungheinrich.

Źródło: Jungheinrich

Foto: Jungheinrich

Nowy spot handlowy Toyota Material Handling - 2018-04-01

kategorie:

Nowy spot handlowy Toyota Material Handling Otwarto nowy spot handlowy wózków widłowych Toyoty w Gdańsku

27 marca 2018 roku na terenie Pomorskiego Centrum Handlu Rolno-Spożywczego otwarto Centrum Wózków Widłowych Toyota. Wybór lokalizacji w Trójmieście miał na celu zaspokoić oczekiwania klientów z tego regionu. Klienci zainteresowani ofertą Toyoty będą mieli do wyboru wózki nowe jak i używane, w korzystnej ofercie leasingu lub najmu.

W uroczystym otwarciu brał udział Dyrektor Zarządzający Toyota Material Handling Polska Sp. zo.o.
Jaroslav Antene

 

Źródło: Toyota

Foto: Toyota

Still RX 50-13 i Fabryka Świętego Piotra - 2018-03-29

kategorie: rynekwydarzenia

Still RX 50-13 i Fabryka Świętego Piotra Watykańska Bazylika Świętego Piotra to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Przed ważnymi wydarzeniami liturgicznymi – jak nadchodząca Wielkanoc - zdarza się jednak, że trzeba w niej coś poprzestawiać. Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób przewozi się ławki po drogocennych marmurach?

Watykańska Bazylika Świętego Piotra to miejsce, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Przed ważnymi wydarzeniami liturgicznymi – jak nadchodząca Wielkanoc - zdarza się jednak, że trzeba w niej coś poprzestawiać. Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób przewozi się ławki po drogocennych marmurach?

Mało kto wie, że istnieje instytucja, dzięki której osoby pielgrzymujące na Święta na Plac i do Bazyliki Świętego Piotra mają na czym siedzieć. Fabryka Świętego Piotra - tak właśnie (wł. Fabbrica di San Pietro, łac. Fabrica Sancti Petri) nazywa się działający przy Stolicy Apostolskiej urząd odpowiedzialny za zarządzanie, utrzymanie, konserwację i dekorację najważniejszej świątyni kościoła katolickiego. Okazuje się, że gdy przed ważnymi wydarzeniami trzeba zwiększyć w niej liczbę miejsc siedzących, ławki po Bazylice rozwozi należący do tej instytucji, produkowany seryjnie wózek widłowy.

Aby tylko nic nie uszkodzić!

Bazylika Świętego Piotra to nie tylko centralne miejsce kultu religii rzymskokatolickiej, ale także miejsce pełne arcydzieł architektury i sztuki: od kunsztownych marmurowych posadzek, przez monumentalną konfesję grobu św. Piotra i przejmującą Pietę dłuta Michała Anioła aż po spektakularną kopułę. Wyposażenie transportowe konieczne do wykonywania takich zadań jak dostawianie ławek czy relokacja konfesjonałów wybierano w związku z tym z najwyższą troską.

 – By wykluczyć ryzyko uszkodzenia zgromadzonych w bazylice zabytków, w procesie decyzyjnym wzięto pod uwagę przede wszystkim zwrotność i kompaktowe rozmiary wózka. Rozstawiając ławki w nawie głównej miał móc swobodnie manewrować – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Znaczenie miało także dostosowanie przenoszonych na posadzkę obciążeń oraz ogumienia do marmurów, po których miał poruszać się pojazd. Istotnym czynnikiem był także niski poziom emitowanego hałasu. Ostatecznie wybrano najmniejszy w swojej klasie wózek elektryczny RX 50-13 o udźwigu na poziomie 1,3 tony opowiada przedstawiciel STILL Polska.

Zwrotny i cichy

Przy pomocy stalowych wideł pojazd bez trudu unosi ławki, pozwalając przygotować świątynię na przybycie pielgrzymów. – Używamy wózka głównie do przygotowania mszy i obchodów liturgicznych, ale także do generalnej dekoracji – mówi Giovani, operator wózka STILL RX 50-13 pracujący dla Fabbrica di San Pietro. Pojazd stał się ważnym narzędziem w utrzymaniu najczęściej odwiedzanego kościoła świata. Dzięki elektrycznemu silnikowi przemieszcza się bezgłośnie, a – jak mówi Giovanni – ze względu na kompaktowe rozmiary pozwala łatwo nawigować pomiędzy filarami i rzeźbami – Wózkiem steruje się bardzo łatwo i przyzwyczajenie się do jego obsługi poszło mi bardzo szybko – dodaje.

Oglądając relację z watykańskich obchodów Świąt Wielkiej Nocy, zwróćcie uwagę na ławki stojące w nawie głównej i wspomnijcie Giovanniego, cierpliwe rozwożącego je z myślą o wiernych swoim sprawdzonym wózkiem widłowym.

Wojciech Podsiadły

Foto: Still

 

UTILEV®, nowa marka sprawdzonego dostawcy - 2017-12-27

kategorie: rynekwydarzenia

UTILEV®, nowa marka sprawdzonego dostawcy NACCO Materials Handling Group prezentuje nową rodzinę wózków widłowych UTILEV®, która stanowi atrakcyjną opcję dla użytkowników z wielu branż, wymagających sprzętu do obsługi materiałów niepotrzebujących zaawansowanej funkcjonalności ani dodatkowych akcesoriów.

Ta nowa rodzina  wózków widłowych z przeciwwagą, jest dostępna z szeregiem wydajnych, cichych, czysto pracujących silników. Nieskomplikowane podejście do obsługi materiałów, zapewnia niedrogie, niezawodne i ekonomiczne rozwiązania w aplikacjach, w których sprzęt do transport materiałów jest wymagany do pracy o lekkim i średnim natężeniu. Gama obejmuje wózki widłowe od 1,5 do 3,5 tony i jest dostępna w sześciu różnych pojemnościach, zarówno z silnikiem diesla, LPG lub dwupaliwowym.

Tym, co odróżnia produkty UTILEV od podobnych ofert dostępnych obecnie na rynku, jest to, że te wózki te, są wspierane przez sieć specjalnie wybranych, doświadczonych, niezależnych dystrybutorów, którzy oferują szeroki zakres usług serwisowych swoim klientom.

Produkty UTILEV będą teraz dostępne od Zeppelin Polska Sp. Z o.o., a dystrybutor został wybrany przez NACCO Materials Handling Group w celu dystrybucji wózków widłowych w Polsce. Firma Zeppelin Polska została wybrana dzięki jakości świadczonych usług i możliwości serwisowych, a także dlatego, że firma konsekwentnie wykazywała się znajomością wymagań szerokiej gamy aplikacji do transportu materiałów.

Dzięki głębokiemu docenieniu różnych potrzeb klienta Zeppelin Polska, jest w stanie zapewnić spokój ducha, zapewniając szybkie wsparcie doradcze, gdy jest to wymagane, szybką reakcję na wymagania konserwacyjne i pełną dostępność części, to wszystkie klucze do prostego prowadzenia operacji przeładunkowych wózkami widłowymi Utilev, w ramach każdego budżetu.

Oferując rozwiązanie, które będzie niezawodnie spełniać cele produktywności, przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów operacyjnych, seria wózków widłowych UTILEV została zaprojektowana tak, aby była łatwa w obsłudze i konserwacji, zapewniając "Użyteczność, której można zaufać".

Proste w użyciu

Ergonomicznie zaprojektowany przedział operatora z dobrze znanym układem samochodowym oznacza, że operator będzie mógł wygodnie pracować unikając zmęczenia podczas operowania ładunkami. Szereg standardowych i opcjonalnych elementów wyposażenia pozwala zapewnić, że wózek będzie skonfigurowany do potrzeb jego zastosowania.

Łatwe w utrzymaniu

Dzięki prostocie elementów i specyfikacji, serwisowanie może być przeprowadzane szybko i łatwo, nawet przy braku dostępu do komputerów, laptopów lub narzędzi diagnostycznych.

Niedrogie w posiadaniu

Użycie sprawdzonych, wysokiej jakości, solidnych elementów, wydajna filtracja i doskonałe chłodzenie dają w efekcie niezawodną prace i niewielkie nakłady.

Idealne do pracy: w małych magazynach, przemyśle elektronicznym, przemyśle tekstylnym, produkcji żywności, ale również centrach ogrodniczych, składach budowlanych, małych centrach logistycznych

Zeppelin Polska

Foto: Zeppelin Polska

 

Nagrodzony design - 2017-11-03

kategorie: rynekwydarzenia

Nagrodzony design Dwa produkty firmy Jungheinrich zdobyły nagrodę German Design Awards. Wózek do kompletacji poziomej ECE jury konkursu doceniło za ergonomię, zaś akumulatorowy unoszący wózek widłowy z dyszlem ERE za doskonałe połączenie zwrotności pojazdu i komfortu użytkowania. Nagrodzone produkty cechuje jakość i innowacyjność.

Wózek ECE łączy w sobie ergonomię, mocną konstrukcję oraz dużą wydajność. Jego „design” wyznacza nowe standardy w tej kategorii wózków. Jury zwróciło uwagę na łatwą dostępność wszystkich elementów i akcesoriów niezbędnych podczas obsługi pojazdu. Wózek do kompletacji poziomej ECE to wyjątkowo komfortowe miejsce pracy dla operatora. Dodatkową korzyścią dla użytkownika jest innowacyjna kierownica typu jetPILOT. Zapewnia ona intuicyjną obsługę pojazdu, inspirowaną rozwiązaniami znanymi dotychczas w motoryzacji.

Akumulatorowy unoszący wózek widłowy z dyszlem ERE poza takimi cechami jak zwrotność i komfort użytkowania, charakteryzuje się modułową konstrukcją. Dzięki niej można łatwo dostosować pojazd do indywidualnych potrzeb. W konkursie zwrócono uwagę nie tylko na wydajność wózka, ale również na ergonomię, zwłaszcza w kontekście dostosowania go do  indywidualnych wymagań kierowcy. ERE daje możliwość wyboru różnych wersji platformy dla operatora. Dodatkowe opcje doposażenia pojazdu oraz solidna konstrukcja zwiększają bezpieczeństwo, zarówno pojazdu, jak i osoby go obsługującej. ERE zdecydowanie przewyższa wydajnością inne wózki w swojej klasie.

Michael Niebuhr, odpowiedzialny w Jungheinrich AG za rozwój nowych projektów, wyjaśnia: „Słowo design rozumiemy nie tylko jako wygląd produktów. To dla nas „twarz” całego przedsiębiorstwa, wyraz jakości i innowacyjności. W 2016 roku zdefiniowaliśmy na nowo podejście do naszych produktów. Ich wygląd powinien konsekwentnie odzwierciedlać techniczną i ergonomiczną jakość.”

German Design Awards to międzynarodowe wyróżnienie, którego celem jest promowanie wyjątkowych projektów z zakresu wzornictwa.  Nagrody przyznawane są corocznie, począwszy od 2012, kiedy to zainicjowano konkurs. Od tego czasu wyróżnienie zdobyło międzynarodowe uznanie, nie tylko w branży.

German Design Awards przyznawana jest przez niemiecki organ Deutsches Marken- und Designinstanz – fundację założoną w 1953 r. z inicjatywy niemieckiego rządu, której celem jest promowanie rozwoju wzornictwa, jako środka do budowy wartości marki, a w szerszym kontekście wspierania rozwoju gospodarki. Członkami fundacji są stowarzyszenia branżowe, instytucje, a także właściciele i osoby zarządzające marką w wielu znanych przedsiębiorstwach.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród German Design Awards odbędzie się 9 lutego 2018 we Frankfurcie, podczas  Ambiente – światowych targów konsumenckich.

Źródło: Jungheinrich

Foto: Jungheinrich

 

Ciągnik akumulatorowy EZS 7280 - 2017-10-27

kategorie: rynekwydarzenia

Ciągnik akumulatorowy EZS 7280 Dokładnie w czasie, w którym odbywały się międzynarodowe targi dotyczące wyposażenia lotnisk InterAirport w Monachium, firma Jungheinrich zaprezentowała swój nowy produkt: ciągnik akumulatorowy EZS 7280.

Ze względu na dopuszczalną siłę ciągu, aż 28 ton, ciągnik idealnie nadaje się do transportu ciężkich ładunków na płytach lotnisk lub w zakładach przemysłowych. Wysoki moment obrotowy sprawia, że najazd na rampę z ciężkim towarem nie stanowi dla EZS 7280 problemu. Automatyczne hamulce postojowe zabezpieczające wózek przed stoczeniem się z pochyłości ułatwiają zatrzymywanie się i ponowne ruszanie na podjeździe.

Nowy akumulator litowo-jonowy o mocy 500 Ah zastosowany w EZS 7280 gwarantuje wysoką wydajność. Użytkownik z pewnością doceni jego niekwestionowane zalety, takie jak bezobsługowość, długą żywotność, czy łatwość doładowania w każdym czasie. W przypadku szczególnie długiego czasu pracy, przy zwiększonym rozstawie osi kół, można zainstalować akumulator o mocy do 930 Ah.

Dzięki kompaktowej obudowie EZS 7280 bardzo dobrze sprawdza się w wąskich korytarzach, ułatwiając manewrowanie. Trwała i odporna na wpływy atmosferyczne konstrukcja ze specjalną powłoką gwarantuje wysoki stopień ochrony przed korozją i sprawia, że ​​ciągnik sprawdzi się nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych. Istnieje możliwość wyboru różnych wariantów kabin. Dzięki ogrzewaniu wnętrza kabiny problemu nie stanowi niska temperatura, ani zaparowane szyby.

„W trakcie prac nad produktem dużą wagę przywiązywaliśmy do wydajności pojazdu i bezpieczeństwa przy podjazdach na rampę. Ważna też była kwestia komfortu pracy operatora. Inspirację dla nas stanowiły rozwiązania stosowane z branży motoryzacyjnej.” – mówi Andreas Füchtmann, produkt manager.

Źródło: Jungheinrich

Foto: Jungheinrich 

 

Dni Otwarte wózków używanych - 2017-09-28

kategorie: rynekwydarzenia

Dni Otwarte wózków używanych W dniach 13. oraz 14. września 2017 wrocławska hala magazynowa Jungheinrich po raz kolejny przeobraziła się w halę wystawienniczą. Tradycyjnie już organizowane tu Dni Otwarte odbyły się pod hasłem: „Jungheinrich łączy maszyny, pomysły, rozwiązania, tworząc nowoczesne magazyny“. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń logistycznych w Polsce.

Do oddziału Jungheinrich w Panattoni Park w Bielanach Wrocławskich przybyli odwiedzający z całej Polski. Wydarzenie cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem, a frekwencja przewyższyła ubiegłoroczną.

Uczestnicy mogli z bliska poznać „gwiazdy” Jungheinrich, czyli wózki używane Jungstars. Firma wystawiła ich aż 100 modeli. „Wózki używane Jungheinrich, zanim trafią do klientów, przechodzą proces gruntownej renowacji w niemieckiej fabryce w Dreźnie. Po rygorystycznej kontroli podzespołów, części zużyte są wymieniane na nowe, oryginalne. Jesteśmy pewni jakości naszych wózków używanych dając na nie 12 miesięczną gwarancję. Po zakończeniu przygotowania wózka nawet ekspert ma trudności z odróżnieniem wózka używanego od nowego.” – mówi Anna Witkowska, Dyrektor ds. wózków używanych w Jungheinrich.

Na odwiedzających podczas Dni Otwartych czekało również 50 modeli nowych wózków widłowych. Specjalnie na to wydarzenie firma Jungheinrich przygotowała premierę swojego najnowszego produktu -  elektrycznego wózka czołowego EFG z akumulatorem  litowo-jonowym.

Już podczas Dni Otwartych dostaliśmy wyraźne sygnały od naszych Klientów, że są zainteresowani wyposażeniem swoich magazynów i  hal produkcyjnych w takie nowoczesne i wydajne urządzenia.” – podsumowuje wprowadzenie nowego produktu Szymon Wrzeszcz, Dyrektor Regionu Zachód w Jungheinrich.

Dni Otwarte to okazja do poznania szerokiej oferty produktowej firmy oraz konsultacji z doradcami handlowymi. Do dyspozycji uczestników byli też specjaliści od serwisu, wynajmu, sklepu internetowego Profishop. Na żywo można było zobaczyć nowoczesny system do zarządzania flotą wózków widłowych ISM Online, obejrzeć terminale mobilne oraz poznać zalety automatycznych systemów transportowych. Wydarzeniu towarzyszyła specjalnie przygotowana na tę okazję oferta targowa.

Atrakcją dla wszystkich uczestników była możliwość jazdy wózkiem systemowym wysokiego składowania poruszającym się w pętli indukcyjnej - EKX 513. Pod czujnym okiem operatora dbającego o bezpieczeństwo, każdy mógł sam przekonać się jak pracuje wózek. Chętnych do obserwowania hali wystawienniczej z wysokości 6,5 m nie brakowało.

Dni Otwarte podsumowuje Szymon Wrzeszcz: „Klientom bardzo odpowiada taka formuła spotkań. Podczas rozmów z nimi dowiadujemy się, że cenią nas za kompleksową obsługę. Podoba im się to, że nie myślimy tylko o sprzedaży wózka, a skupiamy się przede wszystkim na doradztwie, szukając najlepszego dla nich rozwiązania, optymalnie dostosowanego do ich potrzeb.” I dodaje: „Mogę zapewnić, że w przyszłym roku również będziemy organizować Dni Otwarte.”

Źródło: Jungheinrich

Foto: Jungheinrich

 

Pokazy ciężkich wózków Hyster® - 2017-09-27

kategorie: rynekwydarzenia

Pokazy ciężkich wózków Hyster® Podczas odbywającej się 21 września w niemieckiej miejscowości Weeze wystawy Hyster Europe Big Solutions Showcase 2017 przedstawiciele branży drzewnej, hutniczej, budowlanej i logistycznej mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi przez firmę Hyster. Oglądali prezentacje na żywo w sześciu strefach, zorganizowanych w okolicy centrum i w samym Centrum Testowym ciężkich wózków Hyster, położonym niedaleko miasta Düsseldorf w Niemczech. Symulacje pokazywały trudności operacyjne występujące w różnych branżach oraz sposób w jaki nowe technologie pomagają zwiększyć wydajność i parametry robocze.

– Pokazujemy jak rozwiązania Hyster, stosowane w różnych sektorach przemysłu wspierają rozwój poszczególnych branż – powiedziała Kate Pointeau, Menedżer ds. Marki Hyster. – Tegoroczna wystawa skupiła się wokół tematu przezwyciężania różnego typu wyzwań, związanych z transportem ładunków o ciężarze od 6 do 16 ton.

Zarządzanie czasem i przestrzenią

W „Strefie zarządzania czasem i przestrzenią” zobaczyć można było nowy model wózka H11XM-ECD8 podczas operacji przeładunku pustych kontenerów. Wózek z łatwością radził sobie z transportem podwójnych kontenerów 40-stopowych. Wózek ten ma wyróżniający się na rynku udźwig 11 ton, zaś symulacja pokazała w jaki sposób ten pojazd Hyster Europe może pomóc składowiskom pustych kontenerów zaoszczędzić miejsce i czas. W nowej serii wózków do obsługi pustych kontenerów dostępnych jest dziewięć modeli, w tym cztery wózki do transportu pojedynczych kontenerów na wysokość 8 kontenerów (8’6”) i pięć wózków do obsługi podwójnych kontenerów, mogących składować maksymalnie 9-kontenerowe stosy (8’6”).

W tej samej strefie można było zobaczyć inny model, specjalizujący się w przeładunku 40-stopowych kontenerów – Hyster® H9.0FT-9. Model ten potrafi składować kontenery z maksymalnym ładunkiem 9 ton, a jego specjalnym przeznaczeniem jest układanie kontenerów z niestandardowymi ładunkami.

Pokonywanie wyzwań

Marka Hyster® słynie z tego, że jej maszyny mają wytrzymałą konstrukcję, sprawdzającą się w najcięższych aplikacjach. W „Strefie wymagających aplikacji” obejrzeć można było model H16XM-12, dostosowany do pracy w branży hutniczej, a konkretnie do przewożenia potrójnych zwojów.

Na kolejnej symulacji uczestnicy mogli zapoznać się z szybkim i intensywnym rozwiązaniem wykorzystywanym w branży napojów. Dla firm zainteresowanych zwiększeniem wydajności i efektywności oraz transportem na krótkie dystanse więcej niż jednej palety jednocześnie firma Hyster Europe przygotowała model H8.0FT-9 z narzędziem do jednoczesnej obsługi wielu palet.

Unikanie uszkodzeń 

W wielu sektorach przemysłu ważną kwestią jest dążenie do ograniczenia szkód. To aspekt szczególnie ważny w przemyśle papierniczym, uwidaczniający się podczas przeładunku zwojów papieru na obszarach składowania lub produkcji, lub też na statkach czy w portach.

Podczas pokazu w „Strefie unikania uszkodzeń” zademonstrowany został montowany na modelu H12XM-6 chwytak Bolzoni do zwojów papieru, dzięki któremu zwoje papieru są transportowane w szybki i bezproblemowy sposób.  Każde zastosowanie, bez względu na to czy do transportu papieru używany jest chwytak wieżowy czy obrotowy i czy zwoje są transportowane pojedynczo czy podwójnie, wymaga indywidualnych ustawień siły zacisku i specyfikacji, jeśli dążymy do zoptymalizowania czynności operacyjnych.

Unikanie szkód to motyw, który przewijał się na różnych etapach pokazu, a symulacje przedstawiające system Hyster® Tracker do zarządzania flotą pokazały, jak system ten może zwiększyć w różnych zastosowaniach niezawodność pracy kierowców i znacząco zredukować liczbę uszkodzeń materiałów i sprzętu.

Obniżanie kosztów eksploatacji

Prezentacje pokazały także, jak system Hyster Tracker pomaga redukować koszty eksploatacyjne dzięki zwiększeniu wydajności, kontrolowaniu wydatków i innym funkcjom.  Zgromadzeni widzowie mogli zaobserwować wpływ stosowania sprzętu Hyster® na spadek zużycia paliwa oraz redukcję łącznych kosztów eksploatacji przez firmy używające systemu Hyster® do zarządzania flotą.

Świadomość operatora

W „Strefie świadomości” na konkretnych przykładach na żywo oglądać można było przykłady podniesieni świadomości operacyjnej kierowców wózków. Spółka Hyster prowadzi prace i badania nad rozszerzoną gamą opcji do systemów wykrywania typu wózek-wózek, wózek-obiekt, wózek-pieszy.  W połączeniu z kamerami, systemami telemetrycznymi oraz innymi technologiami „połączone” floty Hyster® zapewnią większą wydajność produkcyjną oraz widoczność.

Ochrona środowiska naturalnego

W „Strefie środowiska naturalnego” zaprezentowano 8-tonowy elektryczny wózek J8.0XN z jonowo-litową baterią.  Ten elektryczny wózek do ciężkich zastosowań, ładujący baterię do 100% w ciągu zaledwie 2 godzin, nadaje się idealnie do większości zastosowań w przemyśle drzewnym, zapewniając jego użytkownikom trwałe rozwiązanie i jednocześnie zerowy poziom emisji i cichsze działanie. Nadaje się do dużych flot, szczególnie do zastosowań w tartakach, posiadających własne źródło energii elektrycznej. Podczas prezentacji prędkość i poziom hałasu tego wózka porównano z jego odpowiednikiem wyposażonym w silnik wysokoprężny.

– Wystawa z 2017 r. pokazała, że firma Hyster Europe potrafi stanąć na wysokości dowolnego zadania i pomóc użytkownikowi zwiększyć wydajność operacyjną, bez względu na to jak niecodzienny jest jego problem – stwierdziła Kate Pointeau.  – Każdy wózek Hyster® jest wytwarzany według inteligentnych kryteriów projektowych i z zachowaniem wysokiej jakości, w wyniku czego powstają wytrzymałe i niezawodne rozwiązania do różnego typu zastosowań.

Dzięki wsparciu globalnej sieci lokalnych partnerów dystrybucyjnych, szerokiej wiedzy w zakresie produktu i zastosowań, a także dużemu zasięgowi geograficznemu, firma Hyster zapewnia możliwość globalnego wsparcia najbardziej wymagających operacji, w każdym miejscu na świecie.  W celu uzyskania dalszych informacji lub wyszukania lokalnego dealera Hyster zapraszamy na stronę www.hyster.eu.

Źródło: Hyster

Foto: Hyster

 

Limitowana jubileuszowa edycja - 2017-09-15

kategorie:

Limitowana jubileuszowa edycja W celu uczczenia 25-lecia działalności w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie firma Mitsubishi Forklift Trucks wprowadza specjalną rocznicową edycję nagradzanej gamy wózków magazynowych i widłowych. Europejska siedziba firmy w Almere w Holandii została założona w czerwcu 1992 roku w celu dokładniejszego poznania potrzeb klientów i zapewnienia im lepszej obsługi.

Od tego czasu Mitsubishi Forklift Trucks odnosi coraz większe sukcesy. 56 dealerów firmy obsługuje klientów na dwóch kontynentach: od Norwegii po RPA i od Irlandii po Uzbekistan. 

Wózki z limitowanej edycji, która obejmuje wszystkie wózki spalinowe, elektryczne i magazynowe producenta, posiadają specjalną nalepkę informującą o jubileuszu 25-lecia firmy.  Pierwsze egzemplarze produktów ze specjalnej edycji trafiają już do klientów.

Willem de Jong, dyrektor generalny działu obsługi klienta, mówi: „To dla nas bardzo szczególny rok. Obchodzimy w nim nie tylko 25-lecie naszej działalności, ale także 75 rocznicę powstania naszej fabryki w Järvenpää w Finlandii. Co więcej, liczba wózków spalinowych wyprodukowanych przez nasz zakład w Dalian od czasu jego otwarcia w 2013 roku właśnie przekroczyła 50.000 egzemplarzy. Ale nasze wielokrotnie nagradzane wózki to tylko połowa sukcesu...  Takie osiągnięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie jeden z najlepszych na rynku standardów obsługi klienta oferowany przez naszą sieć autoryzowanych dealerów.  Każdy z naszych dealerów został wybrany po dokładnej ocenie jego obiektu,  posiadanej wiedzy oraz zaangażowania na rzecz klientów. Oznacza to, że klienci niezależnie od tego, gdzie pracują — mogą polegać na fachowej wiedzy i kompetencjach lokalnego dealera, który pomoże im w dobraniu optymalnego rozwiązania dla ich firmy”.

Więcej informacji na temat produktów z nagradzanej gamy Mitsubishi Forklift Trucks można uzyskać na stronie internetowej www.mitforklift.com.

Źródło: Mitsubishi Forklift Trucks

Foto: Mitsubishi Forklift Trucks 

 

Piwowarzy przygotowani do sezonu - 2017-07-20

kategorie: rynekwydarzenia

Piwowarzy przygotowani do sezonu Przed przypadającym na lato szczytem logistycznym w branży browarniczej, zakłady produkcyjne modernizują floty, by zapewnić płynną obsługę zamówień. Jakimi kryteriami kierują się wybierając wózki widłowe?

W minionym roku polskie browary wytworzyły łącznie ponad 40 mln hl piwa, co według statystyk Brewers of Europe daje nam 3 miejsce w Europie – po Niemczech i Wielkiej Brytanii. Działające w tym sektorze rodzime zakłady spodziewają się utrzymania produkcji w 2017 roku. Niezmienna popularność złocistego trunku oraz sezonowy charakter popytu wymagają od branży stosowania elastycznych rozwiązań logistycznych, pozwalających na sprawne i ekonomiczne przeprowadzenie procesów związanych z transportem i magazynowaniem. Na jakie urządzenia decydują się liderzy polskiego rynku piwa?

Kryteria doboru wózków widłowych dla browaru

Osoby zarządzające flotami producentów i dystrybutorów piwa na pierwszym miejscu stawiają parametry pozwalające na sprawne funkcjonowanie, również w okresie wysokiego sezonu. Głównymi kryteriami wyboru są udźwig, moc i dostępność wyposażenia dodatkowego, umożliwiającego transport kilku palet jednocześnie, oraz szybka reakcja serwisu i zapewnienie wózków zastępczych – tak, aby przestoje były jak najmniejsze. Znaczenie mają również właściwości akumulatora.

– Szczególnie w miesiącach letnich, kiedy procesy transportu wewnętrznego w magazynach browarów cechują się dużą intensywnością, istotnym parametrem jest dostępność wózka. Pozytywnie wpływają na nią niskie pobory energetyczne, pojemność akumulatora i możliwość jego bocznej wymiany, która istotnie przyspiesza ten proces – mówi Marek Trzeszczkowski, koordynujący modernizację floty intralogistycznej w Grupie Żywiec z ramienia STILL Polska.

Rozwiązanie intralogistyczne wdrożone w zakładzie Grupy Żywiec

Grupa Żywiec, będąca wiodącym podmiotem na rynku piwa w Polsce z roczną sprzedażą na poziomie 11,7 mln hl, przed spodziewanym letnim szczytem zdecydowała się na rozbudowę floty w browarach w Elblągu, Leżajsku, Warce i Żywcu. W piątek, 23 czerwca, nastąpiło oficjalne przekazanie zakładom nowych wózków widłowych. Modernizacja miała na celu zwiększenie możliwości przeładunkowych w oparciu o oszczędne i wydajne pojazdy. – Analizując bieżące potrzeby firmy w zakresie transportu wewnętrznego, jako optymalne rozwiązanie dobraliśmy czołowe wózki elektryczne typoszeregu RX 60 o udźwigu do 3,5 tony. W zależności od wymagań poszczególnych zakładów, trafiające do nich maszyny wyposażyliśmy w widły podwójne lub teleskopowe, pozycjonery i klapy dociskowe. Łącznie przekazano ponad 30 wózków tego rodzaju. – mówi Marek Trzeszczkowski. – Zastosowaliśmy także szereg rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo użytkowania floty - w tym pełne oświetlenie oraz zwiększający widoczność wózka dla innych uczestników ruchu system Blue Safety Light. Wysoką wydajność pracy pojazdów gwarantuje zużycie energii nieprzekraczające 8,6 kWh/h i akumulatory o maksymalnej dostępnej pojemności. Uzupełniająco do klienta trafiły także wózki unoszące z platformą dla operatora EXU-S 22 – dodaje Key Account Manager STILL Polska. Dobrany udźwig nominalny i wyposażenie dodatkowe większości wózków czołowych umożliwiają przewóz dwóch palet jednocześnie. Parametry akumulatorów i możliwość bocznej wymiany baterii w wózkach czołowych gwarantują natomiast długą pracą na jednym ładowaniu i jego sprawny przebieg.

Ewa Czajkowska

Foto: Still

 

Zeppelin kupił część firmy INTRAC Polska - 2017-06-29

kategorie: rynekwydarzenia

Zeppelin kupił część firmy INTRAC Polska W dniu 26.06.2017r., grupa Zeppelin rozszerzyła działalność na polskim rynku, poprzez zakup zorganizowanej części firmy INTRAC Sp. z o.o., przez Zeppelin Polska Sp. z o.o. spółkę zależną od Zeppelin Czechy s.r.o. Firma INTRAC Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą i serwisem maszyn Manitou. Nowe przejęcie pozwoli Zeppelin Polska na dalszy rozwój i sprzedaż maszyn budowlanych.

Poprzez nabycie zorganizowanej części firmy INTRAC Polska, Zeppelin Polska Sp. z o.o., przejmuje odpowiedzialność za sprzedaż maszyn, części zamiennych oraz ich serwis. Spółka dzięki tej transakcji nabyła również 5 oddziałów w Polsce. „Nabywając część firmy INTRAC Polska, uzupełniamy odpowiednio portfel produktów i zwiększamy nasz zasięg o rynki przemysłu budowlanego. Zeppelin Polska ma duży potencjał wzrostu, a przejęcie, widzę jako logiczny krok wsparcia tej firmy na lokalnym rynku” – mówi o nabyciu Jan Grünwald, Dyrektor Finansowy Zeppelin Czechy s.r.o. „Wraz z nabyciem części firmy INTRAC Polska, nabyliśmy również dodatkowych wykwalifikowanych pracowników. Poprzez rozbudowę sieci oddziałów, jesteśmy coraz bliżej naszych klientów, zarówno obecnych jak i nowych” – dodał Jan David, Dyrektor Generalny Zeppelin Polska Sp. z o.o.

Źródło: Zeppelin Polska

 

Rynek wózków widłowych „Widlak List 2017” - 2017-06-06

kategorie: rynekwydarzenia

Rynek wózków widłowych „Widlak List 2017” Opublikowany został raport “Widlak List 2017”, kompendium wiedzy na temat rynku wózków widłowych, pierwotnego i wtórnego, przygotowaliśmy analizę sytuacji gospodarczej w jakiej przyszło realizować sprzedaż. Opracowania zawierające dane szczegółowe o wózkach widłowych pozwalające na ocenę kierunku rozwoju rynku i trendach kształtujących popyt. Dane historyczne umożliwiają przygotowanie precyzyjnych strategii rozwoju wózków widłowych.

Raport podzielony jest na treść merytoryczną, gdzie publikowane są prezentacje z wdrożeń, komentarze i opinie z rynku logistyki sprzętowej oraz cześć analityczną prezentującą dane makroekonomiczne i statystyczne rynku wózków widłowych i rynków wspólnych.

Raport “ Widlak List 2017” jest dla wszystkich działających w branży logistyki sprzętowej cennym źródłem informacji o zmieniającym się rynku wózków widłowych.

 

W raporcie “Widlak List 2017”,  publikujemy dane o:

Analiza rynku wózków widłowych została wykonana przez członków Naukowego Koła Logistyki „Dialog”, działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego
w Katowicach. Analiza rynku wózków widłowych w Polsce jest corocznym projektem członków Koła, którzy dzięki opracowywaniu poszczególnych rozdziałów doskonalą swoje umiejętności z zakresu analizy danych oraz przedstawiania ich w zrozumiały sposób. Projekt jest również okazją do sprawdzenia swoich sił w prowadzeniu skomplikowanego projektu badawczego.

Metodologia

Badania  i analiza rynku wózków widłowych wykonane  na podstawie danych Urzędu Dozoru Technicznego(UDT), Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), Ministerstwa Gospodarki (MG), European Manufacturers of Materials Handling (FEM), World Integrated Trade Solution (WITS), Związku Polskiego Leasingu (ZPL), ankiet zebranych od dostawców wózków widłowych oraz własnych danych portalu Log4.pl.

Raport "Widlak List 2017" dostępny na stronie. 

 

Nowe wózki poszerzają portfolio Hyster® - 2017-05-31

kategorie: rynekwydarzenia

Nowe wózki poszerzają portfolio Hyster® Aby wspomóc firmy w wykonywaniu operacji związanych z przeładunkiem palet na płytach załadunkowych, wyboistym podłożu lub rampach, Hyster wprowadziła na rynek trzy nowe modele paletowych wózków podnośnikowych z funkcją podnoszenia wstępnego.

Aby wspomóc firmy w wykonywaniu operacji związanych z przeładunkiem palet na płytach załadunkowych, wyboistym podłożu lub rampach, Hyster wprowadziła na rynek trzy nowe modele paletowych wózków podnośnikowych z funkcją podnoszenia wstępnego.

Nowe wózki podnośnikowe do obsługi pieszej mają duży prześwit, który czyni je idealnie przystosowanymi do najtrudniejszych i najbardziej wymagających zastosowań.  Zbudowane w oparciu o wyróżniki jakości marki Hyster® - wydajność i niezawodność  - mogą osiągać wysokość ponad 6 metrów, jak ma to miejsce w przypadku modelu o największym udźwigu - S1.6IL.

Dla zapewnienia maksymalnej wydajności, wózki podnośnikowe można wykorzystywać również do obsługi podwójnych palet, zarówno podczas załadunku i rozładunku ciężarówek, jak i transportu lub układania ładunków w magazynie.

Każdy paletowy wózek podnośnikowy charakteryzuje się mocnym przyśpieszeniem oraz prędkością jazdy do 6 km/h, co pozwala zwiększyć ich wydajność produkcyjną na krótkich i średnich dystansach, nawet w trudnych warunkach magazynowania. Ponadto płynne zmiany kierunków jazdy dodatkowo pomagają zwiększyć prędkość wykonania cyklu.

Nowe modele S1.2IL, S1.4IL i S1.6IL cechują jedne z najniższych wartości zużycia energii w tej klasie, udowodniona niezawodność i trwałość oraz niskie koszty eksploatacji.

Nowe wózki podnośnikowe poszerzają portfolio Hyster® sprzętu do obsługi palet, w którym każdy produkt zapewnia szeroki wybór funkcji dostosowanych do potrzeb wynikających ze szczególnych zastosowań.  Zespół Hyster®oferuje firmom pomoc w doborze najbardziej efektywnego rozwiązania do przeładunku materiałów, dopasowanego do specyfiki danego zastosowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.hyster.eu.

Źródło: Hyster

Foto: Hyster

 

Patent na bezpieczeństwo - 2017-05-08

kategorie: rynekwydarzenia

Patent na bezpieczeństwo Każdy nowy produkt posiadający cechy wynalazku zasługuje na szczególne uznanie, taka nobilitacją dla wynalazku jest patent. Procedury związane z przyznaniem patentu są długotrwałe i wieloetapowe, a sam wynalazek musi spełniać trzy podstawowe kryteria by można procedować przyznanie patentu. Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił na rzecz ENTE patentu NR 226289 na wynalazek pt. System zbliżeniowego zabezpieczania osób w obszarze pracy z urządzeniami mobilnymi.

Wynalazek został wprowadzony na rynek pod nazwą „System wykrywania kolizji na drodze maszyna-człowiek AWIA Horyzont®”. System w innowacyjny sposób wykorzystuje fale radiowe w celu wykrycia osób wyposażonych w nadajnik, niewidocznych dla operatora pojazdu i skutecznego powiadomienia o tym fakcie przy użyciu sygnałów akustyczno-wizualnych.

System składa się z szeregu nadajników osobistych, w które wyposażani są pracownicy, czterech anten odbiorczych montowanych na pojeździe i pełniących funkcję detektorów kierunkowych oraz terminala. System monitoruje strefę wokół pojazdu i wskazuje na kolorowym terminalu kierowcy kierunek zbliżającej się osoby oraz jej szacunkową odległość do pojazdu z podziałem na 3 zakresy. Każdy z zakresów jest osobno programowalny w zależności od wymagań użytkownika i charakterystyki pracy magazynu. W przypadku wykrycia sygnału z nadajnika kierowca jest ostrzegany za pomocą sygnałów optyczno – akustycznych. System wykrywa pracownika w warunkach przemysłowych w odległości do ok. 18 metrów wokół pojazdu. A na otwartym terenie zasięg ten wzrasta nawet do 30 metrów.

System AWIA Horyzont® został wdrożony w:

 

 

Źródło: ENTE

Foto: ENTE

 

Wyróżnienie Nagrodą Dostawcy - 2017-05-03

kategorie: rynekwydarzenia

Wyróżnienie Nagrodą Dostawcy 6 kwietnia 2017 w firmie Jungheinrich AG w zakładzie Moosburg (Górna Bawaria) już po raz drugi odbył się Dzień Dostawcy pod hasłem „More Speed. More Flexibility. More Value. 2017“. Spółka Jungheinrich AG miała okazję omówić z dostawcami – a było to ponad 70 przedstawicieli z ponad 50 firm – perspektywy i cele dalszej współpracy. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było przyznanie Nagrody Dostawcy 2016.

Nagrodą tą koncern wyróżnia swoich dostawców za szczególne osiągnięcia w pięciu kategoriach, ponieważ, jak mówią przedstawiciele Jungheinrich: „Jako silne przedsiębiorstwo potrzebujemy silnych dostawców“. Przy ocenie uwzględniane były kryteria, takie jak stała wysoka jakość, terminowość i wyjątkowa innowacyjność.

Josef Fedlmeier (kierownik grupy produktów w koncernie Jungheinrich) wręczył nagrodę ze słowami: „Nagrodę Jungheinricha dla Dostawcy roku 2016 otrzymuje innowacyjna firma, która stale pracuje nad unowocześnianiem produktów dla Jungheinrich i oferuje przyszłościowe rozwiązania. Firma ABM Greiffenberger wyróżnia się długą i udaną współpracą z Jungheinrich, którą pragniemy kontynuować i pogłębiać. Już w zeszłym roku wyróżniona została Nagrodą Dostawcy, a teraz potwierdziła swoje osiągnięcia. Nagrodę otrzymuje specjalista w dziedzinie przekładni i kompletnych systemów napędowych! Gratulacje dla ABM Greiffenberger.

Od lewej: Dipl.-Ing. Robert Lackermeier i Dipl.-Ing. Mayk Krüger

Robert Lackermeier (prezes) i Mayk Krüger (manager branży) nagrodę  dla ABM Greiffenberger odebrali w kategorii „Hydraulika i napędy elektryczne“. ABM Greiffenberger już od trzech dekad kontynuuje udaną i partnerską współpracę z firmą Jungheinrich AG i dostarcza dla niej systemy jezdne i sterownicze, jak te w 3-kołowych wózkach widłowych, wózkach masztowych, podnośnikach paletowych i wózkach do komisjonowania.

Cieszymy się niezmiernie, że już drugi raz z rzędu mamy zaszczyt odbierać tę nagrodę i tym samym być wyróżnionym za zaangażowanie w rozwój i sprzedaż wytrzymałych i innowacyjnych rozwiązań napędowych“, mówi Robert Lackermeier. „Również w przyszłości damy z siebie wszystko, aby dzięki naszym produktom wspierać dalszy rozwój firmy Jungheinrich.“

Źródło: ABM Greiffenberger

Foto: ABM Greiffenberger 

 

Stalowy mocarz, najlepszy w swojej klasie - 2017-04-26

kategorie: rynekwydarzenia

Stalowy mocarz, najlepszy w swojej klasie Firma Crown rozszerzyła serię wózków paletowych WP 3000 o nowy model. Ważący zaledwie 279 kg (bez akumulatora) nowy WP 3010 ma udźwig 1,6 tony. Wyposażony w solidne stalowe obudowy jest na tyle wytrzymały, że sprawdzi się nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy. Jego niewielkie rozmiary pozwalają manewrować w bardzo ograniczonych przestrzeniach, co czyni go idealnym rozwiązaniem w wąskich przejściach supermarketów czy podczas rozładunku samochodów ciężarowych.

Elektryczne wózki paletowe wykorzystywane w handlu muszą sprostać wielu wyzwaniom. Różne rodzaje nawierzchni, wąskie drzwi, jazda windą, konieczność obsługi niewygodnych ładunków w ciasnych korytarzach – to ich codzienne środowisko pracy. Właśnie z myślą o takich zastosowaniach został zaprojektowany nowy wózek WP 3010 firmy Crown. To niewielki, zwinny i lekki model, rozszerzający popularną serię WP 3000. Znajdzie zastosowanie w sieciach handlowych, przemyśle spożywczym, branży napojów, a w szczególności w przedsiębiorstwach logistycznych. WP 3010 przyśpieszy rotację towarów i zwiększy wydajność operacji, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Wytrzymałość i niezawodność

Opracowany i wyprodukowany przez firmę Crown w Niemczech, WP 3010 wyróżnia się typową dla marki solidną budową. Jest to jedyny wózek paletowy w swojej klasie, w którym zamiast tworzywa sztucznego, zastosowano stalową osłonę główną. Konstrukcja zespołu podwozia i wideł opatrzona jest pięcioletnią gwarancją. Wytrzymały i odporny na uderzenia dyszel odlewany jest ciśnieniowo ze stopu aluminium X10®. Skrzynia biegów ze wzmocnionymi skośnymi kołami zębatymi zapewnia płynną, wydajną i cichą pracę bez jakichkolwiek problemów. Wszystko to sprawia, że zmniejsza się czas przestojów i kosztów eksploatacji.

Niezrównany asystent w podróży

Dla kierowców samochodów ciężarowych każda minuta jest istotna, aby zdążyć na czas z dostawą. Kompaktowa konstrukcja wózka Crown WP 3010 sprawia, że wózek nie zajmuje cennej powierzchni ładunkowej w załadowanym pojeździe. Dodatkowo istnieje możliwość przewożenia modelu WP 3010 w przedziale ładunkowym pod pojazdem. Mała całkowita wysokość sprawia, że z łatwością się tam mieści i jest do dyspozycji  na kolejnych przystankach.  Więcej informacji: www.wozkicrown.pl

 

Źródło: WDX

Foto: Crown

 

Idealny w wąskich przejściach supermarketów. Idealny w wąskich przejściach supermarketów.
WP 3010 w przedziale ładunkowym pod pojazdem WP 3010 w przedziale ładunkowym pod pojazdem

Będą nowe Karty Oceny Palety - 2017-04-24

kategorie: rynek

Będą nowe Karty Oceny Palety Sytuacja na rynku palet po wypowiedzeniu umowy przez EPAL organizacji UIC, jest nadal napięta i nie wiadomo w jakim kierunku się rozwinie. Powstanie Związku Producentów Europalet UIC, organizacji reprezentującej UIC w Polsce bardzo zmieniło obraz rynku, jest partner do rozmów w sprawie jego normalizacji, bo nikt nie chce chaosu i kosztów związanych dodatkowym sortowaniem palet.

W piątek doszło do spotkania Andrzeja Bijaka  - Prezesa Zarządu Związku Producentów Europalet UIC z Mateuszem Borutą  - Dyrektorem Zarządzającym ECR Polska, na którym poruszano problem wymienialności palet EPAL z paletami UIC. To ważna rozmowa dla środowiska producentów palet jak i dla całego poolu „białych palet”. Skutkiem tej rozmowy, było zaproszenie Związku Producentów Europalet UIC do prac nad nową Kartą Oceny Palet. To bardzo znaczący i ważny krok w kierunku normalizacji sytuacji, mając na uwadze fakt, że sieci handlowe, niechętne są ponoszeniu dodatkowych kosztów. Współpraca nowego Stowarzyszenia z ECR Polska spowoduje, większe zaangażowanie nowej organizacji w walkę z fałszerzami i poprawą jakości palet.

Prace nad nowymi Kartami Oceny Palet są już bardzo zaawansowane, włączenie do grupy roboczej nowej organizacji jest dobrym krokiem. Użytkownicy palet będą mieli narzędzie pozwalające na jeszcze lepszą ocenę jakości palet, a tym samym mogą eliminować palety nienormatywne. Kształt nowych Kart Oceny Palety będzie nieco inny – powstają dwie karty zielone – osobna karta dla palet EPAL i dla palet EUR, w kartach zawarta będzie różna informacja dla palet EPAL oraz palet EUR, będzie jedna karta czerwona.

Udział w pracach nowego Stowarzyszenia nie jest łatwy, ale jego reprezentanci to fachowcy, którzy mają bardzo dużą wiedzę na temat rynku palet oraz jego potrzeb i oczekiwań. Prace trwają, ich zakończenie przewidziane jest na koniec kwietnia. Ostateczne zatwierdzenie Karty Oceny Palety nastąpi na Walnym Zgromadzeniu ECR Polska, zaplanowanym na 15 maja br.

Red.

Foto: Log4.pl

 

Kalkulator intensywności użytkowania opon - 2017-03-24

kategorie: rynekwydarzenia

Kalkulator intensywności użytkowania opon Firma Camso wierzy, że zrozumienie intensywności użytkowania wózków widłowych jest kluczowe dla zapewnienia maksymalnego okresu eksploatacji opon. Wprowadza kalkulator intensywności użytkowania, który ułatwi dobór opon do wózków widłowych i pomoże zmniejszyć koszty eksploatacji.

Firma Camso wierzy, że zrozumienie intensywności użytkowania wózków widłowych jest kluczowe dla zapewnienia maksymalnego okresu eksploatacji opon. Wprowadza kalkulator intensywności użytkowania, który ułatwi dobór opon do wózków widłowych i pomoże zmniejszyć koszty eksploatacji.

Jako niszowi specjaliści od opon do pojazdów terenowych wierzymy, że aby zapewnić rozwiązanie gwarantujące najniższe koszty eksploatacyjne (LOCS) wózka widłowego, trzeba mieć odpowiednią oponę dla danego zastosowania – mówi Erick Bellefleur, dyrektor linii produktów Działu Transportu Wewnętrznego (MH).  – Zrozumienie intensywności użytkowania wózka jest kluczowe dla zapewnienia maksymalnego okresu eksploatacji opon, a w rezultacie również opłacalności inwestycji w opony – wyjaśnia Bellefleur.

Zrozumienie intensywności użytkowania

Firma Camso opracowała własny kalkulator intensywności użytkowania – narzędzie on-line znajdujące się na stronie internetowej - obliczające różne poziomy intensywności użytkowania wózków widłowych. To opracowane na podstawie danych rzeczywistych i przetestowane tysiące razy narzędzie, uwzględnia parametry takie jak udźwig, środowisko pracy, a także czas postoju, jazdy i manewrowania. Wystarczy kilka kliknięć, aby system podał wynik intensywności użytkowania wózków widłowych w danych warunkach pracy, tym samym wskazując  zalecaną oponę Solideal wyprodukowaną przez Camso, gwarantującą maksymalny okres eksploatacji dla analizowanego zastosowania.

Nowa linia wytrzymałych opon stworzonych do intensywnych zastosowań

Właściciele flotowi wózków widłowych oczekują maksymalnego okresu eksploatacji, a my to im obiecujemy. Wierzymy, że okres eksploatacji opony powinien być gwarantowany – mówi Simon Richard, wiceprezes i główny menadżer Działu Obsługi Posprzedażnej (Aftermarket) w firmie Camso. – Aby było to możliwe, musimy dopasować oponę do poziomu intensywności – dodaje. 

Takie podejście spowodowało, że firma Camso wprowadziła na rynek nową generację opon superelastycznych (pełnych). Firma zaprezentowała niedawno trzy modele tego typu opon: Solideal RES 330 do zastosowań o niskiej intensywności, Solideal RES 550 Magnum do zastosowań o średniej intensywności oraz Solideal RES 660 Xtreme do zastosowań o wysokiej intensywności. Aby wyjaśnić, dlaczego intensywność użytkowania jest tak ważna przy doborze opon, firma opublikowała ten film.

Nowa gama produktów zapewnia odpowiednie rozwiązania dla różnorodnych warunków, a kalkulator intensywności użytkowania firmy Camso to idealne narzędzie umożliwiające dobranie właściwej opony do każdego zadania w branży szeroko pojętego Transportu Wewnętrznego (MH). Kalkulator on-line jest teraz dostępny w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, rosyjskim, polskim i japońskim.

Źródło: Camso

Foto: Camso

 

Trzy nowe opony Solideal RES w Stuttgarcie - 2017-03-14

kategorie: rynekwydarzenia

Trzy nowe opony Solideal RES w Stuttgarcie Camso, dawniej Camoplast Solideal, zaprezentuje swoją nową serię opon Solideal do wózków widłowych podczas targów LogiMAT w Stuttgarcie, które odbędą się w dniach 14 do 16 marca.

Nowe opony CAMSO serii Solideal RES, to trzy bardzo zaawansowane super elastyczne opony - Solideal RES 660 Xtreme, The Solideal RES 550 Magnum oraz Solideal RES 330. Nowe opony z tej serii cechują wysokie osiągi wytrzymałościowe, które  sprostają wszelkim wyzwaniom w obszarze gospodarki magazynowej, są przeznaczone dla różnych aplikacji korzystania z wózków widłowych. Czy oferuje w portach, w przemyśle ciężkim, z spedytorów i innych obszarach zastosowania, nowa seria Solideal RES dla każdego zastosowania intensywność, rozwiązanie o najniższym koszcie posiadania.

"Wiemy, jak ważna jest wydajność floty oraz niskie koszty operacyjne", powiedział Erick Bellefleur, kierownik linii produktów do transportu materiałów operacji Camso. „Opony Solideal RES nowej serii posiadają wydłużoną żywotność, to ważne dla menedżerów flot poszukujących optymalizacji inwestycji i zmniejszenia kosztów operacyjnych."

Opony Solideal RES zostały opracowane dla różnych zastosowań natężeń wózków widłowych, ponieważ Camso jest przekonany, że optymalna wydajność jest zapewniona przez odpowiednią oponę dla każdej aplikacji.

• W Solideal Xtreme RES 660 został zaprojektowany specjalnie dla zastosowań o wysokiej intensywności o długich dystansów, ciężkich obciążeń i minimalny czas przestoju. Opona z tej serii charakteryzują się szerokim bieżnika dla zwiększenia stabilności bocznej pod obciążeniem i chłodnym działa związkiem o niskim zużyciu energii. Ciągła taśma centralna minimalizuje drgania i redukuje wytwarzanie ciepła.

• opony serii Solideal RES 550 Magnum idealnie nadają się do zastosowań o średnim natężeniu. Dzięki szerokiej profilu i płaskiej powierzchni styku, które oferują większą stabilność i przyczepność. Duże bloki bieżnika i głębokie tunele także zmaksymalizować przyczepność na nierównym podłożu, ostudzić działa mieszanka gumowa zapewniają niskie zużycie energii.

• Seria opon Solideal RES 330 jest przeznaczona do zastosowań o niskim natężeniu. Jego agresywny, głęboki wzór bieżnika zapewnia doskonałą przyczepność i stabilność. Zrównoważona mieszanka gumowa opony gwarantuje najniższe koszty eksploatacji.

"Z oponami serii Solideal RES, firma  Camso umacnia swoją pozycję jako lidera branży w dziedzinie rozwiązań opon magazynowanie i nadal jest najlepszym wyborem dla partnerów OEM na całym świecie", dodał Bellefleur.
Więcej informacji na temat produktów Camso się w hali nr 8, stoisko 8C66.

 

Źródło: CAMSO

Foto: Log4.pl

 

Drożeją opony do transportu wewnętrznego - 2017-03-01

kategorie: rynekwydarzenia

Drożeją opony do transportu wewnętrznego Z powodu rosnących kosztów surowców z dniem 1 kwietnia 2017 r. firma Camso, dawniej Camoplast Solideal, podniesie średnio ceny wszystkich swoich produktów do transportu wewnętrznego i budownictwa o 8%. Wzrost cen będzie dotyczyć wszystkich klientów rynku wtórnego na całym świecie, ale będzie zależeć od linii produktów i regionów.

Z powodu rosnących kosztów surowców z dniem 1 kwietnia 2017 r. firma Camso, dawniej Camoplast Solideal, podniesie średnio ceny wszystkich swoich produktów do transportu wewnętrznego i budownictwa o 8%. Wzrost cen będzie dotyczyć wszystkich klientów rynku wtórnego na całym świecie, ale będzie zależeć od linii produktów i regionów.

Bradeen, Globalny Dyrektor Camso ds. Marki i Komunikacji powiedział: „Ceny surowców znacznie wzrosły i spodziewane są kolejne podwyżki. W obliczu tej rzeczywistości, jesteśmy zmuszeni odzwierciedlić to w cenach naszych produktów”. 

Pomimo tej podwyżki, Camso nieprzerwanie dąży do dostarczania najbardziej wydajnych i konkurencyjnych produktów, które spełniają specyficzne potrzeby w zakresie transportu dla branż budowlanego sprzętu kompaktowego i dla transportu wewnętrznego. Firma będzie nadal jak najlepiej służyć swoim dealerom i dystrybutorom poprzez zapewnianie im właściwych opon do wszystkich zastosowań, wymaganych przez ich klientów.

Informacje o Camso, dawniej Camoplast Solideal

Camso, „Road Free company”, to światowy lider w dziedzinie projektowania, wytwarzania i dystrybucji opon, felg przemysłowych, gąsienic gumowych i systemów podwozi do aplikacji poza drogowych (off-the-road), na potrzeby transportu wewnętrznego, budownictwa, rolnictwa i sportów motorowych. Firma zajmuje 11% globalnego rynku opon i gąsienic dla segmentu terenowego i zatrudnia ponad 7500 wyspecjalizowanych pracowników, którzy dokładają 100% starań, aby utrzymać tę pozycję. Do Camso należą zaawansowane centra badawczo-rozwojowe i zakłady produkcyjne w Ameryce Północnej i Południowej oraz Europie i Azji. Camso dostarcza swoje wyroby wiodącym producentom oryginalnego sprzętu na pierwsze wyposażenie (OEM) pod nazwami Camso i Solideal oraz dystrybuuje swoje produkty na rynku części zamiennych poprzez globalną sieć dystrybucji.

Źródło: Camso

Foto: Log4.pl

 

Kurierzy z terminalami płatniczymi - 2017-02-15

kategorie: rynekwydarzenia

Kurierzy z terminalami płatniczymi DPD Polska zakończyła wdrożenie pierwszego w naszym kraju projektu umożliwiającego regulowanie należności kartą za przesyłki płatne przy odbiorze. Kurierzy DPD zostali wyposażeni w terminale płatnicze, które umożliwiają rozliczenia bezgotówkowe na terenie całej Polski.

- Po udanym pilotażu, który miał miejsce w warszawskich oddziałach naszej firmy w listopadzie ubiegłego roku, w terminale zostali wyposażeni wszyscy kurierzy dostarczający przesyłki pod barwami DPD Polska – mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska. – Od teraz każdy odbiorca przesyłki ze sklepu internetowego będącego klientem DPD z uaktywnioną usługą płatności kartą za pobranie będzie mógł w ten sposób uregulować swoją należność – dodaje.

Podejmując decyzję o udostępnieniu płatności kartą za przesyłki płatne przy odbiorze, firma DPD kierowała się preferencjami konsumentów, którzy z jednej strony cenią sobie możliwość regulowania należności w formie pobrania, z drugiej coraz chętniej używają kart płatniczych. Teraz mają wybór i mogą swobodnie decydować, w jaki sposób zapłacą za przesyłkę. Dzięki temu e-zakupy dla obu stron transakcji, konsumentów i e-sklepów, są jeszcze wygodniejsze. Bezgotówkowe rozliczenia istotnie podnoszą także poziom bezpieczeństwa pracy kurierów i zapewniają łatwiejszy transfer środków z pobrań na konta e-dostawców.  

Zakończeniu wdrożenia towarzyszą działania promocyjne w mediach, m.in. informujące konsumentów o nowej, wygodnej usłudze. DPD Polska jest rynkowym liderem jeżeli chodzi o rozwiązania i usługi prokonsumenckie. Oprócz płatności kartą oraz rozwijania sieci punktów nadań i odbiorów paczek Pickup, firma oddała ostatnio także do dyspozycji odbiorców rozwiązanie ułatwiające konsumentom samodzielne dokonywanie zwrotów.

Źródło: DPD

Foto: DPD

 

Ministerialna nagroda dla AWIA Horyzont® - 2017-02-01

kategorie: rynekwydarzenia

Ministerialna nagroda dla AWIA Horyzont® System AWIA Horyzont® produkcji ENTE otrzymał II nagrodę w organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 44 Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Celem konkursu, który organizowany jest od 1975 roku, jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. System AWIA Horyzont® podlegał ocenie w kategorii Rozwiązania Techniczne i Organizacyjne.

System AWIA Horyzont® produkcji ENTE otrzymał II nagrodę w organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 44 Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Celem konkursu, który organizowany jest od 1975 roku, jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. System AWIA Horyzont® podlegał ocenie w kategorii Rozwiązania Techniczne i Organizacyjne.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy odbyła się 9 grudnia w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5/w Warszawie. Nagrodę w imieniu zespołu autorskiego ENTE odebrali Za-ca Dyrektora Rozwoju Roman Ogaza oraz Inżynier Elektronik Zbigniew Szaszkowski.

System składa się z szeregu nadajników osobistych, w które wyposażani są pracownicy, czterech anten odbiorczych montowanych na pojeździe i pełniących funkcję detektorów kierunkowych oraz terminala. System monitoruje strefę wokół pojazdu i wskazuje na kolorowym terminalu kierowcy kierunek zbliżającej się osoby oraz jej szacunkową odległość do pojazdu z podziałem na 3 zakresy. Każdy z zakresów jest osobno programowalny w zależności od wymagań użytkownika i charakterystyki pracy magazynu. W przypadku wykrycia sygnału z nadajnika kierowca jest ostrzegany za pomocą sygnałów optyczno – akustycznych. System wykrywa pracownika w warunkach przemysłowych w odległości do ok. 18 metrów wokół pojazdu. A na otwartym terenie zasięg ten wzrasta nawet do 30 metrów.

Źródło: ENTE

Foto: ENTE

 

Podwójna nominacja w wyjątkowej kategorii - 2016-12-08

kategorie: rynekwydarzenia

Podwójna nominacja w wyjątkowej kategorii Fork Lift Truck Association, brytyjski autorytet w dziedzinie operacji wózkami widłowymi, wyróżnił na swojej krótkiej liście nominowanych w kategorii Doskonałości nie jeden lecz dwa produkty Mitsubishi Forklift Truck.

Fork Lift Truck Association, brytyjski autorytet w dziedzinie operacji wózkami widłowymi, wyróżnił na swojej krótkiej liście nominowanych w kategorii Doskonałości nie jeden lecz dwa produkty Mitsubishi Forklift Truck.

Jako finalistów w kategorii Bezpieczeństwa i Innowacji wśród dwóch najnowszych produktów Mitsubishi wytypowano Elektryczny wózek widłowy  EDiA EX 80 Volt oraz magazynowy wózek typu Reach Truck z serii SENSiA z kabiną do pracy w chłodniach.  Wózki widłowe Mitsubishi będą rywalizować wśród wielu wiodących marek w branży o wysoko cenione statuetki Archie.

Wyróżnienia tego typu nie są obce producentowi. Do tej pory już kilkakrotnie produkty Mitsubishi były wyróżniane w podobnych kategoriach. Wśród wcześniej zdobytych nagród można wyróżnić red dot design za konstrukcję wózków magazynowych oraz czołowych elektrycznych. Mitsubishi było również pierwszą firmą, która wygrała statuetkę Archie w każdej z czterech nagradzanych kategorii stworzonych przez FLTA (Ekologia, Ergonomia, Bezpieczeństwo i Innowacje).

Tegoroczni finaliści zostali wybrani przez Komitet Techniczny FLTA, który kierował się w wyborze nominowanych ścisłymi kryteriami. W kategorii Innowacji, Mitsubishi EDiA EX został wyróżniony za jego unikalną geometrię układu kierowniczego, który zapewnia "napęd na cztery koła" w nawet najbardziej wymagających zakrętach.

Typowy wózek widłowy może osiągnąć 90 stopni skrętu poprzez zastosowanie wyjątkowo wysokiego ciśnienia opon i felg, najnowsza EDiA EX 80V, jest wyposażona w przeciwbieżne koła napędowe oraz unikalne 100 stopni skrętu tylnej osi, oznacza to, że ​​możne on bez trudu osiągnąć mniejszy promień skrętu niż jego rywale.

Przeciwbieżny napęd na dwie osie umożliwia płynny ruch wózka podczas skrętu niezależne od jego wymiarów, zwiększając zwrotność, zmniejszając zużycie opon, a ostatecznie poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się.

Obok EDiA EX 80V dumnym kompanem będącym tuż obok na prestiżowej krótkiej liście FLTA jest wózek SENSiA przeznaczony do pacy w chłodniach. Finalista w kategorii Ergronomia oferuje największą na świecie i najbardziej efektywną kabinę. Wyjątkowa konstrukcja zewnętrzna oferuje zakrzywiony profil drzwi, który zapewnia przestronność dla kierowców wszystkich rozmiarów.

Szczodrze obdarzony izolacją przed hałasem i wibracjami, każdy aspekt projektu skupiony został na zapewnieniu miejsca pracy operatora, które będzie jasne i czytelne, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli w zasięgu ręki, aby zmniejszyć ryzyko zmęczenia kierowcy.

Dalsza ochrona kierowcy jest oferowana przez rewolucyjny w SENSiA panel kontroli sterowania palcami. Dzięki wsparciu dłoni operatora – minimalizowane jest obciążenie łokcia - pomaga to wyeliminować wspólne źródło powtarzających się nadwyrężeń związanych z intensywną pracą przy obsłudze wózków widłowych wysokiego składowania. Ponadto kabina do pracy w warunkach chłodniczych posiada unikalną przejrzystą konstrukcję dachu z poliwęglanu, który zapewnia doskonałe widoki w górę, jednocześnie chroniąc operatorów przed upadkiem ładunków wszystkich rozmiarów. W celu uzyskania dalszych informacji na temat tych lub jakichkolwiek innych produktów w nagradzanej serii Mitsubishi Forklift Truck, zapraszamy do odwiedzenia strony www.mitforklift.com.

Źródło: Mitsubishi Forklift Truck

Foto: Mitsubishi Forklift Truck 

 

Trójwymiarowy przejazd wózkiem widłowym - 2016-12-02

kategorie: rynekwydarzenia

Trójwymiarowy przejazd wózkiem widłowym AWIA Horyzont® jest produktem poprawiającym bezpieczeństwo użytkowania wózków widłowych. Jeden z entuzjastów systemu AWIA Horyzont® zainspirowany jego działaniem wpadł na pomysł stworzenia prostej gry na smartfony z systemem Android. Pomysł chwycił i po konsultacjach z producentem systemu firmą ENTE powstała gra, którą można bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Horyzont.Awia 

Celem gry jest bezpieczny przejazd wózkiem widłowym przez kolejne plansze (hale magazynowe). Należy dotrzeć do mety unikając kolizji z pracownikami magazynu oraz innymi przeszkodami.

Na każdej planszy gracz może zdobyć AWIA Horyzont®, dzięki której dotarcie do mety będzie łatwiejsze. AWIA Horyzont będzie ostrzegać o pracownikach znajdujących się w pobliżu wózka. Nawet w sytuacji, kiedy są oni niewidoczni, np. znajdują się za ścianą lub regałem. AWIA Horyzont® ostrzega wtedy przed nadchodzącym człowiekiem. Panel ostrzegawczy pokazuje w której ze stref (przódi/lub tył) znajduje się człowiek i w jakiej odległości od wózka (za pomocą kolorów).

Grafika w grze jest w pełni trójwymiarowa. Sterowanie wózkiem jest bardzo intuicyjne – po dotknięciu i przytrzymaniu ekranu w dowolnym miejscu, pojawi się joystick. Manewrujemy wózkiem przesuwając palec w przód, tył i na boki. Szybki przejazd wózkiem widłowym przez wąskie przejścia hal magazynowych nie jest łatwy. Pracownicy poruszający się po magazynach nie zwracają uwagi na to, co dzieje się wokół nich. Przypomina to popularne scenki ze szkoleń BHP. Pomimo, że gra jest prosta w obsłudze, posiada walory edukacyjne i może też dostarczyć sporo radości. Zachęcamy do jej pobrania. Gra jest bezpłatna.

 

System AWIA Horyzont

AWIA Horyzont® to innowacyjny system wykrywania kolizji na drodze maszyna-człowiek i maszyna-maszyna. System na Międzynarodowych Targach Poznańskich SAWO 2016  został nagrodzony Złotym Medalem MTP 2016, Złotym Medalem - Wybór Konsumentów 2016 oraz Grand Prix SAWO 2016 w kategorii 1.1. Środki ochrony indywidualnej, zbiorowej. Innowacyjne podejście ENTE w dziedzinie zwiększania bezpieczeństwa docenione zostało w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy organizowanym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy, gdzie zespół twórców systemu AWIA Horyzont® otrzymał II Nagrodę w kategorii Rozwiązania Techniczne i Organizacyjne przyznaną przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej o systemie AWIA Horyzont® na stronie: http://horyzont.awia.com.pl/

Źródło: ENTE

Foto: ENTE

 

Ministerialna nagroda dla systemu wykrywania kolizji - 2016-11-30

kategorie: rynekwydarzenia

Ministerialna nagroda dla systemu wykrywania kolizji System wykrywania kolizji AWIA Horyzont® produkcji ENTE otrzymał II nagrodę w organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 44 Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Celem konkursu, który orgaznizowany jest od 1975 roku, jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. System AWIA Horyzont® podlegał ocenie w kategorii Rozwiązania Techniczne i Organizacyjne.

System wykrywania kolizji AWIA Horyzont® produkcji ENTE otrzymał II nagrodę w organizowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 44 Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy. Celem konkursu, który orgaznizowany jest od 1975 roku, jest wyróżnianie tych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. System AWIA Horyzont® podlegał ocenie w kategorii Rozwiązania Techniczne i Organizacyjne.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy odbędzie się 9 grudnia o godz. 12.00  w sali im. A. Baczkowskiego w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 w Warszawie.

AWIA Horyzont® to innowacyjny system wykrywania i ostrzegania o zagrożeniu kolizją na drodze maszyna – człowiek oraz maszyna – maszyna. Wdrożenie systemu nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pracowników pieszych ale minimalizuje koszty związane z likwidacja skutków wypadków, przestojami w produkcji i wysokimi stawkami ubezpieczeń. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta: www.ente.com.pl oraz www.horyzont.awia.com.pl

Źródło: ENTE

Foto: Log4.pl 

 

Wózki Doosan gotowe do ciężkiej pracy - 2016-10-23

kategorie: rynekwydarzenia

Wózki Doosan gotowe do ciężkiej pracy Dzięki ulepszonej, wytrzymałej konstrukcji i dodatkowemu systemowi stabilizacji, nowe elektryczne wózki Doosan z serii Pro 7 wyznaczają najwyższe standardy wydajności i bezpieczeństwa pracy. Nowa seria Pro 7 kontynuuje tradycję marki Doosan dostarczania jednocześnie prostych i wytrzymałych rozwiązań – a wszystko to dla maksymalnych korzyści użytkowników.

Udoskonalone modele trzy- i czterokołowych wózków elektrycznych z przeciwwagą w przedziale udźwigu 1500 - 2000 kg zyskały jeszcze bardziej wytrzymałą konstrukcję oraz szereg rozwiązań zwiększających wydajność i ergonomię pracy. Wyposażone w silniki prądu zmiennego AC 48V oraz w system odzyskiwania energii zapewniają dłuższą pracę przy jednym ładowaniu baterii. Wysoka jakość komponentów oraz zaawansowana technologia poszczególnych podzespołów (takich jak np. hamulce tarczowe chłodzone olejem) wydłużają czas eksploatacji i zmniejszają całkowite koszty użytkowania floty.

Pełna kontrola w każdych warunkach

Produkowane w nowoczesnej fabryce Doosan w Korei Południowej pojazdy serii Pro 7 zostały zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom eksploatacji w warunkach zewnętrznych. Wodoszczelność oraz odporność na kurz, piasek i zanieczyszczenia potwierdzają uzyskane wysokie stopnie ochrony w klasach szczelności: IP65 dla czujników elektrycznych oraz IP43 dla obudowy silnika. Doskonałą stabilność wózka nawet w trakcie trudnych aplikacji zapewnia system GSS, który aktywnie chroni operatora oraz ładunek podczas wykonywania manewrów. Czujnik kąta skrętu automatycznie redukuje prędkość wózka przy pokonywaniu ostrych zakrętów poprawiając stabilność i zmniejszając ryzyko przewrócenia wózka. Umożliwia to szybką i pewną pracę podczas manewrowania w wąskich korytarzach. Z kolei o efektywność energetyczną i optymalne wykorzystanie mocy dba aktywny system sterowania ACT.

Z myślą o operatorze

Przedział operatora został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami ergonomii, mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo pracownika przy długim czasie pracy. Maszt typu SEE THRU, specjalna konstrukcja dachu z niesymetryczną kratą ochronną czy niewielka wysokość deski rozdzielczej to tylko niektóre z rozwiązań poprawiające widoczność przy pracy. Wózki z serii Pro7 można doposażyć w nagrodzony przez FLTA tylny uchwyt z przyciskiem do ostrzegawczego sygnału dźwiękowego, który ułatwia sterowanie podczas cofania. Operator zajmuje wygodną pozycję, ma doskonałą widoczność, a w chwili zagrożenia może skorzystać z sygnału dźwiękowego.

Źródło: WDX

Foto: WDX

 

Baumalog na LOGIPAK - 2016-10-12

kategorie:

Firma Baumalog zaprezentowała na targach LOGIPAK jeden z dwu swoich sztandarowych rozwiązań w dziedzinie automatycznych systemów składowania. Regał Twin Tower®, to rozwiązanie oparte całkowicie na polskiej myśli technicznej młodych inżynierów- konstruktorów, służące do składowania blach i elementów dłużycowych. Jak stwierdził Marcin Kozłowski - Prezes Baumalog Sp. z o.o., targi to doskonała okazja do pokazania potencjału jaki firma dysponuje, firma stawia na dobre rozwiązania, bo tylko takie cieszą się zainteresowaniem klientów.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:  https://youtu.be/Whjz-eSQAkw

Targi LOGIPAK - 2016-10-11

kategorie: rynekwydarzenia

Targi LOGIPAK Równolegle z targami TAROPAK odbyła się premiera targów LOGIPAK, czyli Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu. Było to pierwsze tego typu wydarzenie dla branży logistycznej w Polsce dedykowane przedstawicielom: firm spedycyjnych, transportowych, przeładunkowych, hurtowni, magazynów i parków logistycznych.

– Część logistyczną wydzieliliśmy z targów TAROPAK wzorując się na największych imprezach logistycznych, czyli na targach LOGIMAT i CEMAT. Chcieliśmy przez to jeszcze bardziej zaakcentować i rozwinąć na targach obszar transportu, spedycji, magazynowania i wyposażenia magazynów - mówi Konrad Fleśman, dyrektor targów TAROPAK i LOGIPAK. Partnerami branżowymi targów LOGIPAK zostali: Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki,  Polski Komitet Narodowy EPAL oraz Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej.

W ramach LOGIPAK-u odbyły się dwa wydarzenia: III Forum Bezpieczeństwa w Magazynie oraz Innovations for Logistics (In4Log 2016).

III Forum Bezpieczeństwa w Magazynie

W czasie targów eksperci i praktycy reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Techniki Magazynowej, Państwową Inspekcję Pracy, Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy, Urząd Dozoru Technicznego oraz partnerzy techniczni Forum, przedstawili  osiągnięcia nauki i techniki w dziedzinie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i życia w magazynach, centrach dystrybucji, hurtowniach i innych miejscach gdzie realizowane są prace przeładunkowe towarów. Interaktywna część „Cyfrowe bezpieczeństwo” (DigitalSafety) wirtualnie obejmowała miejsca, gdzie zostały zaprezentowane zastosowania cyfrowych narzędzi pracy w magazynie, mające wpływ na bezpieczeństwo pracy. Na dotykowych ekranach można było „udać się” w miejsca nadzorujące pracę wózków widłowych w magazynie, śledzić przepływ towarów, czy poznać technologie wpływające na bezpieczeństwo pracy.

In4Log

Natomiast podczas Innovations for Logistics (In4Log 2016) organizatorzy podpowiadali jaki jest „chudy przepis na logistykę” i szukali odpowiedzi na pytanie: jakiej zmiany wymaga logistyka wewnętrzna, aby stała się „chuda” w sensie kosztowym. Piąta edycja tego eventu, który wspólnie zorganizowali: wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupiła się jak zwykle na innowacjach w logistyce. W ramach pokazów zaprezentowany został na żywo przepływ towaru przez magazyn z uwzględnieniem wszystkich stref - od przyjęcia towaru, przez składowanie i kompletację, po przygotowanie do wysyłki. Targowa publiczność po raz pierwszy była także świadkiem pracy automatycznych robotów w strefie kompletacji.

Targi EPLA po raz pierwszy z TAROPAKAIEM

Równolegle odbyły się Targi Tworzyw Sztucznych i Gumy EPLA dedykowane branży tworzyw sztucznych oraz gumy i skoncentrowane głównie  wokół surowców. Wydarzenie to zorganizowały wspólnie Międzynarodowe Targi Poznańskie i Wydawnictwo Business Image. Tegoroczna ekspozycja skupiła przede wszystkim się wokół salonów tematycznych: Salonu Wtrysku, Salonu Termoformingu, Salon Kauczuku, Salon Maszyn, Salon polimerowej Nauki Polskiej.  Wśród targowych gości dominowała  głównie ściśle sprofilowana grupa odbiorców związanych z przemysłem przetwórstwa tworzyw i kauczuku.

Źródło: MTP

Foto: Log4.pl

 

Nowe wózki magazynowe Baoli - 2016-10-10

kategorie: rynekwydarzenia

Nowe wózki magazynowe Baoli Baoli Material Handling Europe poszerza swoje portfolio wózków magazynowych wprowadzając pięć dodatkowych modeli z długimi sterownicami. Sterownicę zaprojektowano z myślą o komforcie operatora, więc wózki są prostsze w obsłudze. Wózki wyposażono w silniki jazdy napędzane prądem zmiennym AC oraz technologię CANBUS, aby zapewnić jak najniższe koszty utrzymania i konserwacji.

Baoli Material Handling Europe poszerza swoje portfolio wózków magazynowych wprowadzając pięć dodatkowych modeli z długimi sterownicami. Sterownicę zaprojektowano z myślą o komforcie operatora, więc wózki są prostsze w obsłudze. Wózki wyposażono w silniki jazdy napędzane prądem zmiennym AC oraz technologię CANBUS, aby zapewnić jak najniższe koszty utrzymania i konserwacji.

Wózki paletowe EP16-N01, EP20-N04 i EP25-N02 o udźwigach od 1.6 do 2.5 tony są odpowiednie do załadunku i rozładunku ciężarówek oraz do transportu wewnątrz magazynu. Wózki paletowe unoszące typu stacker ES12-N03 i ES16-N02 posiadają udźwig od 1.2 do 1.6 tony.

Na mocną i wytrzymałą konstrukcję nowych wózków magazynowych składa się podwozie z blachy 8mm oraz metalowa pokrywa baterii, zapewniając ich niezawodne działanie. Zwarta konstrukcja silnika chroni komponenty przed mogącym się dostać kurzem i drobinami. Kontroler jest zabezpieczony przed wilgocią lub zapyleniem zgodnie z normą IP 54. Główne komponenty wózków, takie jak silnik jazdy, przekładnia i kontroler pochodzą od znanych producentów, jak Schabmüller, Kordel and Zapi, a ich usytuowanie zapewnia łatwiejszą konserwację i obsługę serwisową.

“Nowe wózki magazynowe zostały zaprojektowane tak, aby do minimum skrócić czas ich konserwacji, zapewniając łatwy dostęp do wszystkich podzespołów. “, mówi Rory Harvey-Kelly, Dyrektor Generalny Baoli Material Handling Europe. “Główne komponenty pochodzą od znanych producentów, co gwarantuje odpowiednie zaplecze i dostępność części zamiennych.” 

Źródło: Baoli Material Handling Europe

Foto: Baoli Material Handling Europe 

 

Red Dot Award 2016 dla pomarańczowego wózka - 2016-09-02

kategorie: rynekwydarzenia

Red Dot Award 2016 dla pomarańczowego wózka Wózek STILL EXV-SF 16 został wyróżniony nagrodą wzorniczą Red Dot Award 2016 w kategorii urządzeń przemysłowych. Jury doceniło ergonomię pojazdu i jego dostosowanie do pracy w wąskich korytarzach.

Wózek STILL EXV-SF 16 został wyróżniony nagrodą wzorniczą Red Dot Award 2016 w kategorii urządzeń przemysłowych. Jury doceniło ergonomię pojazdu i jego dostosowanie do pracy w wąskich korytarzach.

Nagroda Red Dot przyznawana jest przez 41 ekspertów – designerów, profesorów wzornictwa i dziennikarzy branżowych. Niezależne gremium analizuje zgłoszenia pod kątem takich kryteriów, jak: forma, funkcjonalność, ekologiczność oraz poziom innowacyjności.

O wyróżnieniu STILL EXV-SF zadecydowały przede wszystkim: ergonomia pneumatycznej platformy, wielofunkcyjny dyszel i ogół cech stanowiących o przystosowaniu wózka do pracy w wąskich alejkach roboczych. Dzięki szerokości nieprzekraczającej wymiarów europalety i zaokrąglonemu konturowi podwozia, urządzenie ułatwia manewrowanie w korytarzach.

W uzasadnieniu werdyktu wymieniono także rozwiązania zwiększające komfort pracy operatora – idealną amortyzację, kolorowy, intuicyjny i prezentujący uniwersalne kulturowo treści wyświetlacz oraz układ informujący o wyciągnięciu masztu na poziom ponad 1 800 mm i proponujący zwiększające bezpieczeństwo działania. – W paletowym wózku wysokiego podnoszenia STILL EXV-SF skutecznie udało się połączyć ergonomię i nowoczesne wzornictwo typowe dla rozwiązań marki STILL – mówi dr Henry Puhl, członek zarządu STILL GmbH. – STILL EXV-SF udowadnia, że nie tylko techniczne innowacje, ale i projekt wózka może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa, ergonomii i wydajności pracy – dodaje.

Wojciech Podsiadły

Foto: Still

 

Narzędzia do zarządzania flotą - 2016-08-11

kategorie: rynekwydarzenia

Narzędzia do zarządzania flotą Firma Crown, wiodący producent wózków magazynowych, zintegrowała swój flagowy system zarządzania flotą InfoLink z programem do optymalizacji kosztów FleetSTATS. Dzięki temu stworzono kompleksowe narzędzie, które dostarcza w czasie rzeczywistym szczegółowych informacji na temat wydajności floty i jednocześnie kosztach eksploatacyjnych, pozwalając firmom stale doskonalić swoje wyniki operacyjne. Ideą, która przyświecała powstaniu Crown Insite, było zapewnienie całościowego spojrzenia na flotę przedsiębiorstwa, umożliwiając identyfikację problemów na wczesnym etapie, wyznaczanie realistycznych celów i podejmowanie właściwych decyzji kosztowych na podstawie szczegółowych informacji dotyczących pojazdów magazynowych.

FleetSTATS – pełen obraz wydatków na flotę

Podczas, gdy system zarządzania flotą InfoLink wykorzystuje intuicyjny interfejs użytkownika, aby w przejrzysty sposób dostarczyć ogromne ilości przydatnych informacji na temat wózków widłowych i ich operatorów, FleetSTATS udostępnia i analizuje całkowite wydatki ponoszone na ich utrzymanie i wynajem. System wyposażono w funkcję elektronicznego monitorowania części zamiennych i możliwości wezwania serwisu, dzięki czemu proces ten może być zarządzany jeszcze szybciej i bardziej precyzyjnie.

Dzięki przyjaznej dla użytkowników prezentacji analizowanych danych, menedżerowie mogą śledzić każdy aspekt operacji magazynowych - od pojedynczych wózków widłowych do floty jako całości. Przykładowo system wykrywa przyczyny dokonywanych napraw i ponadprzeciętne zużycie części zamiennych lub eksploatacyjnych. Dzięki temu menedżerowie mogą szybko zidentyfikować potencjalne obszary do optymalizacji, podejmować odpowiednie działania naprawcze, zmniejszyć koszty serwisowe i poprawić ogólną wydajność floty.

InfoLink - sprawdzone rozwiązanie do zarządzania flotą

Bezprzewodowy system zarządzania flotą Infolink pomaga użytkownikom monitorować i zarządzać efektywnością użytkowania wózków widłowych. Jego funkcjonalności obejmują rejestrację i analizę takich informacji jak zużycie baterii, historię uderzeń i kolizji, czas pracy poszczególnych wózków, zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo i wiele innych.

W 2013 roku InfoLink został nagrodzony w międzynarodowym konkursie IFOY za zrewolucjonizowanie transportu bliskiego w hurtowni Spicers w Wielkiej Brytanii, redukując koszty konserwacji i napraw o 90%, a całkowitą wielkość floty o 40 %. Więcej informacji na temat rozwiązań Crown: www.wozkicrown.pl

Źródło: WDX

Foto: WDX

 

Wakacyjny EMIL o poważnych wydarzeniach - 2016-08-01

kategorie: rynekwydarzenia

Wakacyjny EMIL o poważnych wydarzeniach Kolejne wydanie EMIL’a – elektronicznego miesięcznika informacji logistycznej, w którym przekazujemy ważne informacje z logistycznego rynku. Pomimo wakacyjnego okresu, w którym spowolniona gospodarka nie wykazuje zanadto chęci do działania, środek ciężkości w operacjach logistycznych przeniósł się w okolice kurortów, by zaopatrzyć zwiększone populacje odbiorców dóbr konsumpcyjnych. Tak więc branża logistyczna pracuje niemal tak samo, dostarczając produkty, podpisując kontrakty, realizując strategie. O tych i innych działaniach piszemy w EMILU nr 7.

Konkursy i plebiscyty organizowane przez firmy badawcze i nie tylko aktywizują firmy do dzielenia się informacją o swoich działaniach ocenianych przez jurorów, ale przede wszystkim przynoszą firmom wiele cennych informacji zwrotnych. Wśród wielu takich działań,  polecamy  ogólnopolski plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL”, który skierowany jest do firm zajmujących się Transportem Spedycją lub Logistyką. Kapituła wyróżni trzy firmy, które w szczególny sposób dbają o warunki zatrudnienia oraz wykazują się troską o pracownika. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 października 2016.

Teksty o aktywności operatorów logistycznych w różnych regionach świata, są cennym źródłem informacji o klimacie biznesowym w opisywanym regionie świata. Takim przykładem jest Bliski Wschód - jeden z najbardziej niestabilnych regionów na świecie. Wpływają na to toczące się konflikty o charakterze zbrojnym, politycznym i etnicznym, co z kolei w znacznym stopniu utrudnia nawiązanie współpracy gospodarczej. Przedsiębiorstwa z branży logistycznej mierzą się z wieloma wyzwaniami, które stawia ten region, aby móc bazować na korzyściach, jakie oferuje ten rynek.

Rocznice działalności na rynku polskim, to dla firm okazja do podsumowań i „zmierzenia” się z historią, w każdym roku jakaś firma obchodzi swoje urodziny. W artykule  „Od 40 lat ten sam model biznesowy” opisujemy rocznicę firmy DSV, a zaczęło się tak: „W dniu 13 lipca 1976 r. dziewięć niezależnych firm transportowych połączyło swoje siły tworząc DSV. Czterdzieści lat później to niewielkie duńskie przedsiębiorstwo urosło do rozmiarów jednego z największych operatorów logistycznych na świecie. Obecnie DSV stanowi numer pięć na liście globalnych operatorów, zatrudniając ponad 40 tys. pracowników na sześciu kontynentach.” – czytamy we wstępie artykułu, który jest na stronie.

EMIL to skondensowane informacje z logistycznego rynku, podane z najlepszego źródła, oddające to co aktualnie dzieje się na rynku. Czytaj>>>TUTAJ

Andrzej Szymkiewicz

Fot: Okładka 

 

Zmiany w zarządzie PROMAG S.A. - 2016-07-13

kategorie: rynekwydarzenia

Zmiany w zarządzie PROMAG S.A. Nowym Prezesem Zarządu i Naczelnym Dyrektorem PROMAG S.A. została Karolina Tokarz. Zastąpiła na stanowisku dotychczasowego Prezesa – Lesława Łuczaka, który objął z kolei funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Karolina Tokarz jest związana z PROMAG od kilkunastu lat. Od 1999 roku zarządzała siecią sprzedaży oraz marketingiem Spółki, pełniąc funkcję Dyrektora ds. Handlu i Marketingu a od 2002 roku również Członka Zarządu PROMAG S.A. Jest absolwentką Politechniki Poznańskiej i Studium Menedżerskiego w Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu. Od 2015 roku pełni funkcję członka Rady Naukowej IliM oraz Rady Biznesu WBMiZ Politechniki Poznańskiej. Jest również laureatką wielu ważnych nagród i wyróżnień. Za swoją dotychczasową aktywność zawodową została odznaczona m.in. srebrnym medalem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego "Labor omnia vincit", statuetką „Przyjaciel Sukcesu” dla najlepszych menedżerów w kraju oraz Brązowym Krzyżem Zasługi - państwowym odznaczeniem przyznawanym przez Prezydenta RP.

- Pan Lesław Łuczak kierował firmą PROMAG od 1998 roku i nie mam wątpliwości że był to dla nas bardzo dobry czas – mówi Karolina Tokarz, nowy Prezes Zarządu i Naczelny Dyrektor PROMAG S.A. Zbudowaliśmy w tym czasie własną sieć sprzedaży, w 2000 roku wprowadziliśmy na rynek pierwsze produkty sygnowane marką PROMAG, a trzy lata później jako jedna z pierwszych firm produkujących wyposażenie magazynowe uruchomiliśmy sklep internetowy. Sukcesom rynkowym i sprzedażowym towarzyszyły kolejne premiery produktów, ważne dla naszej firmy przeobrażenia organizacyjne oraz duże inwestycje, jak chociażby budowa Centrum Logistycznego w Koninku czy Centrum Techniki Magazynowej PROMAG. Dziś jesteśmy liderem w intralogistyce z bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego, dostępną niemal od ręki - mamy bardzo mocną i ugruntowaną pozycję na polskim rynku, setki zadowolonych klientów i profesjonalne zaplecze konstrukcyjno-projektowe. Nie zamierzamy jednak zwalniać tempa. Chcemy skupić się na tworzeniu i oferowaniu nowoczesnych i kompleksowych rozwiązań magazynowych, które będą optymalizować procesy intralogistyczne w polskich przedsiębiorstwach. Zdajemy sobie sprawę, z tego, że rynek nieustannie się zmienia i staje się coraz bardziej konkurencyjny, a to wymaga od nas ciągłej aktywności, wysiłku i rozwoju w nowych kierunkach. Chcemy pozostać integratorem rozwiązań intralogistycznych a jednym z priorytetowych obszarów będzie dla nas w następnych latach automatyzacja i robotyzacja procesów magazynowo-produkcyjnych. Mamy w tej dziedzinie doświadczenie, dysponujemy autorskimi rozwiązaniami i własnym know-how. Dzięki temu już teraz realizujemy nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie projekty inżynierskie w dziedzinie intralogistyki związane z automatyzacją składowania i transportu wewnętrznego oraz robotyzacją procesów kompletacji i paletyzacji. Na pewno nie jest to koniec możliwości rozwoju firmy. – podkreślała po nominacji Karolina Tokarz.

Potwierdzeniem przyjętego kierunku rozwoju PROMAG S.A. jest awans Marka Łabędy - dotychczasowego Dyrektora ds. Technicznych, który dołączył do grona Członków Zarządu Spółki.

Aktualni Członkowie Zarządu PROMAG S.A.

- Karolina Tokarz – Prezes Zarządu, Naczelny Dyrektor

- Aleksandra Biedzińska - Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

- Marek Łabęda - Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technicznych

Przewodniczący Rady Nadzorczej PROMAG S.A.

 - Lesław Łuczak (Prezes Zarządu w latach 1998-2015)

 

Kamil Kubicz

Foto: PROMAG S.A.

 

HANNOVER MESSE razem CeMATEM - 2016-05-20

kategorie: rynekwydarzenia

HANNOVER MESSE razem CeMATEM Odbywające się w cyklu dwuletnim Wiodące Światowe Targi Intralogistyki – CeMAT Hannover – od roku 2018 będą organizowane w tym samym czasie, co targi HANNOVER MESSE. Biorąc pod uwagę szerokie grono 1.000 wystawców z całego świata, targi CeMAT to najważniejsza międzynarodowa impreza dla rozwijającej się w ogromnym tempie branży, która w roku 2015 w samych tylko Niemczech osiągnęła wielkość produkcji rzędu 20,1 miliarda euro. Kołem napędowym tego dynamicznego wzrostu jest w szczególności handel elektroniczny oraz zintegrowane procesy produkcyjne.

Wymagania, jakim aktualnie musi sprostać branża intralogistyczna są wysokie: inteligencja, usieciowienie, elastyczność, przejrzystość, szybkość i wydajność to atrybuty, których w procesach intralogistycznych nie może zabraknąć. Nowoczesna produkcja seryjna ma coraz częściej za zadanie dostosować się do indywidualnych potrzeb klienta, podobnie jak ma to miejsce w handlu elektronicznym, z założenia nastawionym na indywidualność każdego zamówienia. W obydwu przypadkach klient oczekuje przede wszystkim szybkiej realizacji zlecenia przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.  

Spełnienie tych oczekiwań jest możliwe jedynie dzięki nowym koncepcjom w ramach idei Przemysłu 4.0, w oparciu o ścisłe i „inteligentne” zintegrowanie procesów produkcyjnych i logistycznych w jedną sieć. „Inteligentna intralogistyka jest podstawą i motorem koncepcji Przemysłu 4.0. Nie dziwią zatem korelacje z tematyką prezentowaną również na targach HANNOVER MESSE, przede wszystkim w zakresie Industrial Automation oraz Digital Factory. Z tego względu od roku 2018 zamierzamy organizować targi CeMAT równolegle z targami HANNOVER MESSE, a tym samym stworzyć niepowtarzalną platformę dla wszystkich zagadnień pod znakiem Przemysłu 4.0.  Abstrahując od wręcz oczywistych synergii z tym związanych, tak szerokie spektrum tematyczne i tak bogata oferta prekursorskich innowacji technologicznych prezentowanych pod jednym dachem będzie jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem na skalę światową“ – powiedział Dr. Andreas Gruchow z zarządu Deutsche Messe AG.

Dzięki HANNOVER MESSE – najważniejszym na świecie przemysłowym targom technologicznym – wystawcy na targach CeMAT zyskają solidne zaplecze gospodarczo-polityczne oraz uwagę nie mniej niż 190.000 odwiedzających, z których prawie co trzeci przyjeżdża z zagranicy. Publiczność targów CeMAT, do której należą przede wszystkim przedstawiciele branży przetwórczej, handlowej oraz sektora usług logistycznych, będzie świadkiem przełomowych prezentacji wystawców, dających branży ważne impulsy do wdrażania rozwiązań pod kątem zintegrowanej produkcji. „Zakres kompetencyjny intralogistyki już dzisiaj daleko wykracza poza kwestię magazynowania i dystrybucji, sięgając aż do procesów produkcyjnych i montażu. To właśnie domeną intralogistyki jest nierzadko sterowanie działaniami związanymi z usługami dodanymi (VAS), obsługa (zaopatrywanie i oczyszczanie) linii montażowych i zapewnienie dostępności produktu już na etapie produkcyjnym, a nie dopiero po złożeniu go w magazynie. To właśnie dzięki logistyce wewnętrznej możliwa jest zindywidualizowana, a zarazem ekonomiczna produkcja seryjna stanowiąca sedno koncepcji Przemysłu 4.0. Jednym słowem, zamiar poszerzenia specyficznego profilu targów CeMAT przy synergicznej współpracy z HANNOVER MESSE to zatem bardzo logiczny krok“ – skonstatował Dr. Christoph Beumer, przewodniczący prezydium targów CeMAT oraz wspólnik zarządzający i prezes BEUMER Group GmbH & Co. KG, Beckum.

Targi CeMAT 2018 odbędą się w dniach 23 – 27 kwietnia w pawilonach 32-35, oraz sąsiadujących z nimi halach, na terenach targowych w Hanowerze. „Jako partner sponsorujący targi CeMAT w pełni akceptujemy ten krok. Jest to przyszłościowa decyzja podkreślająca technologiczną konwergencję charakterystyczną dla zagadnienia Przemysłu 4.0 i umożliwiająca spojrzenie na intralogistykę w szerokim kontekście tematycznym, jaki oferują targi HANNOVER MESSE“ – podsumował Sascha Schmel, przewodniczący Stowarzyszenia Producentów Systemów Transportu Bliskiego i Logistyki Wewnętrznej (Fachverband Fördertechnik und Intralogistik) przy VDMA.

Źródło: Deutsche Messe

Foto: Deutsche Messe

 

Rośnie aktywność inwestorów z RPA - 2016-05-17

kategorie:

Rośnie aktywność inwestorów z RPA Według JLL, w ciągu ostatnich 12 miesięcy inwestorzy z Republiki Południowej Afryki mocno zaznaczyli swoją obecność na rynkach nieruchomości w Europie Środkowo – Wschodniej (CEE). Rosnącej aktywności kapitału z RPA sprzyjają atrakcyjne poziomy stóp kapitalizacji oraz niskie stopy procentowe w regionie.

W związku ze spadkiem wartości waluty oraz rosnącym ryzykiem na rynku południowoafrykańskim, fundusze typu REIT i firmy nieruchomościowe z RPA – dotychczas koncentrujące się na inwestycjach w rodzimym kraju - szukają możliwości dywersyfikacji portfela i przyglądają się Europie Środkowo – Wschodniej. „Atrakcyjne profile ryzyka/zysku, mniejsza konkurencja oraz niższe koszty finansowania oferowane przez rynki CEE sprawiły, że region ten stał się atrakcyjną lokalizacją dla zagranicznego kapitału. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii panuje niezwykle duża konkurencja o flagowe obiekty, a w Republice Południowej Afryki koszty finansowania dłużnego są obecnie wyższe niż stopy kapitalizacji dla projektów typu prime”, informuje Craig Smith, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Afryki Subsaharyjskiej w JLL.

Szczególnym zainteresowaniem kapitału południowoafrykańskiego cieszą się nieruchomości handlowe. Przykładem jest fundusz NEPI, aktywny w Rumunii od 2008 r., który rozszerzył swoją działalność na inne kraje CEE. Południowoafrykański REIT Hyprop niedawno zadebiutował w Serbii i Czarnogórze jako część przedsięwzięcia typu joint venture z Homestead, utworzonego w celu zakupu dwóch galerii handlowych Delta City za 202,7 mln euro. To największa transakcja kupna obiektu w Europie Południowo – Wschodniej (SEE) w ostatnich pięciu latach. W ciągu ostatnich 24 miesięcy na rynki Europy Środkowo – Wschodniej weszli również tacy inwestorzy jak. Atterbury Europe, Rockcastle, Redefine Properties, Accelerate i Tower.

W ostatnim czasie wzrosła aktywność kapitału z RPA również na rynku nieruchomości w Polsce. Przykładem jest tegoroczna spektakularna transakcja pomiędzy Redefine Properties a Echo Investment.

Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce, komentuje: „Polska jako stabilny, duży rynek oferujący szereg ciekawych produktów inwestycyjnych, jest naturalnym kierunkiem ekspansji dla południowoafrykańskiego kapitału. W 2015 r. bardzo aktywny był u nas fundusz Rockcastle, który przejął Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie Górniczej, Platan w Zabrzu czy Solaris w Opolu. Z kolei w tym roku Redefine Properties kupił 75% udziałów w portfelu nieruchomości komercyjnych Echo Investment w Polsce, obejmującym centra handlowe takie jak Amber w Kaliszu, Galaxy w Szczecinie, Galeria Echo w Kielcach, Galeria Olimpia w Bełchatowie, Outlet Park Szczecin, Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu, CH Echo w Przemyślu oraz Bełchatowie, Galeria Sudecka w Jeleniej Górze, Galeria Veneda w Łomży oraz biurowce - A4 Business Park w Katowicach, Astra Park w Kielcach, Malta Office Park w Poznaniu, Oxygen w Szczecinie, Park Rozwoju w Warszawie i West Gate we Wrocławiu. Jest to historycznie największa transakcja sprzedaży portfela nieruchomości generujących dochód w Europie Środkowej. W jej efekcie do Polski wchodzi długofalowy inwestor, a właśnie tacy są kluczowi dla dalszego rozwoju naszego rynku nieruchomości”.

Źródło: JLL

Foto: Log4.pl

 

Nagroda dla systemu Weasel® - 2016-05-04

kategorie: rynekwydarzenia

Nagroda dla systemu Weasel® Automatycznie sterowany system transportowy Weasel® firmy SSI Schäfer otrzymał tytuł ‘Best of 2016’ podczas targów Industry Award 2016 w Hanowerze (Niemcy) w kategorii Intralogistyka & zarządzanie produkcją. Nagroda przyznawana jest corocznie przedsiębiorstwom, które opracowały rozwiązania produktowe o wysokiej wartości ekonomicznej, technicznej i ekologicznej.

Również w tym roku zgodnie z myślą przewodnią “Przez postęp do sukcesu” niezliczone firmy zaprezentowały swoje nowatorskie produkty przemysłowe. Innowacyjny, nie wymagający kierowcy system transportowy Weasel może się teraz szczycić tytułem ‘Best of’, dzięki któremu zdobył wiodącą pozycję na rynku jako jeden z najlepszych produktów roku 2016.

Najnowszy system transportowy Weasel firmy SSI SCHÄFER realizuje wszystkie zlecenia transportowe do maks. 35 kg i może być w łatwy sposób zintegrowany z wszystkimi procesami transportowymi w firmie bez konieczności stosowania kompleksowych systemów czujników i sterowania. Dzięki mocno zredukowanym kosztom inwestycji Weasel otwiera nowe możliwości w zakresie zautomatyzowanych rozwiązań transportowych, zalety systemu mogą być obecnie wykorzystywane również w nowych obszarach. 

Bardzo elastyczny, skalowalny - a teraz również nagrodzony jako “Best of 2016” podczas Industry Award 2016. Skontaktuj się z nami aby uzyskać więcej informacji!

Źródło: SSI SCHÄFER

Foto: SSI SCHÄFER  

 

Nowości Benninga w Hanowerze - 2016-04-26

kategorie: rynekwydarzenia

Nowości Benninga w Hanowerze Coraz bliżej do targów CeMAT - Targów Logistyki wewnetrznej i Zarządzania Łańcuchem Dostaw – które odbędą się w dniach od 31 maja do 3 czerwca 2016 r. w Hanowerze. Hasłem przewodnim tej imprezy targowej są „Smart Supply Chain Solutions” (inteligentne rozwiązania usprawniające procesy w zintegrowanym łańcuchu dostaw). Oznacza to że digitalizacja i usieciowienie łańcucha logistycznego będzie dominowało na stoiskach wystawiających się firm.

Firma Benning Power Elektronics, wiodący producent urządzeń zasilających i kontrolnych, a także baterii trakcyjnych, będzie obecny na tej prestiżowej imprezie - targach CEMAT w Hanowerze na stoisku F23 w Hali 26. Z pośród bogatej oferty zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania w zakresie urządzeń do ładowania Belatron i Tebetron, a także baterii litowo-jonowe Lionic, mające zastosowanie w wózkach widłowych. Korespondując z hasłem przewodnim imprezy targowej, firma zaprezentuje najbardziej zaawansowane układy monitoringu i nadzoru Batcom oraz innowacyjny system kolejkowania baterii Next Battery Selector.

Rozwiązania stanowiące kolejny poziom technologicznego zaawansowania, usprawniającego procesy ładowania baterii trakcyjnych. Targi CeMAT dla branży logistyki wewnętrznej oraz systemów składowania, magazynowania i przepływu materiałów, są najważniejsza impreza targową, na której prezentowane są najnowsze rozwiązania w danych dziedzinach. Firma Benning Power Elektronics jest od lat stałym aktywnym uczestnikiem tej imprezy, prezentując wprowadzane na rynek rozwiązania, które wyznaczają trendy w obszarach zarządzania procesami ładowania baterii trakcyjnych.

Tak jest i tym razem, systemy magazynowania energii LIONIC® firmy BENNING wprowadzają nowa jakość w eksploatacji wózków widłowych. Baterie składają się z 8 połączonych szeregowo ogniw litowo-żelazowo-fosfatowych (LiFePO4) i są dostarczane w pojemnościach 120 Ah, 240 Ah, 360 Ah i 480 Ah. Systemy magazynowania energii LIONIC® są dostępne dla większości 24 V wózków widłowych. Baterie LIONIC® są o 50 % lżejsze i o 30 % mniejsze od porównywalnych baterii kwasowo-ołowiowych. Każdy system zasilania 24 V jest zabudowany wraz z systemem zarządzania baterią (BMS) w metalowej skrzyni, która może być zainstalowana w standardowej skrzyni bateryjnej.

Na targach w Hanowerze zaprezentowana zostanie pełna oferta firmy, od znanych i docenianych rozwiązań, po nowe jakościowo produkty. Zwolennicy tej marki produktów, zapewne kolejny raz będą usatysfakcjonowani wykonaniem i jakością produktów tej firmy.

Źródło: Benning Power Elektronics

Foto: Benning Power Elektronics   

 

Nowości Trelleborg na CeMAT 2016 - 2016-04-15

kategorie: rynekwydarzenia

Nowości Trelleborg na CeMAT 2016 Dwa innowacyjne rozwiązania zaprezentuje Trelleborg Wheel Systems na targach CeMAT 2016 w Hanowerze, dedykowane użytkownikom opon przemysłowych. Oprócz znanego Pit Stop Line, rewelacyjnego znacznika w oponach super-elastycznych, Trelleborg zaprezentuje na targach również I-Rent, inteligentne rozwiązanie zawierające kompletne informacje o kosztach opon dla konkretnej aplikacji umowy leasingu.

"Jako strategiczny partner dostawców wózków widłowych jesteśmy zdeterminowani w Trelleborg Wheel Systems, dostarczać naszym klientom innowacyjne rozwiązania z wartością dodaną naszych usług", mówi Jean-Paul Mindermann, prezes Business Unit Opony Przemysłowe. "Uważamy, że poza naszymi produktami. W uzupełnieniu do produkcji opon, będziemy działać jako specjalista aplikacji, by wspierać i pomóc naszym klientom osiągnąć swoje cele. "

Pit Stop Line zwiększa żywotność opon przemysłowych

Do niedawna nie było niezawodnego sposobu na ustalenie właściwego czasu wymiany opony. To się zmieniło od czasu wprowadzenia rozwiązania Pit Stop Line w oponach Trelleborg Elite Premium XP i Trelleborg M². W Pit Stop Line wyraźnie widać, kiedy opona musi być zmieniona. Gdy oponie pozostało około 100 godzin przebiegu, pojawia się na bieżniku opony jasna pomarańczowa linia. Dlatego operatorzy wózków widłowych mogą planować zmianę opon i uniknąć nieplanowanych przestojów oraz maksymalnie wykorzystać właściwości opony.

I-Rent, to przejrzyste koszty dla dystrybutorów i użytkowników końcowych

Trelleborg  na tegorocznym Cemat 2016, przedstawi I-Rent, rozwiązanie działające w systemie On-line pozwala dostawcom wózków widłowych wykonać dokładną kalkulację kosztów opon w leasingu. Większość umów najmu nie zawiera klauzul dotyczących opon, których eksploatacja jest ważnym składnikiem umowy. Rozwiązanie I-Rent to zmienia. Usługa zapewnia dokładne wyliczenie miesięcznych kosztów opon w całym okresie leasingu, tak więc dostawca wózka widłowego swoim klientom oprócz serwisu i części zamiennych może również oferować usługi dotyczące eksploatacji opon z jednego źródła.

Jean-Paul Mindermann podsumowuje: "Dwa inteligentne rozwiązania, które pokazujemy na targach - Pit Stop Line oraz I-Rent - to dwa typowe przykłady tego, jak wykorzystujemy naszą wiedzę, aby tworzyć wartość dodaną dla naszych klientów. Wskaźnik pozostałego okresu eksploatacji w oponach Pit Stop Linia ma na celu uproszczenie planowania zmiany opon i zwiększenie w ten sposób wydajności, bezpieczeństwa i trwałości. Rozwiązanie I-Rent umożliwia dealerom i ich klientom leasingowym dostarczyć te wyjątkowe korzyści w atrakcyjnym, przejrzystym pakiecie all-inclusive. Cieszymy się będziemy mogli te dwa rozwiązania prezentować na targach Cemat 2016. Zaprosiliśmy klientów i gości, aby przekonali się o korzyściach płynących z tych dwóch pomysłowych rozwiązań, które będą dostępne na naszym stoisku. "

Trelleborg Wheel Systems zaprezentuje swoje produkty i rozwiązania podczas CeMAT, wiodących na świecie targów logistyki wewnętrznej i zarządzania łańcuchem dostaw, w dniach od 31 maja do 3 czerwca 2016 roku w hali 25, stoisko F19.

Źródło: Trelleborg

Foto: Trelleborg

 

Palety 2016 - 2016-04-11

kategorie: rynekwydarzenia

Palety 2016 Opublikowane zostało kolejne wydanie PALETY 2016, poświęcone rynkowi palet w Polsce, publikacja zawiera podsumowanie minionego roku oraz badanie rynku palet. Zadajemy sobie pytanie jaki jest rynek palet w Polsce? W ubiegłym roku na zlecenie PKN EPAL, firma 4Content, przeprowadziła takie badanie, którego obszerne fragmenty są w publikacji PALETY 2016. Nabierają znaczenia usługi wynajmu i logistyki palet, kluczowe narzędzia w optymalizacji kosztów i organizacji zarządzania paletami.

W skutek politycznych zmian, które wywołały niepewność w gospodarce, rynek palet może przeżywać w tym roku trudny okres, zwracają na to uwagę rozmówcy – czołowe postacie na rynku palet – z którymi wywiady znajdują się w publikacji. Podkreślają, że branża „paletowa” w gospodarce, funkcjonuje jako jedno z „naczyń”, od którego zależy kondycja całego gospodarczego organizmu. Zapowiadane obciążenia sieci handlowych, budzą niepokój u operatorów obsługujących logistycznie rynek palet, ponieważ może to skutkować kolejną presją na marże operacji wynajmu.

Licencjonowani dostawcy zrzeszeni w PKN EPAL, w 2015 roku wyprodukowali 22,8 miliona palet, to 8% wzrost w stosunku do poprzedniego roku, dynamika dwukrotnie  przekraczająca wzrost gospodarczy odnotowany przez GUS. Na rynku pojawiło się kolejne kilka milionów palet, a znaczna część tej produkcji jest eksportowana do Europy Zachodniej. Mamy w niej znaczący 31% udział, nieznacznie ustępując niemieckim producentom, którzy jak do tej pory produkują najwięcej palet i są  największym udziałowcem w stowarzyszeniu producentów palet EPAL.

Rynek palet nadal boryka się z problemami fałszowania znaków towarowych, po rozejściu się dróg EAPAL i UIC, fałszerze maja dwóch przeciwników. Te dwie organizacje mają ten sam cel - jakość palet zgodna z karta UIC 435, która jest wyznacznikiem jakości i standardów kontroli palet.

Ewolucja rynku palet jest nie do zatrzymania, rynek oczekuje zmian które będą dla niego impulsem do rozwoju i lepszej jakości produktów i usług, które wspomagają zarządzanie przepływem danych i palet.  Nowe  jakościowo narzędzie jakim jest RFID, doskonale się do tego nadaje, jego wdrożenie ograniczają koszty. Jak wszystkie nowości na początku są drogie, jednak z czasem staja się dostępne, a  pierwsze takie rozwiązanie wkrótce będzie wdrożone.  Link do elektronicznego wydania PALETY 2016.

Red.

Foto: Okładka 

 

OptiTruck do zarzadzania flotą - 2016-04-08

kategorie: rynekwydarzenia

OptiTruck do zarzadzania flotą Aż o 20% można zwiększyć wydajność transportowego parku maszynowego, stosując nową aplikację wspierającą dobór wózków do konkretnych zadań. Firma STILL wprowadza na rynek OptiTruck, innowacyjne rozwiązanie do zarządzania flotą, które wprowadza nowy poziom zarządzania wózkami widłowymi.

Dotychczas, programy klasy FleetManager umożliwiały przede wszystkim autoryzację użytkowania pojazdów oraz ewidencję ich czasu pracy. Innowacyjne rozwiązanie STILL Polska uzupełnia te funkcje o dobór wózków w taki sposób, by eksploatować je równomiernie oraz zapewnić w czasie rzeczywistym informacje o intensywności wykorzystywania określonych pojazdów i ich bieżącej dostępności.

Zaletą aplikacji jest ograniczenie maksymalnej liczby wózków przypisanych w danym momencie do jednego operatora. Pozwala to wyeliminować sytuacje, w których pojazd jest przez kogoś „zarezerwowany”, nie będąc w rzeczywistości wykorzystywany. Program wskazuje także, którego wózka powinien użyć operator. Spośród pasujących do danego zadania dostępnych urządzeń, aplikacja dobiera te o najmniejszym przebiegu i wieku, optymalizując zużycie sprzętu.

Podobnie jak FleetManager 4.x, STILL OptiTruck można obsługiwać zdalnie z wielu lokacji, wykorzystując w tym celu zarówno komputer, jak i tablet. System oferuje przy tym przegląd wózków i wnikliwe raporty na temat ich eksploatacji, czasu pracy oraz sposobów użycia. Stacjonarnie, w hali w której funkcjonuje flota, jako interfejs zastosować można także ekran dotykowy z czytnikiem kart identyfikujących operatorów.

Wojciech Podsiadły

Foto: Still

 

Faworyt ekspertów - 2016-03-23

kategorie: rynekwydarzenia

Faworyt ekspertów BT Lifter serii-L, kultowy wózek paletowy produkowany przez Toyota Material Handling Europe, otrzymał wyróżnienie iF Universal Design faworyta ekspertów 2016. Nagroda została przyznana podczas Creative Business Week, w Monachium, gdzie Lifter został zaprezentowany na wystawie wraz z innymi rekomendowanymi produktami Universal Design.

iF Universal Design oficjalnie przyznało wózkowi BT Lifter serii-L wyróżnienie w kategorii faworyt ekspertów 2016. BT Lifter został zaprojektowany przez szwedzkiego projektanta przemysłowego Rune Monö w 1967.  Przez lata, kultowy design stał się podstawowym wzorcem dla wszystkich ręcznych wózków paletowych. Obecnie, BT Lifter jest produkowany zgodnie z Toyota Production System i posiada unikatową 99 letnią gwarancję. Tylko w ubiegłym roku, wózek ten zdobył również Japońską nagrodę Good Design Long Life Design 2015.

Nagroda została przyznana przez jury Universal Design, w którego skład wchodziło pięciu ekspertów: Chairperson Prof. Fritz Frenkler (f/p design), Verena Voppichler (Grupa BMW), Kyoko Tanaka (yellow design), Veronika Egger (design for all, Austria), and Prof. Wolfgang Sattler (Bauhaus Universität).

Jury brało pod uwagę, szereg kryteriów, by ogłosić swój werdykt: kompleksowość, elastyczność, prostota i intuicyjne użytkowanie, błąd tolerancji i bezpieczeństwo, zbywalność i potencjał rynkowy, wykonalność i innowacje, zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

Wszystkie te kryteria zostały zbadane i przetestowane przez ekspertów podczas Creative Business Week w lutym w Monachium. Wydarzenie miało miejsce w Oskar von Miller Forum, gdzie wszystkie wyniki zostały opublikowane.

Źródło: Toyota MHE

Foto: Toyota MHE

 

Fabryka wzmacniająca pozycję lidera - 2016-03-21

kategorie: rynekwydarzenia

Fabryka wzmacniająca pozycję lidera Camso, dawniej Camoplast Solideal, inauguruje swój nowy zakład produkcyjny w Wietnamie, aby osiągnąć pozycję lidera na azjatyckim rynku Material Handling (opon do wózków widłowych). Camso pokrywa popyt na cały wymagany asortyment segmentu opon do wózków widłowych, dysponując najszerszą gamą tego typu produktów na rynku.

 „Ta nowa fabryka zobowiązuje nas do utrzymania pozycji najlepszego partnera dla klientów OEM (produkujących wózki widłowe) oraz rynku wtórnego (aftermarket) na rynku azjatyckim i stanowi inwestycję, której celem jest wzmocnienie naszej pozycji lidera w segmencie opon  Material Handling (opon do wózków widłowych),” mówi Jean-François Ferland, Wiceprezes i Dyrektor Działu Material Handling w Camso.

Fabryka, zajmująca powierzchnię 23 000m2, zbudowana została w ciągu 14 miesięcy i jest wyposażona w najlepsze w swej klasie urządzenia i technologię produkcyjną. Zakład  mieści się w Wietnamsko-Singapurskim  Parku Przemysłowym w mieście Tan Uyen, w prowincji  Binh Duong, co stanowi idealną lokalizację umożliwiającą  dywersyfikację działalności produkcyjnej  i poprawę   konkurencyjności przez Camso.  Wietnam, jako piąty co do wielkości na świecie kraj w dziedzinie produkcji kauczuku, zapewnia dostęp do surowców, konkurencyjną siłę roboczą wysokiej jakości oraz sprzyjające środowisko przemysłowo-ekonomiczne dla prowadzenia działalności.

Nowy obiekt Camso w Wietnamie uzupełnia działalność produkcyjną spółki prowadzoną w obiektach w Argentynie, Brazylii, Kanadzie, Chinach, na Węgrzech, we Włoszech, Korei Południowej, Sri Lance i Stanach Zjednoczonych. 

Źródło: Camso

 

Euro-azjatyckie joint venture - 2016-03-18

kategorie: rynekwydarzenia

Euro-azjatyckie joint venture W dniu 25 stycznia 2016 firma Jungheinrich AG stała się oficjalnym partnerem Anhui Heli Co. Ltd (producentem sprzedawanego przez nas sprzętu marki Heli), zawierając joint venture kontrakt w Szanghaj (Chiny). Nazwa spółki joint venture brzmi Jungheinrich HELI Industrial Truck Renatl (China) Co. Ltd i jej celem jest rozwój biznesu wynajmu na rynku Chińskim.

Wybór firmy Heli jako partnera firmy Jungheinrich wskazuje na wysokie uznanie  zaawansowania technicznego produktów Heli jak również jego nowoczesnej struktury produkcyjno-innowacyjnej , dzięki któremu paleta produktowa nowo zawartego joint venture będzie w pełni pokrywała potrzeby tego najbardziej  gigantycznego rynku na świecie.

„Firma Heli wykazuje się pragmatycznym managementem, który jest motorem sukcesu tej firmy. Join venture pomiędzy naszymi firmami będzie wspaniałą integracją. Będziemy dążyć do stworzenia największej firmy zajmującej się wynajmem sprzętu transportu bliskiego na Chińskim rynku” zaakcentował w swojej wypowiedzi Hans-Georg-Frey, Prezes Zarządu firmy Jungheinrich.

Kooperacja między Heli a Jungheinrichem to nowe światło w tunelu kooperacji tych potężnych gigantów. Firma Anhui Heli to nie tylko producent własnych produktów znanych szeroko pod nazwą HELI, to również producent komponentów dla takich firm jak NACCO (Yale i Hyster), JCB, Caterpillar.

Źródło: HELI Polska

Foto:  Jungheinrich HELI Industrial Truck Renatl Co. Ltd

 

Bezpieczny Magazyn nr 3/2016 - 2016-03-17

kategorie: rynekwydarzenia

Bezpieczny Magazyn nr 3/2016 W sieci opublikowany został kolejny numer Bezpiecznego Magazynu nr 3/2016, w którym piszemy o aktywności dostawców wózków widłowych przygotowujących się do największej imprezy w branży, targów CeMat w Hanowerze. Toyota Material Handling Europe swoje nowości prezentowała w Hanowerze, Hyster natomiast przedstawił w Warszawie nowy asortyment firmy oraz plany i działania dotyczące strategii firmy.

W tym wydaniu rozpoczynamy cykl publikacji poświęcony komunikacji w magazynie, oznakowanie w magazynie spełnia swoja określona funkcję komunikacyjną, o tym jak ważne są to zagadnienia, pisze ekspert Tomasz Chojnacki, posiadający wieloletnie doświadczenie audytorskie.  „Oznakowanie poziome... żółte linie, szersze lub węższe, ciągłe lub przerywane, proste lub skośne, czasami białe lub czerwone… Można by rzec, że to w skrócie przedstawiona jakaś wczesnoszkolna praca. A jednak, w wielu firmach wywołuje to niemały ból głowy. Zwłaszcza tam, gdzie już wiadomo ile kosztuje wypadek w magazynie. W niniejszym artykule zajmiemy się analizą słuszności stosowania oznakowania poziomego w magazynach i zakładach przemysłowych. Spróbujemy udowodnić, że wymóg oznakowania poziomego ma nie tylko charakter prawny, ale także ma uzasadnienie logiczne, ekonomiczne i funkcjonalne, a dodatkowo, wskażemy błędy jakie pojawiają się przy samodzielnym wykonywaniu oznakowania.” – czytamy we wstępie pierwszej części cyklu poświęconego tej problematyce

Serwis urządzeń w magazynie, jest znaczącym elementem w zarządzaniu magazynem, od sprawności urządzeń i konstrukcji zależy nie tylko bezpieczeństwo pracy, również efektywność i płynność procesów dystrybucyjnych. Z każdym rokiem przybywa obiektów magazynowych, coraz bliżej magicznej liczby 10 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowej pod dachem. Technologie budowy tych obiektów opanowane do perfekcji przez deweloperów powierzchni przemysłowych sprawiają, że cykl budowy obiektów został sprowadzony do kilku miesięcy. Z każdym rokiem przybywa tysiące miejsc paletowych w magazynach, umiejscowionych na setkach rzędów regałów różnych typów, dostosowanych do składowanych towarów, obsługiwanych przez urządzenia automatyczne i wózki widłowe. O obowiązkach dostawców i użytkowników tych urządzeń piszemy na stronach tego wydania.

Wejdź na strony elektronicznego wydania i czytaj >>>> Bezpieczny Magazyn nr 3/2016  

 

Autonomiczny iGo neo CX 20 - 2016-03-09

kategorie: rynekwydarzenia

Autonomiczny iGo neo CX 20 STILL wprowadza do seryjnej produkcji pojazd autonomiczny iGo neo CX 20. To innowacyjny wózek do kompletacji poziomej, wykorzystujący niespotykane dotychczas inteligentne rozwiązania. Urządzenie zostało nagrodzone tytułem najlepszego produktu targów LogiMAT 2016 w kategorii „Technika komisjonowania, transportu, podnoszenia i magazynowania“.

Wózek wyposażono w oprogramowanie i czujniki, dzięki którym staje się on inteligentnym elementem procesów intralogistycznych, znacząco podnoszącym ich wydajność. System iGo neo sprawia, że pojazd samoczynnie porusza się za operatorem, dostosowując się do jego rytmu pracy i całkowicie zwalniając go z konieczności obsługi. Bezpieczne podążanie za człowiekiem i włączanie się procesów transportowych możliwe jest dzięki zintegrowanemu z urządzeniem układowi Motion Tracking. Dzięki wchodzącym w jego skład czujnikom i laserowemu systemowi rozpoznawania otoczenia, iGo neo CX 20 w czasie rzeczywistym analizuje topografię magazynu, usytuowanie regałów, lokalizację użytkownika i innych uczestników ruchu.

Bogate wyposażenie sprawia, że wózek skutecznie włącza się w procesy przepływów materiałowych, niezależnie od stopnia ich złożoności i panujących warunków. Urządzenie przestrzega wszystkich zasad ruchu, zachowując bezpieczną odległość od innych wózków, pieszych oraz infrastruktury magazynu. Testy wykazały, że zwolnienie operatora z obowiązku kontroli wózka, pozwalające w pełni poświęcić się zadaniom związanym z kompletacją, pozwala zaoszczędzić około 30% czasu pracy.

iGo neo CX 20 charakteryzuje się przy tym dużą elastycznością działania. W trybie jazdy automatycznej zachowuje dowolnie wybrany przez użytkownika odstęp. Dzięki opcji „Automation on Demand“, operator może w każdej chwili przejść na sterowanie ręczne bądź z powrotem uruchomić funkcjonowanie autonomiczne. Tryb pracy zmienia się przez wciśnięcie jednego przycisku. Wbudowany w urządzenie ekran, zwany Optical Signal Unit, wyświetla obrazy prezentujące bieżące ustawienia. Dzięki zastosowaniu intuicyjnych piktogramów, iGo neo CX 20 jest uniwersalny kulturowo i nie wymaga dodatkowych, złożonych szkoleń obsługowych.

STILL iGo neo CX 20 będzie dostępny od lipca 2016.

Wojciech Podsiadły

Foto: STILL

 

Wykorzystany efekt synergii - 2016-03-09

kategorie: rynekwydarzenia

Wykorzystany efekt synergii W cyklu hanowerskich targów CeMat odbywają się spotkania kierownictwa Toyota Material Handling Europe z przedstawicielami mediów, konferencja połączona z pokazem nowych rozwiązań, jest okazją do podsumowań i zapowiedzią tego, co firma pokaże na targach CeMat w Hanowerze. To ważna dla firmy impreza, gdzie pod słynnym dachem prezentuje się jako jeden z czołowych dostawców rozwiązań logistyki wewnętrznej.

Matthias Fischer Prezes i CEO, Toyota Material Handling Europe, Norio Wakabayashi Chairman, Toyota Material Handling Europe, Norman Memminger Dyrektor Zarządzający, Toyota Material Handling Deutschland GmbH oraz Sam Coles Vice-Prezes Marketingu i Sprzedaży Toyota Material Handling Europe, przedstawili główne założenia strategii działania na najbliższy okres.

Toyota Material Handling Europe posiada trzy fabryki w Europie, oferuje szeroką paletę produktów marek Toyota, BT i Cesab, aktywnie operuje na rynkach trzydziestu krajów w Europie, w 2015 roku sprzedano 77 400 urządzeń a obrót wyniósł 1,8 miliarda EURO. Toyota Material Handling Europe jest zależna od Toyota Industries Corporation(TICO), czołowego producenta urządzeń transportu wewnętrznego. Ta zależność ma wiele zalet, które pozwalają TMHE planować swój rozwój w sposób zrównoważony i osiągać zamierzone cele. O tym mówił Norio Wakabayashi Chairman, Toyota Material Handling Europe, który piastując wcześniej wysokie stanowiska zarządcze w TICO. To ogromny atut pozwalający na wdrażanie odważnych rozwiązań na rynku, jak przystało na czołowego ich dostawcę.

Matthias Fischer Prezes i CEO, Toyota Material Handling Europe, w swoim wystąpieniu powiedział: "Toyota jest od wielu lat numerem 1 na świecie, my pracujemy nad tym aby zdobyć pozycję lidera w Europie.  Nasz udział w rynku wciąż rośnie, o pozycje nr 1 w Europie walczymy z naszymi dwoma głównymi konkurentami na tym rynku. Udało nam się osiągnąć wzrost i uzyskać wysoką rentowność naszych projektów, możemy więc nadal inwestować w produkty i usługi do indywidualnych rozwiązań, które pokażemy na targach CeMat w Hanowerze. Te targi to główna nasza impreza w Europie, na której pokażemy nasze najnowsze produkty przygotowane z myślą o klientach"

Większość produktów zaprezentowana była na wystawie, gdzie można było zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami, wpływającymi na efektywność i bezpieczeństwo pracy oraz na jakość eksploatacyjną. Linie produktów BT Staxio, a także Toyota Traigo 48, należą do standardów jednak wiele w nich nowych rozwiązań. Prezentowane zestawy transportowe BT Movit, posiadają wiele przydatnych rozwiązań, stosowanych w logistyce wewnątrzzakładowej i rozwijającym się rynku e-commerce.

Prezentacja produktów TMHE

Rozwijane są technologie ogniw paliwowych jako przyszłościowego źródła energii, które już znajdują zastosowanie w oferowanych produktach. System zarządzania flotą I_Site, jest cały czas rozwijany i dostosowywany do zmieniających się warunków rynkowych, aplikacja zapewnia większą przejrzystość w zakresie bezpieczeństwa, zarządzania energią, wydajności i efektywności pracy oraz obsługi i serwisu.

Toyota jak na światowego lidera przystało, myśli o przyszłości, którą widzi w umysłach młodych ludzi, wykorzystuje ich umiejętności, pasje i chęć poszukiwań. – Po raz drugi Toyota Material Handling Europe korzysta z wiedzy młodych ludzi organizując konkurs „Toyota Logistic Design Competition”, a jego laureaci pracują w naszych biurach wnosząc świeże spojrzenie i nowe kompetencje. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Wózek widłowy jakiego nie widzieliśmy” została rozstrzygnięta i przyznaję, że wybór był niezwykle trudny. – mówił Matthias Fischer.

Do konkursu zgłosiło się 565 uczestników, jury wybrało 100 prac, które przeszły poszczególne etapy kwalifikacyjne. Nagrodą za pierwsze miejsce było 5000 euro, za drugie 3000 euro, a za trzecie 1500 euro, ponadto zwycięzcy mogą odbyć staż w wybranym oddziale firmy. 

Zwycięzcą w tegorocznym konkursie został projekt Flock - Fabiana Breës, z Uniwersytetu w Antwerpii, który najlepiej wpisał się w założenie konkursowe.

Pozostałe prace były równie ciekawe i bardzo futurystyczne. Drugie miejsce zajął projekt DLS(Drone Logistic System) autorstwa Josefa Cernego ze Słowacji, a trzecie miejsce zdobyła praca zbiorowa pt. Toyota KAMU, studentów z Finlandii Antii Laukkanena, Sami Laiho i Valjami Räisänena.

Szeroki program rozwoju oferuje szerokie spektrum nowych rozwiązań dla wielu obszarów i aplikacji, to cecha czołowego dostawcy na rynku jakim bez wątpienia staje się Toyota ze swoimi produktami. Rynek się zmienia, ewoluuje, kto dostrzeże w porę te zmiany, osiąga przewagę konkurencyjną na rynku, staje się jego liderem. Takie plany ma Toyota Material Handling Europe, mówił o tym otwarcie podczas spotkania Matthias Fischer, docenia konkurentów, bo zna ich bardzo dobrze, jednak wierzy w sukces znając potencjał Toyoty i jej osiągnięcia w obszarze zarządzania. Toyota Material Handling Europe wykorzystuje efekt synergii będąc częścią światowego lidera, tworząc nowe jakościowo rozwiązania w pełni akceptowane przez rynek.

Andrzej Szymkiewicz  

Foto Log4.pl TMHE

 

Wózki dla wielu aplikacji - 2016-02-29

kategorie: rynek

Wózki dla wielu aplikacji Spotkanie z dziennikarzami w dniu 25 lutego w Warszawie miało swoją merytoryczną oprawę i jasne przesłanie. „Solidni partnerzy i trwałe wózki w Europie Wschodniej” pod takim hasłem przewodnim Marcus Rosenkranz z Hyster-Yale Group i Tomasz Mraczek z Zeppelin Polska, wyłącznego dealera wózków Hyster w Polsce, prezentowali nowe produkty firmy oraz plany i działania dotyczące strategii firmy Hyster w Polsce.

Wózki widłowe Hyster obecne są na polskim rynku od początku transformacji, a za sprawą Zeppelin Polska ich udział w rynku systematycznie rośnie. „Rynek Polski jest dla nas niezmiernie ważny. To dlatego tak bardzo zależało nam na zorganizowaniu spotkania, aby omówić możliwości firmy na Polskim rynku” –powiedział Marcus Rosenkranz, Dyrektor Regionalny Sprzedaży w Hyster-Yale Group.  „Dzięki wsparciu ze strony Zeppelin Polska, wiemy, że jesteśmy w stanie dostarczyć wózki widłowe na najwyższym poziomie klientom z różnych gałęzi przemysłu,” dodał Marcus.

Hyster Europa oferuje szeroką gamę sprzętu do obsługi transportu wewnętrznego , od wózków paletowych do wózków do manipulowania kontenerami, odgrywając kluczową rolę w wielu gałęziach przemysłu. Hyster jest jedyną firmą międzynarodową na rynku wózków widłowych oferującą pełną gamę modeli do wyboru, wykonanych zgodnie z filozofią konstrukcji modularnej. Najbardziej kompletny zakres wytrzymałych wózków widłowych w naszej branży składa się ze 140 modeli, z udżwigiem do 52 ton.

 

Do najnowszych osiągnięć firmy zalicza się wiele innowacji, które wprowadzone zostały do energooszczędnych wózków czołowych spalinowych ,elektrycznych , wózków wysokiego składowania, wózków magazynowych, jak również innowacyjnych wózków paletowych. Warto również pamiętać o możliwości bezprzewodowego zarządzania flotą wózków oraz rozszerzonej ofercie posprzedażnej.  „Wykwalifikowane wsparcie serwisowe pomaga firmom posiadającym wózki Hyster osiągnąć większą efektywność i zoptymalizować pracę w magazynie.” – mówi Marcus Rosenkranz. „Staramy się aby nasza firma nieustannie się rozwijała, w związku z czym dokonaliśmy znaczących inwestycji w rozwój jednych z najtrwalszych i najbardziej niezawodnych wózków magazynowych na rynku,” dodał.

Podczas gdy solidność ma fundamentalne znaczenie w odniesieniu do kosztów eksploatacji , wydajności i produktywności operatora, inne czynniki również przyczyniają się do ostatecznego celu, którym jest znaczne zmniejszenie całkowitych kosztów posiadania. Wśród nich są np. efektywność energetyczna czy wydajność wózków. „Hyster wnosi solidność, siłę, niskie koszty eksploatacji, oraz efektywność energetyczną do każdego swojego działania.” – dodał Marcus.

Produkty i usługi Hyster mogą być również dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, oraz do najbardziej specyficznych i wymagających środowisk. Wśród oferowanych produktów znaleźć można wózki przeciwwybuchowe lub różnorodne osprzęty w zależności od konkretnych potrzeb.  „Firmy Zeppelin i Hyster są silnie związane od wielu lat. Dzisiaj Zeppelin oferuje pełen zakres wózków widłowych Hyster. Mamy w swojej ofercie zarówno nowe i używane wózki , flotę wynajmu jak również serwis posprzedażny i części zamienne.” – mówi Tomasz Mraczek, Prezes Zarządu Zeppelin Polska. „Do tej pory naprawiliśmy ponad 3000 wózków widłowych i wykonujemy ponad 10 000 napraw i konserwacji rocznie. Wierzymy, że nasza firma będzie się nieustannie rozwijać przez następne lata i że mamy przed sobą kolejne sukcesy” – kontynuuje Tomasz Mraczek.

Zeppelin Polska jest wyłącznym dealerem wózków Hyster w Polsce. Aby uzyskać więcej informacji o Hyster lub Zeppelin zapraszamy na stronę http://www.hyster.eu lub www.zeppelinpl.com/hyster/.

Źródło: Hyster

Foto: Hyster

 

Pierwszy numer biuletynu technicznego - 2016-01-20

kategorie: rynekwydarzenia

Pierwszy numer biuletynu technicznego Ukazał się pierwszy numer biuletynu technicznego PSTM, w którym Stowarzyszenie zajęło stanowisko w sprawie metody naprawy regałów poprzez prostowanie uszkodzonych elementów. Metoda bardzo kontrowersyjna, ponieważ kłóci się z zaleceniami zawartymi w normie PN-EN 15635 - Stalowe statyczne systemy składowania. Stowarzyszenie zgodnie ze swoimi statutowymi założeniami, dotyczącymi propagowania zasad dobrych praktyk przy projektowaniu, użytkowaniu, serwisowaniu i naprawie systemów składowania, nie może akceptować metod, które nie są udokumentowane badaniami technicznymi.

Nasi eksperci działający w Komitecie Technicznym Regałów, wypowiedzieli się w kwestii tej metody, o którą pytają użytkownicy regałów magazynowych. Opinia naszych ekspertów stała się podstawą do przedstawienia stanowiska Stowarzyszenia w sprawie metody naprawy elementów konstrukcyjnych regałów magazynowych, poprzez prostowanie.

W załączeniu plik do pobrania, „Biuletyn Techniczny nr 1/2016”.

Źródło: PSTM

 

Zmiany personalne w Camso Polska - 2016-01-04

kategorie: rynekwydarzenia

Zmiany personalne w Camso Polska Camso Polska S.A. informuje, że w dniu 28.10.2015 roku doszło do zmiany w Zarządzie Spółki. Rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu złożył pan Grzegorz Szkultecki, który po 17 latach pełnienia w/w funkcji, podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Camso Polska S.A. (wcześniej Solideal Polska S.A.) i poświęceniu się nowym wyzwaniom poza spółką.

W wyniku powyższych zmian stanowisko Prezesa Zarządu objął pan Krzysztof Polesiak, który pełnił dotychczas funkcję Prokurenta Spółki, Dyrektora Generalnego działu opon i gąsienic budowlanych na Polskę oraz Dyrektora Strefy działu opon i gąsienic budowlanych na Europę Centralno-Wschodnią.

Pan Krzysztof Polesiak(foto) z branżą oponiarską związany jest od ponad 15 lat, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu przemysłowego (OTR). Ma rozległą wiedzę i dogłębne zrozumienie mechanizmów funkcjonowania branży. Objęcie przez niego funkcji Prezesa Zarządu gwarantuje realizację strategii Spółki, polegającej na współpracy poprzez rozwój sprzedaży i usług, w ramach sieci partnerów w Polsce i za granicą oraz umocnienie pozycji lidera w segmencie off-the-road: opon do wózków widłowych i maszyn budowlanych, gąsienic gumowych, felg przemysłowych oraz systemów gąsienicowych.

- „Camso Polska S.A. rozpoczyna kolejny etap rozwoju. Można śmiało powiedzieć, że tworzymy dziś fundamenty podmiotu, który swoimi działaniami, wprowadzanymi do oferty nowymi produktami, profesjonalnym podejściem, wiedzą techniczną i szeroko pojętym wsparciem sieci partnerskiej oraz użytkowników będziemy kontynuować obrany kierunek, ugruntowując i wzmacniając pozycję Grupy Camso na rynku w Polsce.” – mówi Krzysztof Polesiak.

- „Rynek B2B, na którym pracujemy, to biznes mocno relacyjny, gdzie o sukcesie decyduje szybki i efektywny proces decyzyjny.” – „Jestem przekonany, że moja osoba, łącząca funkcję Prezesa Zarządu spółki w Polsce, ale także dyrektora regionu Europy Centralno-Wschodniej w pełni to gwarantuje.” – dodaje nowy Prezes.

Źródło:  Camso

Foto: Camso 

 

Trelleborg umacnia globalną pozycję - 2015-12-01

kategorie: rynekwydarzenia

Trelleborg umacnia globalną pozycję Trelleborg Wheel Systems, podpisała umowę i sfinalizowała przejęcie Standard Tyres Group, prywatnej firmy w Brazylii, czołowego producenta opon przemysłowych na rodzimym rynku. Firma jest głównym dostawcą opon przemysłowych w Brazylii, dla globalnych producentów oryginalnego sprzętu (OEM) działających na brazylijskim rynku. Przejęcie wzmacnia obecność Trelleborg w oponach przemysłowych w Ameryce Południowej i wzmacnia globalnie wiodącą pozycję firmy Trelleborg.

Przejęta firma ma swoją siedzibę w Lorena, a jej zakład produkcyjny znajduje się w Feira de Santana. Roczne przychody ze sprzedaży w 2014 roku wyniosły około 100 M SEK. Przejęcie jest częścią strategii firmy Trelleborg, w  celu wzmocnienia swojej pozycji w atrakcyjnych segmentach rynku.

"Brazylia jest największym rynkiem pojazdów transportu bliskiego w Ameryce Południowej, dla wszystkich głównych producentów OEM reprezentowanych w tym kraju. Przejęcie nie tylko zapewnia Trelleborg dostęp do rynku OEM w regionie, ale także wzmacnia firmę Trelleborg jako globalnego dostawcy opon stałych dla dużych, globalnych producentów OEM w sektorze transportu bliskiego. Ponadto, nabycie ułatwi ekspansję sprzedaży do reszty Ameryki Południowej ", mówi Maurizio Vischi, prezes Trelleborg Wheel Systems.

Źródło: Trelleborg

 

Trelleborg przejmuje czeską spółkę - 2015-11-21

kategorie: rynekwydarzenia

Trelleborg przejmuje czeską spółkę Wzmocnienie Trelleborga jako światowego lidera w dziedzinie opon rolniczych oraz zaawansowanych produktów z polimerów. Trelleborg podpisał umowę zakupu ČGS Holding a.s. – prywatnej firmy zajmującej wiodącą pozycję w segmencie opon rolniczych i specjalistycznych oraz inżynieryjnych rozwiązań z dziedziny polimerów.

Całkowita wartość transakcji w gotówce wynosi około 10,9 mld koron szwedzkich, przy założeniu braku zadłużeń. ČGS Holding a.s. ma siedzibę w Republice Czeskiej i osiągnął przychody w wysokości około 5,6 mld koron szwedzkich w 12-miesięcznym okresie zakończonym 30 czerwca w 2015 roku. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od zatwierdzenia przez właściwe organy i ma się zakończyć w pierwszej połowie 2016 roku.

"Jestem bardzo dumny ogłaszając ten wysoce komplementarny zakup, który jest istotnym i atrakcyjnym uzupełnieniem naszych dotychczasowych przedsięwzięć biznesowych. Bardzo dobrze radzący sobie w branży opon rolniczych i przemysłowych oraz w zakresie rozwiązań dotyczących polimerów ČGS Holding wzmocni naszą, wiodącą w branży pozycję w wielu obszarach”, powiedział Peter Nilsson, Prezes i Dyrektor Generalny Trelleborg. "Wraz z przejęciem firmy Mitas, spółki zależnej CGS, Trelleborg staje się światowym liderem w branży opon rolniczych i wzmacnia swoją pozycję lidera w oponach przemysłowych. W rezultacie Trelleborg Wheel Systems niemal podwoi swoje przychody, poszerzy swój zasięg geograficzny i doda nowe pozycje opon w niszach rynkowych. "CGS doskonale uzupełnia naszą infrastrukturę produkcyjną z jego dobrze zlokalizowanymi i konkurencyjnymi zakładami produkcyjnymi w Europie Środkowej i Wschodniej, w USA i Meksyku. Transakcja zwiększa nasze możliwości, stanowi strategiczny mariaż, generuje doskonałą koordynację sprzedaży i możliwości sprzedaży dodatkowych usług lub produktów. Planowana jest stopniowa integracji przejmowanych podmiotów z dotychczasowymi obszarami działalności Trelleborg. Uważamy, że cena zakupu jest bardzo atrakcyjna ze względu na efekt zwiększenia potencjału i oczekiwane ożywienie na rynku rolnym” podsumował Peter Nilsson.ČGS Holding ČGS jest wiodącym dostawcą opon specjalistycznych i rozwiązań dla tworzyw sztucznych w zakresie polimerów. Firma zatrudnia około 6.300 pracowników, ma swoją siedzibę w Republice Czeskiej i posiada 13 zakładów produkcyjnych, z których 11 znajduje się w Europie Środkowej i Wschodniej, jeden w USA i jeden w Meksyku.

Grupa posiada spółki zależne Mitas, Rubena i Savatech. Mitas generuje około dwóch trzecich sprzedaży grupy i ma silną pozycję w średniej klasie opon specjalistycznych, w tym opon rolniczych. Oferta Mitas jest uzupełniana przez niszowe rozwiązania technologiczne dla polimerów firm Rubena i Savatech. Rubena i Savatech opracowuje i produkuje szeroką gamę produktów wykonanych z polimerów, w tym wkłady do pieczątek, profile uszczelniające, specjalistyczne taśmy przenośnikowe, gumowe nakładki na walce drukarskie i inne tkaniny techniczne.

 

Źródło: Trelleborg

Foto: Trelleborg

 

Limitowana edycja - UniCarriers PLL 160C - 2015-11-20

kategorie: rynekwydarzenia

Limitowana edycja - UniCarriers PLL 160C PLL 160C to elektryczny wózek paletowy optymalny dla Twoich potrzeb, niezastąpiony w sklepie jak i w magazynie. Wózek oferuje zaawansowaną technologię i ergonomię, aby sprostać każdemu zadaniu. Inteligentna modułowa konstrukcja pozwala na użycie mniejszej ilości części i przyczynia się do redukcji kosztów.

Kilka cech, które wyróżniają go spośród konkurencji:

Przygotowaliśmy jego limitowaną edycję w specjalnej cenie. Promocja ograniczona czasowo. Więcej informacji na www.nissanforklift.pl

Źródło: Polsad

Foto: Polsad 

 

PROMAG nominowany - 2015-11-07

kategorie: rynekwydarzenia

PROMAG nominowany W siedzibie Spółki w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia PROMAG S.A. dyplomu sygnowanego przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki i Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego w uznaniu efektywnej współpracy w obszarze minimalizowania ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych, utrzymywania wysokiego standardu bezpieczeństwa technicznego oraz wkładu w stabilny rozwój polskiej gospodarki.

PROMAG znalazł się tym samym w finałowej grupie przedsiębiorstw ubiegających się o zwycięstwo w tegorocznej edycji rankingu jako jedna z dwóch firm nominowanych do tytułu z województwa wielkopolskiego. Laureatów rankingu poznamy w listopadzie, w trakcie corocznej konferencji UDT „Nauka, technika, gospodarka – doświadczenia i perspektywy rozwoju".

- Cieszy nas, że wartości, które od lat przyświecają firmie PROMAG są na rynku zauważane i doceniane. Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jednym z naszych priorytetów i to nie tylko w kontekście oferowania klientom produktów i rozwiązań logistycznych spełniających najwyższe standardy i wymagania techniczne. Od lat równie dużą wagę przywiązujemy do kwestii budowania świadomości i edukacji, organizując cykliczne szkolenia na temat bezpiecznej eksploatacji urządzeń magazynowych i uczestnicząc aktywnie w konferencjach i wydarzeniach na ten temat – powiedział Lesław Łuczak, Prezes Zarządu, Dyrektor Naczelny w PROMAG S.A.

Lider Bezpieczeństwa Technicznego to konkurs organizowany przez Urząd Dozoru Technicznego, pod patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki. Celem inicjatywy jest honorowanie przedsiębiorstw wyróżniających się wysokim standardem bezpieczeństwa technicznego oraz wkładem w rozwój gospodarczy Polski. Kapituła rankingu ocenia firmy zajmujące się projektowaniem, wytwarzaniem, instalacją, eksploatacją, naprawą i modernizacją urządzeń technicznych. Przedsiębiorstwa nominowane są w trzech kategoriach „wytwórca", „użytkownik" i „modernizujący".

Kamil Kubicz

Foto: PROMAG

Zdobywca prestiżowej nagrody - 2015-11-06

kategorie: rynekwydarzenia

Zdobywca prestiżowej nagrody Skonceptualizowany w 1947 r. i zaprojektowany w 1867 r., ikoniczny ręczny wózek paletowy BT Lifter posiada najsilniejszą dotychczas pozycję na rynku, a wielkość jego sprzedaży wynosi obecnie ponad trzy miliony egzemplarzy.

Ręczne wózki paletowe firmy Toyota osiągnęły obecny wysoki standard za sprawą dwóch Szwedów: Ivara Bryntse'go i Rune'a Monö. Wspólnie tworzą oni warunki dla przemysłu transportu wewnętrznego. Jeszcze w 1947 r. Ivar Bryntse, mający swój udział również w powstaniu europalety, wpadł na pomysł hydraulicznych podnośników do palet. Dokładnie dwadzieścia lat później branżowy projektant Rune Monö zaprezentował przełomowy oraz często powielany projekt podnośnika, czym ustalił globalny standard dla ręcznych wózków paletowych.

Przez wiele lat BT Lifter udoskonalano w oparciu o zasadę kaizen firmy Toyota, dzięki czemu podnośnik stał się wózkiem uniwersalnym, odpowiednim do każdego zastosowania. Od pierwszego uruchomienia osławiony BT Lifter jest liderem w dziedzinie ergonomii, mocy i osiągnięć. Projekt wózka oparto na czterech kluczowych wartościach: bezpieczeństwie, wydajności, trwałości i prostocie. Wytwarzany zgodnie z optymalizującym jakość Systemem Produkcyjnym Toyoty (TPS – Toyota Production System), BT Lifter jest objęty wyjątkową gwarancją – 99 lat na ramę wózka. Jest to oznaka jakości projektu, dbałości o szczegóły i najwyższych standardów produkcyjnych.

Laureaci najbardziej uznanej japońskiej nagrody, która przyznawana jest rokrocznie od 1957 r., zostaną ogłoszeni na specjalnej ceremonii przyznania nagród 30 października w Tokio.

Źródło: TMH Europe

Foto: TMH Europe

Utylizacja fałszywych palet - 2015-11-05

kategorie: rynekwydarzenia

Utylizacja fałszywych palet W dniu 9 października 2015 roku przeprowadzono pierwszą utylizację fałszywych palet pochodzących zza wschodniej granicy.

W związku z napływem znacznej ilości fałszywych palet zza wschodniej granicy, Polski Komitet Narodowy Epal poczynając od lipca tego roku nasilił swoje działania kontrolno-weryfikacyjne na granicy z Ukrainą. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki współpracy ze służbami celnymi, tylko w okresie lipiec – sierpień zatrzymano na przejściach granicznych z Ukrainą a także w głębi terytorium Polski blisko 10 tyś fałszywych palet z logo EPAL. Akcja ma miejsce nadal, choć fałszerze próbują obecnie omijać nasz kraj jako kraj tranzytowy dla fałszywych palet przeznaczonych na rynek niemiecki.

Wraz z początkiem października 2015 roku zakończyły się wszystkie czynności dokumentacyjne po stronie Policji i Prokuratury i pierwszy ujawniony transport fałszywych palet z przeznaczeniem Janki k. Warszawy został „zwolniony" do zniszczenia. W dniu 9 października 2015 roku, odebrano 820 sztuk fałszywych palet z logo EPAL i pod nadzorem pracownika PKN Epal przetransportowano je 100 km dalej, w okolice Wyszkowa, gdzie czekał specjalistyczny rębak. W ciągu niespełna dwóch godzin zmielono komisyjnie wszystkie fałszywe palety do postaci zrębek, które zostały odebrane do dalszego procesu recyklingu. Zgodnie z procedurą, utylizacja fałszywych palet potwierdzona została specjalnym protokołem i dodatkowo Kartą Przekazania Odpadu.

Niniejszym po raz kolejny informujemy, iż w ostatnim czasie ma miejsce zwiększony napływ fałszywych palet z logo EPAL do Polski. Przestrzegamy użytkowników palet przed korzystaniem z tego rodzaju palet, ze względu chociażby na aspekty jakościowe i wytrzymałościowe tego rodzaju palet. Zachęcamy jednocześnie do większej weryfikacji dostarczanych palet, z uwagi na fakt podrabiania palet z polskimi numerami naszych licencjobiorców. We wszystkich wątpliwych przypadkach zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem – .

Źródło: EPAL

Foto: EPAL

Nowa Toyota Traigo 48 - 2015-11-04

kategorie: rynekwydarzenia

Nowa Toyota Traigo 48 Toyota Material Handling Europe (TMHE) wprowadza nowy wózek widłowy Toyota Traigo 48, który zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność energetyczną, a jednocześnie doskonale sprawdza się w pracach o dużej intensywności.

Toyota zawsze myśli o swoich klientach i dokłada wszelkich starań, by oferowane przez firmę produkty zapewniały jeszcze wyższy poziom wydajności. Szeroko zakrojone badania umożliwiły zintegrowanie najnowszych technologii i komponentów w kompaktowym wózku. W połączeniu z ulepszoną ergonomią, zapewnia to optymalizację środowiska pracy operatora. Dzięki temu użytkownicy osiągają dłuższy czas pracy bez ograniczenia wydajności, nawet w przypadku najbardziej intensywnych prac.

Nowy, 48-woltowy elektryczny wózek widłowy Traigo oferuje nowy mechanizm wspomagania sterowania, który ułatwia manewrowanie, oraz funkcję proporcjonalnej siły wspomagania zapewniającą precyzyjną kontrolę przy wszystkich prędkościach jazdy. Wózek oferuje również zwiększoną kontrolę z pełnym zatrzymaniem na rampie i precyzyjnym pozycjonowaniem z ładunkiem i bez ładunku.

Modele 3-kołowe są teraz dostępne o udźwigach od 1,5 do 2,0 tony i są bardzo zwrotne w ograniczonych przestrzeniach. Modele 4- kołowe, dostępne są w zakresie od 1,6 do 2,0 ton, są w stanie podołać intensywnym operacjom w środowiskach wewnętrznych i zewnętrznych, a teraz oferują również mniejszy promień skrętu. Te wszechstronne i elastyczne wózki widłowe , zapewniając doskonałą, wydajność przy obsłudze wszelkich ładunków. Są one również wyposażone w unikalny System Aktywnej Stabilności (SAS) oraz silniki Toyota AC, zwiększające poziom bezpieczeństwa i wydajności.

48-woltowa rodzina wózków widłowych z przeciwwagą wyznacza nowe standardy w zakresie efektywności energetycznej, zużywając mniej energii przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności. Modele te dostępne są również z opcjonalnym akumulatorem litowo-jonowym, który pozwala na szybkie ładowanie w dowolnym momencie. Ten rewolucyjny sposób zarządzania pracą akumulatora eliminuje konieczność wymiany akumulatora podczas wielozmianowego trybu pracy.  „Naszym celem było przekroczenie oczekiwań klientów. W przypadku modelu Traigo 48 zaoferowaliśmy najlepszą w tej klasie urządzeń produktywność poprzez zwiększenie wydajności i zmniejszenie zużycia energii. Dzięki ofercie akumulatorów litowo-jonowych, Traigo 48, to również ważny krok naprzód w zakresie ergonomii. Akumulatory tego typu zmniejszają konieczność wymiany baterii podczas pracy w wielu aplikacjach”, mówi David Backx, Manager Działu Zarządzania Produktami w kategorii wózków z przewciwwagą w Toyota Material Handling Europe.

Źródło: TMH Europe

Foto: TMH Europe

 

Doceniona DPD Polska - 2015-11-03

kategorie: rynekwydarzenia

Doceniona DPD Polska Spółka DPD Polska otrzymała tytuł Najlepszego Dostawcy 2015 w rankingu najpopularniejszej w Polsce porównywarki cenowej Ceneo.pl. DPD wyprzedziła m.in. InPost i Pocztę Polską. Ranking powstał na podstawie opinii klientów portalu ceneo.pl.

Program „Zaufane Opinie Ceneo.pl” jest największym i najstarszym programem badającym wiarygodność internetowych sklepów w Polsce. System opiera się na gromadzeniu i analizie internetowych ankiet, które są wypełniane przez klientów po dokonaniu zakupu w sklepie internetowym. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono także ranking dostawców.

W ramach formularza Zaufanych Opinii, klienci oceniają każdy aspekt doręczenia przesyłki: szybkość dostawy, dobry stan paczki, elastyczne podejście kuriera do czasu i miejsca odbioru przesyłki, stały kontakt z firmą dostawczą i kurierem, opcję sprawdzenia statusu przesyłki oraz możliwość realizacji różnych form płatności w przypadku odbioru za pobraniem (karta płatnicza, gotówka). Zestawienie Najlepszych Dostawców powstaje na podstawie danych pochodzących z niemal 300 tysięcy opinii przesłanych przez klientów.

Według statystyk Ceneo.pl, DPD uzyskała średnią ocen na poziomie 4,8 w skali od 1 do 5, a aż 97% użytkowników poleca dostawcę, co jest najlepszym wynikiem wśród firm kurierskich i pocztowych. - Cieszymy się ze zwycięstwa w rankingu ceneo.pl przede wszystkim dlatego, że ocena jest bardzo wiarygodna i pochodzi bezpośrednio od samych klientów. To właśnie ich satysfakcja jest dla nas priorytetem. Nie spoczywamy jednak na laurach i dalej będziemy usprawniali nasze usługi, aby średnia ocen była jeszcze wyższa – mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska.

To już drugie wyróżnienie otrzymane przez DPD Polska w tym roku. W prestiżowym raporcie E-commerce w Polsce 2015, przygotowanym przez Instytut Gemius, dla E-commerce Polska, DPD została uznana najczęściej wybieraną firmą kurierską w Polsce przez klientów sklepów internetowych. - Pozycja lidera w badaniach Gemiusa pokazuje wysoki poziom zaufania wśród klientów sklepów internetowych, ale także właścicieli e-sklepów. Jest to efekt nie tylko wysokiego poziomu doręczalności przy pierwszej próbie, ale także szerokiej oferty i usług dodatkowych, jakie proponujemy klientom instytucjonalnym – dodaje Rafał Nawłoka.

Źródło: DPD

 

Od jednego konia do 10 000 koni mechanicznych - 2015-11-03

kategorie: rynekwydarzenia

Od jednego konia do 10 000 koni mechanicznych DHL Global Forwarding, Freight, specjalista od frachtu lotniczego, morskiego i drogowego w Grupie Deutsche Post DHL, świętuje w tym roku swoje dwustulecie. Historia usług logistycznych spod żółtego znaku rozpoczęła się w 1815 roku, kiedy Louis Danzas założył firmę “Danzas”, która w ciągu następnych dwustu lat stała się światowej sławy firmą transportową.

Obecnie rozwiązania logistyczne w transporcie lotniczym, morskim, drogowym i kolejowym są rozwijane przez DHL Global Forwarding, Freight, jedną z czterech dywizji operacyjnych Grupy Deutsche Post DHL. "Duch nowatorstwa i przedsiębiorczości, który pozwolił firmie utrzymać się na szczycie przez ostatnie dwa stulecia jest zapisany w naszych genach" - mówi Frank Appel, Prezes Grupy Deutsche Post DHL. "Stale pracujemy nad nadaniem nowego wymiaru pojęciu logistyka i stworzeniem nowego podejścia, do procesu udoskonalania łańcuchów dostaw, ponieważ naszym celem jest stymulowanie rozwoju światowego handlu, łączenie ze sobą ludzi i wspieranie dobrej koniunktury na całym świecie".

Historia firmy Danzas rozpoczęła się od przewozu towarów konnym wozem na ważnym szlaku handlowym łączącym Bazyleę i Mulhouse. Po wynalezieniu kolei żelaznych i statków parowych pojawiły się nowe trasy przewozowe. W czasie, gdy transport lądowy i morski stale się rozwijał, Danzas skorzystał z nowych możliwości i zaoferował dostawy transatlantyckie do Nowego Jorku. 

Oprócz wykorzystania różnych środków transportu i stworzenia oddziałów na całym świecie, by zwiększyć swój zasięg, DHL dotrzymuje także kroku postępowi w innych dziedzinach. Niezależnie od tego, czy jest to skanowanie kodów kreskowych, koncepcja dostawy just-in-time, czy rozwiązania informatyczne, DHL zawsze stymuluje dalszy rozwój swojej branży.

Dzisiaj DHL Global Forwarding, Freight zarządza logistyką takich światowych wydarzeń, jak przedstawienia Cirque du Soleil, dbając o to, by wszystko było na swoim miejscu tak, by przedstawienie mogło się bezproblemowo odbyć w każdej części świata. DHL Global Forwarding, Freight przewozi wiatraki i spektrometry kosmiczne, transportuje delikatne instrumenty muzyczne Orkiestry Gewandhaus podczas jej tournée, a także pomaga przewozić ponad 10 000 koni mechanicznych na 19 torów wyścigowych na 5 kontynentach tak, by zdążyć na kolejny wyścig Formuły 1. "To wszystko byłoby niemożliwe bez zaangażowania naszych pracowników. Gorąco dziękuję naszym kolegom, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko, by umocnić naszą pozycję jako lidera na rynku oraz stale rozwijać naszą firmę" - podsumowuje Appel.

Z okazji tego jubileuszu Amadou Diallo, Dyrektor Zarządzający DHL Freight, opublikował dla Grupy Deutsche Post DHL przegląd historyczny “200 years of logistics – Danzas and DHL shape an industry”. Książka na ponad 100 stronach odsłania przed czytelnikiem historię firmy, od jej początków w Alzacji aż do pozycji lidera usług logistycznych na świecie. Jest ona dostępna w księgarniach pod numerem ISBN 978-3-941136-37-3. 

Źródło: DHL

Foto: DHL

 

Nagroda II stopnia dla FM Logistic - 2015-10-21

kategorie: rynekwydarzenia

Nagroda II stopnia dla FM Logistic Minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz, wręczył nagrody i wyróżnienia laureatom 43. Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Na liście laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazł się magazyn FM Logistic zlokalizowany w Parzniewie k/Pruszkowa. Konkurs organizowany jest co roku w trzech kategoriach: rozwiązań technicznych i technologicznych; prac naukowo-badawczych oraz przedsięwzięć organizacyjnych i edukacyjnych. Głównym jego celem jest inspirowanie do podejmowania oraz upowszechniania konstruktywnych działań i rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo oraz warunki pracy. Konkurs Poprawy Warunków Pracy prowadzi Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy.

Na fotografii od lewej: Paweł Strycharski inicjator nagrodzonego projektu z FM Logistic oraz Władysław Kosiniak-Kamysz Minister Pracy i Polityki Społecznej

Nagrody i wyróżnienia w Konkursie przyznaje Minister Pracy i Polityki Społecznej. W tym roku w sumie wpłynęły 83 zgłoszenia, a komisja przyznała 11 nagród i 16 wyróżnień. Magazyn FM Logistic został wyróżniony nagrodą II stopnia w kategorii Przedsięwzięć Organizacyjnych i Edukacyjnych za utworzenie specjalnej grupy roboczej do identyfikacji i analizy zagrożeń występujących w przedsiębiorstwie.

- To dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie odebrać nagrodę od Ministra Pracy i Polityki Społecznej – mówi Paweł Strycharski, Inspektor ds. BHP, animator nagrodzonej inicjatywy. To dowód na to, że małe zmiany mają wpływ na kształtowanie organizacji – dodaje.

Źródło: FM Logistic

Foto: FM Logistic

Polska i E-Commerce w Europie - 2015-10-13

kategorie: rynekwydarzenia

Polska i E-Commerce w Europie Prologis, Inc, globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, opublikował dzisiaj raport pod tytułem „Europejski sektor e-commerce, e-fulfilment i nowe miejsca pracy", poświęcony rozwojowi sektora e-commerce w Europie i jego skutkom dla gospodarki regionu w szerszej perspektywie.

Kluczowym wnioskiem analizy Prologis jest znaczący wpływ rozwoju branży e-commerce na wzrost popytu na powierzchnię logistyczną oraz na sektor zatrudnienia - w ciągu ostatnich trzech lat zapotrzebowanie branży na nową powierzchnię przeznaczoną do obsługi procesu elektronicznej realizacji zamówień (e-fulfilment) wyniosło 5 milionów metrów kwadratowych, czego efektem była rosnąca liczba miejsc pracy w kluczowych lokalizacjach logistycznych. Polska, jako jeden z pięciu głównych rynków rozwoju e-commerce w Europie (obok Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Czech) zaspokaja popyt rzędu 13 procent umów najmu bezpośredniego do celów e-fulfilment, co sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy. Na jej wysoką pozycję wpływają atrakcyjne koszty prowadzenia działalności. Raport pokazuje również, jak uzupełniające się branże, np. nieruchomości logistycznych, które stanowią fundament sektora e-commerce, będą nadal czerpać korzyść z tej sytuacji.

W raporcie eksperci Prologis, na podstawie analizy indywidualnych umów najmu, zaprezentowali także strategie e-fulfilment i preferencje klientów w zakresie doboru lokalizacji centrów do realizacji takich zamówień. Z badania wynika, że każdy miliard euro nowej sprzedaży w sektorze e-commerce generuje zapotrzebowanie na 77 000 metrów kwadratowych nieruchomości logistycznych. Zestawiając te dane z szacowanym dwukrotnym wzrostem sprzedaży internetowej w Unii Europejskiej, można przewidzieć następujące konsekwencje dla gospodarki europejskiej:

„W ciągu ostatnich trzech lat umowy najmu w sektorze e-commerce stanowiły 15 procent całego popytu na rynku magazynowym. Oczekujemy, że liczba ta jeszcze wzrośnie, gdyż coraz więcej firm będzie inwestować w rozwój elektronicznej realizacji zamówień” – stwierdził Chris Caton, senior vice president, Prologis Research. „Przewidujemy, że  wzrosty pojawią się głównie na trzech największych rynkach e-commerce w Europie (w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji), co przełoży się na popyt rzędu 10 milionów metrów kwadratowych powierzchni.”

Źródło: Prologis

 

Nowe otwarcie w Lean Logistics - 2015-10-12

kategorie: rynekwydarzenia

Nowe otwarcie w Lean Logistics STILL Polska wzbogaca ofertę zestawów transportowych dla wózków platformowych i ciągników o ramy typu „B”. Dając większe możliwości planowania tras przejazdu, rozwiązanie to przyczynia się do poprawy wydajności urządzeń intralogistycznych.

Produkt zaprezentowany został po raz pierwszy na targach LogiMAT jako uzupełnienie oferty zestawów transportowych do ciągników. Duże zainteresowanie sprawiło, że ramy typu „B” trafiły do seryjnej produkcji, by następnie zostać wprowadzone na nasz rynek. Ich cechą wyróżniającą jest konstrukcja pozwalająca na załadunek i rozładunek z obu stron wózka. Prosta na pozór innowacja, radykalnie zmienia myślenie o planowaniu tras przejazdu. Umożliwia efektywną eksploatację alejek jednokierunkowych, zwężenie korytarzy roboczych i lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej. Redukuje również liczbę manewrów niezbędnych do wykonania na trasie. Tym samym skraca się czas jej pokonania oraz zwiększa wydajność pracy pojazdu i operatora.

W związku z nieustającymi poszukiwaniami najefektywniejszych rozwiązań w branży intralogistycznej, coraz ważniejsza staje się elastyczność łańcucha dostaw w procesach produkcyjnych. Nowy koncept zestawów transportowych doskonale wpisuje się w ten trend – mówi Tobiasz Jakubczak, specjalista ds. produktu STILL Polska. - Wszechstronne możliwości konfiguracji ram typu „B” pozwalają na zastosowanie rozwiązania przy pojedynczych stacjach, jak i trasach wymagających skomplikowanych operacji – dodaje.

 

Dzięki innowacyjnej konstrukcji, zminimalizowano wagę własną produktu, zwiększając jednocześnie potencjalną liczbę segmentów ciągniętych przez jeden wózek. Nośność ram typu „B” wynosi 1 000 kg. Ich dyszle są dopasowane do wszystkich ciągników firmy STILL.

Źródło: Still

Foto: Still

 

Aplikacja SkyCash bije rekordy - 2015-10-12

kategorie: rynekwydarzenia

Aplikacja SkyCash bije rekordy Użytkownicy systemu SkyCash we wrześniu br. wykonali ponad 500 tys. transakcji. W całym 2015 roku ich liczba powinna łącznie przekroczyć 6 milionów. Najpopularniejsze transakcje to opłaty telefonem komórkowym w strefach płatnego parkowania (SkyCash pokrywa ponad 90 proc. wszystkich stref parkowania w Polsce) i bilety komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu miastach, w tym największych aglomeracjach kraju. Dużą popularnością cieszą się też kupowane komórką bilety kolei regionalnych, w szczególności Kolei Mazowieckich oraz wprowadzone w grudniu ubiegłego roku bilety PKP Intercity.

– SkyCash uwalnia od papierowych biletów, poszukiwania drobnych i kolejek przy codziennych płatnościach, np. za parkowanie czy komunikację miejską – mówi Tomasz Krajewski, prezes SkyCash.  Od października użytkownicy mogą kupować bilety Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, płacić za parkowanie w kolejnym mieście - Wolsztynie oraz korzystać z komunikacji miejskiej w Płocku. W najbliższym czasie dodane zostaną kolejne usługi oraz funkcjonalności – dodaje Krajewski.

Aplikacja SkyCash wyróżnia się prostotą użytkowania i różnorodnością usług. Najpopularniejsza z nich, tj. płatność za parkowanie, daje nie tylko wygodę i oszczędność czasu, ale zapewnia także realne ograniczenie wydatków, dzięki płaceniu za faktyczny czas parkowania. Usługę można opłacić na wskazany czas, za określoną kwotę lub w trybie Start / Stop. W każdej sytuacji kierowca może zakończyć parkowanie, jeśli wróci do samochodu wcześniej niż planował. Aplikacja pozwala też zdalnie przedłużyć czas postoju.

Ostatnie miesiące upłynęły w SkyCash po znakiem przyspieszonego rozwoju. W aplikacji pojawiły się kolejne miasta z płatnościami za bilety komunikacji miejskiej i parkowanie oraz trzech nowych przewoźników kolejowych. SkyCash rozpoczął też sprzedaż biletów na wybrane wydarzenia, które są rozgrywane na Stadionie Narodowym w Warszawie (obecnie PGE Narodowy). W grudniu 2014 roku spółka odnotowała pierwszy milion pobrań aplikacji z Google Play, podwajając wynik osiągnięty zaledwie pół roku wcześniej. Pod koniec września 2015 roku liczba pobrań aplikacji na urządzenia z systemem Android wyniosła już ponad 2 miliony.

Źródło: SkyCash

Foto: SkyCash 

 

TransPoland zagoszczą w Warszawie - 2015-10-09

kategorie: rynekwydarzenia

TransPoland zagoszczą w Warszawie Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland to specjalistyczne targi branżowe, podczas których zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania i usługi dostępne w branży TSL i nie tylko. Od 4 do 6 listopada 2015 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI, swoje produkty i rozwiązania przedstawią firmy działające w oparciu o zagadnienie transportu intermodalnego; firmy transportowe, spedycyjne (kolejowe, drogowe, morskie, lotnicze); producenci taboru transportowego; wytwórcy części i podzespołów w różnych sektorach transportu; producenci systemów transportu wewnętrznego i wyposażenia magazynów; producenci rozwiązań z zakresu ITS oraz systemów zarządzania transportem.

Podobnie jak w trakcie ubiegłorocznej edycji, wystawcy i goście będą mogli wziąć udział w szerokiej gamie konferencji i paneli dyskusyjnych.Trans Poland 2014 w liczbach:

Właściciele, managerowie, dyrektorzy i prezesi stanowili aż 62% wszystkich odwiedzających. Wśród wystawców znalazły się natomiast takie firmy, jak DB Schenker Grupa Raben, Polskie Linie Lotnicze LOT - Biuro Cargo i Poczty, Loconi Intermodal, PCC Intermodal, TimoCom, Lufthansa Cargo, DPD Polska, Bridgestone Sales Polska, DAF Trucks Polska i wiele innych.

Targi TransPoland dają kompleksowy przegląd branży transportowej i logistycznej. Przyjdź i poznaj najnowsze trendy! Wejdź na naszą stronę www.trans-poland.pl i dowiedz się więcej o możliwościach uczestnictwa. Zarejestruj swój udział online http://trans-poland.pl/rejestracja-on-line/

 Źródło: TransPoland

 

DHL Freight zmienia taryfy - 2015-10-09

kategorie: rynekwydarzenia

DHL Freight, jeden z wiodących dostawców usług frachtu drogowego w Europie, ogłosił, że od 1 października podniesie stawki za przesyłki drobnicowe (LTL) średnio o 6 procent, co pozwoli zapewnić wysoki poziom obsługi w kontekście nowej sytuacji na rynku. DHL Freight kładzie duży nacisk na oferowanie klientom jak najwyższej jakości obsługi oraz zapewnianie takich samych standardów jakości w całej Europie. W tym celu firma inwestuje od kilku lat w automatyzację, jakość sieci i obsługę klientów.

"Rynek zmienia się w szybkim tempie, w wyniku czego stajemy w obliczu nowej rzeczywistości. W branży obserwujemy coraz silniejszą presję kosztową, przy jednoczesnej konieczności dostarczania oczekiwanej jakości usług, wprowadzania nowych technologii i zapewniania jednolitych standardów w całej sieci", mówi  Amadou Diallo - Dyrektor Zarządzający DHL Freight.

Krajowy i międzynarodowy rynek usług LTL boryka się z wysoką presją kosztową spowodowaną wahaniami cen paliw i dostępnymi możliwościami transportowymi, podwyżkami wynagrodzeń związanymi z brakiem kierowców na rynku pracy, regulacjami dotyczącymi płacy minimalnej, wyższymi opłatami administracyjnymi na ubezpieczenie i ochronę środowiska, jak również obniżeniem średniej wielkości przesyłek oraz zwiększeniem częstotliwości dostaw.

Źródło: DHL

Foto: DHL

 

MLP Group sprzedaje - 2015-10-07

kategorie: rynekwydarzenia

MLP Group sprzedaje Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych sprzedał niemieckiemu funduszowi inwestycyjnemu Deka Immobilien dwa parki logistyczne MLP Tychy oraz MLP Bieruń. Wartość transakcji została ustalona łącznie na blisko 90 mln euro. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na finansowanie nowych inwestycji. Zarząd MLP Group zamierza część zysku z transakcji przeznaczyć też na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

MLP Group podpisało dwie umowy z WestInvest Gesellschaft für Investmentfonds mbH (Deka Immobilien) dotyczące sprzedaży parków logistycznych MLP Tychy oraz MLP Bieruń. Łączna wartość obu transakcji została ustalona na blisko 90 mln euro netto, czyli około 380 mln zł. Docelowa powierzchnia parku MLP Tychy sięga 92,6 tys. mkw., a parku MLP Bieruń wynosi 55 tys. mkw.  

W transakcji pośredniczyła firma doradcza Colliers International, a doradcą prawnym MLP Group była kancelaria Baker & McKenzie.

„Zdecydowaliśmy się na zbycie wybranych nieruchomości wchodzących w skład naszego portfela inwestycyjnego. Zgodnie z naszą strategią oraz planami jakie określiliśmy w Prospekcie emisyjnym działamy jako deweloper. Naszym celem jest systematyczna rozbudowa parków logistycznych oraz sprzedaż wybudowanych obiektów. Warunkiem jest uzyskanie satysfakcjonującej nas oferty, tak jak to miało miejsce w obecnej sytuacji. Dlatego też nie wykluczamy kolejnych tego typu transakcji w przyszłości” – powiedział Radosław T. Krochta, Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu MLP Group S.A.

 „Środki jakie pozyskamy z tych transakcji zamierzamy przeznaczyć na finansowanie kolejnych inwestycji, co pozwoli nam znacznie przyspieszyć rozwój działalności. Z pewnością sprzyjać nam będzie bardzo dobra sytuacja na rynku magazynowym z systematycznie zwiększającym się popytem na nowoczesne powierzchnie. W Polsce planujemy budowę parków w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Łodzi. Zamierzamy również ruszyć z ekspansją na rynek niemiecki” – podkreślił Radosław T. Krochta. „Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, Zarząd będzie także rekomendował przeznaczenie części z osiągniętego zysku z przeprowadzonej transakcji, na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy. Chcemy, aby stopa dywidendy była na poziomie nie niższym niż 4% - dodał Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu MLP Group S.A.

W skład portfela nieruchomości Grupy Kapitałowej, poza sprzedanymi dwoma parkami, wchodzą aktualnie cztery operacyjne parki logistyczne zlokalizowane w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań oraz MLP Lublin. W trakcie budowy jest piąty park MLP Teresin. W przygotowaniu są także kolejne inwestycje w regionie Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Polski Centralnej, w tym m.in. MLP Poznań Zachód, MLP Poznań Południe, MLP Gliwice, MLP Łódź oraz MLP Wrocław. Uwzględniając te projekty docelowa powierzchnia magazynowa MLP Group przekroczy 1 mln mkw.

Źródło: MLP

Foto: MLP

 

Pocztowy eSklep - 2015-10-01

kategorie: rynekwydarzenia

Pocztowy eSklep Poczta Polska otworzyła eSklep z asortymentem do sprawnej obsługi wysyłek produktów sprzedawanych w sieci. Są to przybory i materiały do pakowania i zabezpieczania towarów. Poczta Polska w ramach promocji doręczy wszystkie zamówienia gratis do klienta. Poczta Polska precyzyjnie skierowała swoją ofertę do określonych grup klientów: ma przede wszystkim trafić do właścicieli małych i średnich sklepów internetowych oraz firm handlowych, które prowadzą działalność wysyłkową.

– Chcemy połączyć dwie usługi: przesyłki kurierskie oraz dostarczanie opakowań. Otworzyliśmy sklep internetowy z pełną gamą opakowań oraz produktów do pakowania. Oferujemy kartony, koperty, tekturę, taśmy pakowe, wypełniacze oraz folie stretch – mówi Edyta Rusińska, dyrektor Biura Rozwoju Handlu w Poczcie Polskiej – Klienci coraz chętniej kupują w Internecie i otwarcie tego typu kanału dystrybucji odpowiada oczekiwaniom rynkowym i jest przykładem realizacji założeń strategicznych Poczty Polskiej wśród których obsługa branży eCommerce jest priorytetem. 

Zakup w eSklepie nie wymaga zakładania konta, klienci mogą dokonywać zamówień jako gość. Jednak założenie konta umożliwia łatwiejsze dokonywanie zakupów w przyszłości i pełny wgląd w historię zamówień - wybór metody zakupu należy do klienta. 

Proces sprzedaży będą wspierać dedykowani konsultanci telefoniczni, którzy pomogą klientom w doborze właściwego asortymentu oraz odpowiedzą na pytania. Oferta sklepu jest dostępna pod adresem: esklep.poczta-polska.pl.

Źródło: Poczta Polska

Foto: Poczta Polska 

 

Scandinavian Express w nowej szacie - 2015-09-30

kategorie: rynekwydarzenia

Scandinavian Express w nowej szacie Obszerna baza wiedzy zawierająca poradniki, artykuły i komentarze eksperckie, a do tego blog branżowy poruszający również tematy gospodarcze i kulturalne Skandynawii – to główne elementy nowej strony internetowej Scandinavian Express.

Nowa strona internetowa Scandinavian Express (scandinavian.com.pl), operatora logistycznego specjalizującego się w relacji Europa – Skandynawia, przełamuje schemat obowiązujący wśród firm związanych z branżą TSL. Oprócz nowego layoutu, jej głównym elementem nie jest oferta firmy, ale obszerna baza wiedzy - „Eksperci o logistyce". Jest to specjalna sekcja serwisu za pomocą, której eksperci Scandinavian Express z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą związaną z obsługą logistyczną Skandynawii i nie tylko.

Wśród materiałów publikowanych w firmowej bazie wiedzy znajdują się m.in. poradniki dedykowane wybranej branży, artykuły poświęcone poszczególnym usługom rynku oraz wypowiedzi eksperckie na temat sytuacji na rynku TSL.

Poza tym, internauci mogą śledzić również firmowego bloga, który będzie prowadzony przez cały zespół Scandinavian Express. Na blogu będą publikowane materiały w szeroki sposób związane zarówno z branżą TSL oraz gospodarką i kulturą w krajach skandynawskich.

- Nowy serwis internetowy naszej firmy to świeży layout i inna szata graficzna, ale przede wszystkim to ogromna zmiana w sposobie komunikacji z naszymi klientami oraz całą branżą TSL. Jesteśmy na tyle dojrzałą firmą, że nie boimy się dzielić naszym bogatym „know how", który wypracowaliśmy na podstawie ponad 20-letniej działalności firmy. Liczymy przede wszystkim na zainteresowanie firm, które szukają dodatkowych możliwości budowania przewag konkurencyjnych poprzez rewitalizację obszaru logistyki. Kontakt z nasza stroną ma pokazać przykłady korzyści, jakie przedsiębiorstwa mogą osiągnąć dzięki optymalizacji procesów transportowych na szczeblu strategicznym czy też bardziej operacyjnym zyskując po prostu czas czy święty spokój" – mówi Michał Trojanowski, Kierownik Marketingu w Scandinavian Express.

Źródło: Scandinavian Express

Foto: Scandinavian Express

Dzień Kuriera i Przewoźnika w DHL - 2015-09-29

kategorie: rynekwydarzenia

Dzień Kuriera i Przewoźnika w DHL DHL Express (Poland), po raz kolejny obchodzi Dzień Kuriera i Przewoźnika, przypadający 29 września. Od wielu lat to szczególnie uroczysty dzień dla wszystkich kurierów, stanowiących w organizacji najprężniejszą i najliczniejszą grupę ponad 3 tyś. osób, na co dzień zrzeszonych w dywizjach DHL Parcel, DHL Express oraz DHL Freight.

Kurier, to zawód niezwykle trudny, ale również przynoszący wiele satysfakcji. Praca w tym zawodzie nie polega tylko na doręczaniu oraz odbieraniu przesyłek - wymaga od kuriera stałego kontaktu z ludźmi, samodzielności, zdolności organizacyjno-logistycznych, odporności na stres i umiejętności pracy pod presją. Każdego dnia kurierzy DHL kontaktują się z dziesiątkami klientów, wielokrotnie przekazują informacje dyspozytorom, pokonują setki kilometrów, aby doręczyć pod wskazane drzwi oczekiwaną przesyłkę. Pełniąc rolę pośredników pomiędzy nadawcą a adresatem przesyłki, muszą nie tylko wykazywać pełen profesjonalizm, rzetelność oraz zaangażowanie, ale również stanowić wizytówkę firmy DHL.

Doskonałą okazją do podkreślenia ich ważnej roli z racji specyfiki tego zawodu oraz do wyrażenia im wdzięczności jest Dzień Kuriera i Przewoźnika. Tego dnia, oprócz specjalnych podziękowań i sms'a z życzeniami przesłanymi na skanery, każdy kurier otrzyma drobny upominek i uczestniczyć będzie w symbolicznym słodkim poczęstunku. Z okazji ich święta firma DHL Express (Poland) już po raz trzeci zorganizowała konkurs na Super Kuriera, podczas którego kurierzy sami wskazują najlepszych spośród siebie, przyznając kolegom, według własnych kryteriów, tytuł Super Kuriera. Najlepsi z nich z całej Polski otrzymają to wyjątkowe wyróżnienie.

Do uczczenia Dnia Kuriera dołączyli wszyscy pracownicy DHL Express (Poland) z własnymi życzeniami. Podziękowania kurierom złożyli również przełożeni. „Nasza firma rozwija się dzięki Wam. Świadcząc każdego dnia usługę odbioru i doręczenia na najwyższym poziomie, nasi Klienci są z nami i chcą razem z nami się rozwijać. Z okazji Dnia Kuriera, święta, które na stałe wpisało się w naszą DHLową tradycję, w imieniu wszystkich pracowników DHL Express w Polsce, pragniemy Wam podziękować za dobrą codzienną pracę, zaangażowanie, uśmiech a także za rzeczy niecodzienne, wyjątkowe, które wykonujecie dla naszych Klientów." – powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. Operacji Międzynarodowych w firmie DHL Express.

Z kolei Agnieszka Świerszcz, dyrektor ds. Operacji Krajowych w DHL Parcel, podczas składania podziękowań kurierom powiedziała: „„Każdego dnia jako DHL Parcel rozwijamy się, uczymy, zmieniamy nasze procesy, inwestujemy, słuchamy i wyciągamy wnioski – wszystko po to, aby sprostać wymaganiom rynku i zmieniającym się oczekiwaniom Klientów. Dokonujemy tego wspólnie, z Waszą pomocą. Nie zapominamy o tym, że to Wy jesteście wizytówką firmy, to Wy macie bezpośredni kontakt z Klientem na co dzień. To dzięki Wam wybierają nasze usługi i to Wy wypracowujecie dobrą opinię o DHL oraz dbacie o zadowolenie Klientów."

Ten dzień upamiętnia również datę założenia firmy DHL na świecie. Dokładnie 29 września 1969 roku trzech partnerów, Adrian Dalsey, Lerry Hillblom i Robert Lynn utworzyło firmę DHL, zajmującą się lotniczym transportem dokumentów, początkowo na trasie z San Francisco do Honolulu. To wydarzenie zapoczątkowało rozwój międzynarodowych lotniczych przesyłek ekspresowych. W Polsce firma DHL rozpoczęła działalność w 1991 roku jako DHL International Poland, zaś od 2004 roku funkcjonuje pod nazwą DHL Express (Poland).

Dzisiaj stanowiąc wielotysięczną organizację, DHL Express (Poland) realizuje szereg usług kurierskich dla przesyłek krajowych i międzynarodowych, jak również zapewnia nowoczesne rozwiązania z zakresu nadań, monitorowania i doręczania tychże przesyłek.

Źródło: DHL

Foto: DHL

Nowa usługa JUSTDRIVE - 2015-09-29

kategorie: rynekwydarzenia

Nowa usługa JUSTDRIVE Raiffeisen-Leasing Polska S.A. wprowadza właśnie na rynek nową ofertę skierowaną do jednoosobowych działalności gospodarczych oraz firm z sektora MŚP. Dzięki usłudze JUSTDRIVE kompleksowa obsługa floty, włącznie z naprawami i przeglądami technicznymi, wymianą opon, usługą assistance i ubezpieczeniem, zawarta jest w czynszu.

Nowa usługa Raiffeisen Leasing skierowana jest do jednoosobowych działalności gospodarczych i firm z sektora MŚP, które planują finansowanie wynajmem samochodów osobowych przy szacowanych rocznych przebiegach od 15.000 km do 60.000 km. Dzięki JUSTDRIVE przedsiębiorcy oprócz oferty wynajmu zyskują kompleksowe wsparcie w zakresie napraw, przeglądów czy wymiany opon. Wszystkie usługi dodatkowe zawarte są w kwocie czynszu, dzięki czemu szeroki zakres odpowiedzialności za zarządzanie flotą aut przechodzi z przedsiębiorcy na firmę leasingową.

Dzięki JUSTDRIVE Klienci Raiffeisen Leasing mają do dyspozycji pakiet usług serwisowych w autoryzowanej sieci naprawczej, a także pakiet ubezpieczeniowy Assistance, w ramach którego Klientowi udostępniany jest samochód zastępczy oraz nocleg w trakcie podróży w przypadku awarii auta. Dodatkowo Raiffeisen Leasing zapewnia zestaw opon zimowych wraz z ich sezonową wymianą w salonie oraz kartę paliwową. W nagłych przypadkach Klienci mogą liczyć na wsparcie Centrum Obsługi Klienta pod dedykowanym numerem telefonu.

– Rozwiązania z kategorii car fleet management są już dostępne na polskim rynku, ale do tej pory kierowane były przede wszystkim do dużych flot – komentuje Jarosław Nodzak, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Samochodów Osobowych Raiffeisen Leasing. – Tymczasem z uwagi na specyfikę działalności małych i średnich firm możliwość oddelegowania szeregu obowiązków na firmę leasingową ma realny wpływ na efektywność działania przedsiębiorstwa. Dodatkowe usługi, jak assistance, zapewniają z kolei niezawodność w realizacji zleceń czy obsłudze klientów – zauważa ekspert.

Umowa wynajmu w ofercie JUSTDRIVE podpisywana jest na okres od 24 do 48 miesięcy i nie wymaga wpłaty własnej. Decyzja kredytowa wydawana jest szybko i ogranicza się do niezbędnego minimum formalności, a przy wynajmie jednego lub dwóch pojazdów stosowana jest uproszczona procedura. Po zakończonej umowie nie ma konieczności wykupu samochodu, ale oczywiście istnieje taka możliwość.

Źródło: Raiffeisen Leasing

Korekta stawek w DHL - 2015-09-28

kategorie: rynekwydarzenia

Korekta stawek w DHL DHL Express, wiodący na świecie dostawca międzynarodowych usług kurierskich, ogłosił dzisiaj doroczną ogólną podwyżkę średnich cen, obowiązującą od 1 stycznia 2016 r. W Polsce średni wzrost cen wyniesie 3,9%.

"Istotą DHL Express jest dostarczanie wybitnej jakości usług dla naszych klientów na całym świecie" powiedział Ken Allen, Prezes DHL Express. "Nasza doroczna podwyżka cen pozwala nam kontynuować inwestycje w naszą międzynarodową sieć usług z określonym terminem doręczenia oraz utrzymać naszą wiodącą jakość usług. W 2015 roku ogłosiliśmy między innymi duże inwestycje, takie jak nowe węzły w Brukseli w Belgii oraz w Singapurze, a także rozbudowę węzła w amerykańskim Cincinnati, obsługującego obie Ameryki. Kontynuujemy także inwestycje na Bliskim Wschodzie i w Afryce, gdzie posiadamy bezkonkurencyjne sieci, a także uzupełniamy naszą flotę o samoloty towarowe, przede wszystkim w celu wzmocnienia naszych połączeń międzykontynentalnych. Wreszcie prowadzimy też nieustannie nasz program Certyfikowany Specjalista Międzynarodowy, który daje naszym pracownikom wiedzę i umiejętności pozwalające na zapewnienie wybitnej jakości usług. Wszystko to ma jeden nadrzędny cel: pomóc naszym klientom rozwijać się i odnosić sukcesy w handlu międzynarodowym."

DHL koryguje stawki co roku, uwzględniając inflację w Polsce i na świecie, zmianę kursów walut  i inne rosnące koszty, takie jak dodatkowe wydatki związane z przestrzeganiem bardziej rygorystycznych przepisów bezpieczeństwa, w każdym z ponad 220 krajów i terytoriów, w których świadczy swoje usługi. Korekty cen są różne dla poszczególnych krajów, w zależności od warunków lokalnych i mają zastosowanie do wszystkich klientów, z zastrzeżeniem obowiązujących umów. Więcej informacji na stronie http://www.dhl.com.

Źródło: DHL

Foto: DHL

 

Spotkanie w centrum serwisowym CHEP - 2015-09-22

kategorie: rynekwydarzenia

Spotkanie w centrum serwisowym CHEP 17 września odbyło się kolejne z cyklu spotkanie Forum Podażowego ECR, na którym członkowie kontynuowali dyskusję nad wyznaczaniem priorytetów usprawnień w obszarze tzw. „strony podażowej”, a więc logistyki, zarządzania łańcuchami dostaw i IT. Gospodarzem wrześniowego forum była firma CHEP i jej centrum serwisowe w Radomiu.

Współpraca wśród konkurentów

Forum Podażowe ECR Polska to spotkanie menadżerów łańcuchów dostaw reprezentujących zarówno producentów, dystrybutorów, jak i firmy z otoczenia biznesowego. Przy jednym stole spotykają się partnerzy biznesowi,  konkurenci, jak i firmy których spektrum działania zupełnie nie zazębia się. Forum jest odpowiedzią na wciąż zmieniającą się rzeczywistość biznesową, w której nowoczesne podejście do kooperacji jest jednym z filarów działania na rynku. Dlatego też, każde spotkanie forum rozpoczyna się od Deklaracji ds. Poszanowania Prawa Konkurencji, której zapis obowiązują wszystkich uczestników.  Przyjęliśmy założenie, że „konkurujemy przede wszystkim na półce, natomiast współpracujemy nad rozwiązywaniem wspólnych problemów logistycznych”. Właśnie dzięki takiemu podejściu, na Forum Podażowym toczą się otwarte i żywe dyskusje, co pozwala szybko i skutecznie rozwiązywać problemy jakie diagnozujemy podczas naszych spotkań.- podkreśla Mateusz Boruta, Dyrektor Zarządzający ECR Polska

Wizyta techniczna

Gospodarzem wrześniowego Forum Podażowego był CHEP Polska, lider poolingu palet i kontenerów na rynku polskim. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty technicznej w zautomatyzowanym w 2014 roku Centrum Serwisowym CHEP. Linia w Radomiu obsługuje około 2 miliony palet. Wszystkie inspekcje oraz naprawy wykonywane są przy wykorzystaniu w pełni zaautomatyzowanej i zintegrowanej linii. Poza automatyczną linią do inspekcji i naprawy palet, centrum posiada specjalistyczną komorę do przygotowywania tzw. palet fitosanitarnych. Komora ta wykorzystuje energię pozyskaną w procesie spalania drewnianych odpadów poprodukcyjnych. 

Grupa robocza

Sesje plenarną rozpoczęło przedstawienie wspólnego Case Study CHEP Polska i Carrefour dotyczącego Analizy poziomu czynników środowiskowych w łańcuchu dostaw. Kalkulator środowiskowy CHEP to narzędzie, które mierzy poziom czynników środowiskowych, w tym ślad węglowy (bilans emisji związków węgla) w procesie zarządzania paletami. To właśnie Kalkulator Środowiskowy stanowił narzędzie do wykonania tego typu analizy dla Carrefour. Kolejna prezentacja dotyczyła zjawiska Double Stackingu, które zdiagnozowano jako potencjał oszczędności w łańcuchu dostaw. Przedstawiciele firm Nestle i Raben prezentowali rozwiązanie z jakiego korzystają przy wspólnym transporcie i przekonywali o korzyściach podwójnego szpaltowania palet. Zaprezentowano również wyniki tegorocznych zawodów Speed docking. Konkurs został zainicjowany i zorganizowany w celu minimalizacji czasu potrzebnego na rozładunek od momentu wjazdu samochodu dostawczego na teren centrum dystrybucji do chwili wyjazdu poza bramki. Logistycy wysłuchali również prezentacji przedstawicielki Federacji Polskich Banków Żywności, która przedstawiła najlepsze praktyki logistyczne, dzięki którym firmy mogą pomagać najbardziej potrzebującym. Ostatnim wystąpieniem było przedstawienie Łańcucha Dostaw w Tesco Polska, które zakończyła sesja pytań i odpowiedzi.

Źródło: CHEP

Foto: CHEP

 

Leasing już nie wystarczy - 2015-09-21

kategorie: rynekwydarzenia

Leasing już nie wystarczy Polska gospodarka ma się całkiem nieźle. W I kwartale 2015 r. GUS odnotował wzrost gospodarczy na poziomie 3,6%, według szacunków w całym 2015 r. będzie to 3,8%. Efekty to wzrost konsumpcji, więcej miejsc pracy i większe wydatki na inwestycje. Przedsiębiorstwa będą się rozwijać, będą też poszukiwać finansowania dla swoich projektów. Silna konkurencja i różnorodność rozwiązań dostępnych dla firm w tym zakresie sprawia jednak, że stają się coraz bardziej wybredne. „Zwykła” oferta leasingu czy pożyczki przestaje im wystarczać.

Według wstępnego szacunku GUS, w pierwszym kwartale 2015 r. odnotowano wzrost PKB o 3,6 % (w zeszłym roku było to jedynie 2,5%). Oznacza to, że po zeszłorocznym spowolnieniu, rynek wraca do dobrej formy. Wartość wydatków prorozwojowych była w ubiegłym półroczu o ponad 10 proc. wyższa niż przed rokiem. W niektórych sektorach zwyżki sięgnęły aż kilkudziesięciu procent.

W odpowiedzi na większe zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami i wzrost zapotrzebowana na instrumenty finansowe umożliwiające rozwój, rynek oferuje szeroką paletę rozwiązań w tym zakresie. Firmy mają do dyspozycji kredyty bankowe, programy finansowania z Unii Europejskiej, różne formy leasingu i pożyczek. Żeby zainteresować przedsiębiorcę, zwykła oferta kredytu czy leasingu przestaje jednak wystarczać. Instytucje finansowe szukają więc nowych kompleksowych rozwiązań, które zainteresują polskie firmy.

Do polskich przedsiębiorców ustawia się coraz dłuższa kolejka instytucji oferujących różnorodne formy finansowania – zauważa Marcin Brześciański, manager ds. produktów Raiffeisen Leasing. – Przedsiębiorcy stają się coraz bardziej świadomi możliwości, a tym samym coraz bardziej wymagający, co z kolei wymusza na instytucjach finansujących nowe podejście. Od jakiegoś czasu wojna cenowa przeradza się w  konkurencję w obszarze kompleksowości oferty i jej wielowymiarowości. Widać to bardzo dobrze na przykładzie rynku leasingu, który swój podstawowy produkt wzbogaca o kolejne rozwiązania ułatwiające przedsiębiorcy prowadzenie bieżącej działalności  – ocenia Marcin Brześciański.

Kompleksowość oferty oznacza w tym wypadku rozbudowanie jej o szereg usług dodatkowych, które ułatwiają przedsiębiorcy zachowanie efektywności finansowej firmy. Są to usługi związane z całościowym zarządzaniem flotą lub firmową wartością rezydualną, różne formy najmu maszyn, udogodnienia związane w wykupem (np. wartość końcowa opłacana w ratach), szeroka paleta dodatkowych ubezpieczeń czy wsparcie w zakresie assistance. Niektóre firmy proponują nawet mniej doświadczonym przedsiębiorcom doradztwo w zakresie finansowym. Wszystko to ma na celu przerzucenie jak największej odpowiedzialności z przedsiębiorcy na partnera biznesowego, od finansowania po wymianę opon.

 – Szerokie możliwości dużych firm leasingowych wynikają z naszej wiedzy o sprzęcie, z długofalowych relacji z dostawcami i umiejętności budowania łańcucha usług dla firm korzystających z dóbr inwestycyjnych – podkreśla Marcin Brześciański. – Obecny kierunek rozwoju skupia się na stworzeniu możliwości konkurowania ofertą finansową z dodatkowymi usługami, które firma leasingowa będzie potrafiła dołączyć do sprzętu.

Firma finansująca inwestycje przestaje być więc postrzegana jako podmiot jedynie dostarczający gotówkę, lecz coraz częściej jako długoterminowy partner w biznesie dla przedsiębiorców inwestujących w swój rozwój. Biorąc pod uwagę obserwowane ostatnio przyspieszenie gospodarcze i optymistyczne prognozy dalszego wzrostu, możemy spodziewać się coraz bogatszej oferty w dziedzinie finansowego wsparcia inwestycji.

Źródło: Raiffeisen Leasing

 

DHL w sieci e-commerce - 2015-09-19

kategorie: rynekwydarzenia

DHL w sieci e-commerce Od 1 września 2015 r. DHL Parcel oferuje nową usługę międzynarodową DHL Parcel Connect. Dzięki tej usłudze, klienci korzystają z takich samych wysokich standardów DHL Parcel, gdy są w Belgii, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Czechach, Słowacji lub w Austrii. Od kwietnia 2014 r. DHL Parcel rozszerza swoje sieci dostaw tak, by optymalnie sprostać potrzebom rynku B2C. Ponadto DHL Parcel planuje zakończyć do 2016 r. budowę swojej własnej sieci w Austrii - także koncentrującej się na usługach B2C.

E-handel nadal jest dynamicznym rynkiem o niesamowitym potencjale wzrostu, w szczególności w sektorze paczek międzynarodowych. Chcemy wspierać naszych klientów w ich działaniach, maksymalnie usprawniając dostawy międzynarodowe. Kontynuując budowę i rozszerzanie na inne kraje naszej infrastruktury i usług, zapewniamy jednolite standardy, w tym bezproblemowy przewóz towarów poza granicami - powiedział Igor Caban, Dyrektor Zarządzający DHL Parcel.

Wejście na rynek nowego produktu stanowi kolejny istotny kamień milowy w budowie europejskiej sieci DHL Parcel. W pierwszym kroku DHL Parcel skieruje swoją nową usługę DHL Parcel Connect do sprzedawców online w Belgii, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Czechach, Słowacji i Austrii, którzy chcą sprzedawać towary za granicą. Oprócz atrakcyjnych cen, nowa usługa wysyłkowa obejmuje także wiele korzyści, takich jak regularne odbiory przesyłek, powiązane ubezpieczenie do wartości 500 euro z tytułu utraty lub uszkodzenia, stałe śledzenie przesyłek oraz szereg usług online związanych z wysyłką paczek.

DHL Parcel Connect obejmuje także bezpośredni kontakt z odbiorcami w całej europejskiej sieci, co zapewnia klientom końcowym otrzymanie przesyłki szybko i wygodnie. Dzięki usłudze DHL Parcel Connect klienci w wielu krajach Europy będą mogli skorzystać z kompleksowej usługi standardowej - w tym powiadomienie o dniu dostawy, dostawę do punktów odbioru DHL Parcelshop  i paczkomatów, a nawet usługę międzynarodowych zwrotów. Wiąże się to z bezpośrednimi korzyściami dla sprzedawców internetowych, ponieważ zadowoleni odbiorcy końcowi oceniają usługodawców i sklepy internetowe, a ich lojalność to to, co prowadzi do sukcesu biznesowego. 

Naszym celem jest sprawienie, że dostawa w kraju przeznaczenia będzie tak łatwa, jak to możliwe, niezależnie od tego, czy paczkę wysłano z Wiednia, Amsterdamu czy Pragi. Klienci w świecie cyfrowym są przyzwyczajeni do elastyczności i wygody zakupów online. Naszym zadaniem jest sprawienie, by ta elastyczność i wygoda istniały także w "realnym świecie" transportu i dostawy – mówi Igor Caban, Dyrektor Zarządzający DHL Parcel.

Źródło: DHL Parcel

Foto: DHL Parcel

 

Diody zamiast reflektorów - 2015-09-18

kategorie: rynekwydarzenia

Diody zamiast reflektorów Szacuje się, że do 2020 roku oświetlenie LED będzie stosowane w 75% magazynów na świecie. Coraz większa liczba przedsiębiorców inwestujących w modernizację lamp potwierdza, że prognozy te mają szansę się urzeczywistnić. Jedną z firm, która postanowiła zrealizować oszczędnościowy potencjał usprawnienia oświetlenia, jest belgijska spółka Varo. Varo zajmuje się produkcją i globalną dystrybucją wyposażenia ogrodowego oraz narzędzi elektrycznych i ręcznych marek Kreator, Powerplus i Varo. Firma posiada placówki w Australii, Chinach i Hiszpanii, jednak siedziba i główny magazyn znajdują się w belgijskim Lier - nieopodal międzynarodowego portu w Antwerpii.

Globalne centrum dystrybucyjne Varo zajmuje powierzchnię 24 000 metrów kwadratowych. Każdego dnia obsługiwanych jest w nim kilka tysięcy palet, a roczna liczba realizowanych zamówień sięga 2 000 000 – wliczają się w to zarówno drobne zamówienia mieszane, jak i całe kontenery. Ze względu na duże koszty energii elektrycznej, firma podjęła decyzję o modernizacji oświetlenia.

Przed modernizacją

Pierwotny system oświetlenia magazynu w Lier składał się z 370 zwieszanych reflektorów typu high-bay. – Strumień świetlny emitowany przez oprawy w magazynie Varo musiał zapewnić odpowiednie natężenie światła na poziomie wykonywania zadań wzrokowych. Przy wysokości obiektu wynoszącej 12 metrów wiązało się to z dużymi nakładami energetycznymi. Oprawy reflektorowe gwarantujące uzyskanie zadanych normami parametrów charakteryzują się bowiem poborami pomiędzy 250 a 400 W – mówi Maciej Gronert, projektant oświetlenia w firmie TRILUX Polska. – Przy uwzględnieniu liczby lamp koniecznych do oświetlenia powierzchni 24 000 metrów kwadratowych, dostrzega się oszczędnościowy potencjał modernizacji oświetlenia. Zauważyło go również kierownictwo magazynu Varo – dodaje Maciej Gronert. Dla podjęcia ostatecznej decyzji kluczowa była wizja lokalna w obiekcie o podobnych wymaganiach oświetleniowych. Reprezentantów Varo przekonała jakość światła i wymierne korzyści wynikające z wdrożenia linii świetlnych w technologii LED.

Wdrożone rozwiązanie

By uniknąć pomyłek podczas kompletacji i pakowania, w strefach gdzie wykonuje się tego typu zadania, zapewniono natężenie światła na poziomie 300 lx, a na stanowiskach wymagających szczególnej precyzji - 500 lx. W pozostałych częściach magazynu za wystarczające uznano natomiast 200 lx. – Aby zminimalizować ryzyko przykrego efektu olśnienia, wykorzystano oprawy serii TRILUX E-Line LED z wąskim i wąsko-szerokim rozsyłem. Ich zastosowanie pozwoliło uzyskać jednorodne, pozbawione cieni oświetlenie – mówi Maciej Gronert, projektant oświetlenia firmy TRILUX Polska. – Rozwiązanie to wyróżnia także emisja światła o dobrej jakości przy bardzo niskim zużyciu energii. W zależności od liczby segmentów diodowych, E-Line LED charakteryzuje się poborem mocy od 32 do 162 W, a jej wydajność świetlna sięga 127 lm/W – dodaje.

Magazyn w świetle LED

Aby do maksimum wykorzystać oszczędnościowy potencjał modernizacji, w zakładzie zainstalowano system zarządzania oświetleniem. Czujniki ruchu zamontowane w alejkach roboczych pozwalają uzależnić oświetlenie stref pomiędzy regałami od obecności pracowników. Gdy w korytarzach nikogo nie ma, lampy są wygaszane. Intensywność pracy opraw w hali załadunkowej jest natomiast dostosowywana do ilości światła naturalnego docierającego do pomieszczenia – tak, by łącznie zapewniały wymagane natężenie światła.

Efekty wdrożenia

Modernizacja oświetlenia została entuzjastycznie przyjęta przez osoby zatrudnione w magazynie. – Obsługując wózki widłowe i regały wysokiego składowania, nasi pracownicy często spoglądają w górę. Nowe lampy zwiększają komfort wykonywania tego typu zadań, dzięki wyeliminowaniu efektu nieprzyjemnych olśnień - mówi Nico de Troyer, przedstawiciel Varo odpowiedzialny za zagadnienia energetyki - Dodatkowo, światło diod ma dużo bardziej naturalny kolor niż reflektory. Operatorzy bardzo chwalą tę zmianę – uzupełnia. Powody do zadowolenia mają również Dyrektor Finansowy i Zarząd spółki. Wskutek wymiany sytemu oświetlenia, rachunki za energię elektryczną zmniejszyły się niemal o 60%.

Wojciech Podsiadły

Foto: Trilux

Sieci spożywcze w e-commerce - 2015-09-14

kategorie: rynekwydarzenia

Sieci spożywcze w e-commerce Co piąty polski użytkownik sieci kupił produkty spożywcze w sieci. Internauci, zapytani o to, jakie znają serwisy oferujące takie artykuły, najczęściej wymieniali Tesco i Almę. Na zagranicznych stronach WWW produkty spożywcze nabyło 9 procent e-konsumentów. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zajrzyj do raportu.

Z najnowszego raportu o rynku e-commerce przygotowanego przez firmę Gemius dla e-Commerce Polska można dowiedzieć się, że artykuły spożywcze w sieci choć raz nabyła jedna piąta internautów, robiących zakupy online (21 proc.). Takie zakupy znacząco częściej robią kobiety niż mężczyźni. Produkty z tej kategorii cieszą się też największym zainteresowaniem wśród e-konsumentów między 35 a 49 rokiem życia i osób z wykształceniem wyższym.

Tesco i Alma najpopularniejsze

W badaniu poproszono użytkowników sieci o spontaniczne wymienienie serwisów internetowych, w których można zakupić produkty spożywcze. Ankietowani najczęściej podawali Tesco i Almę – obie marki wskazało po 18 proc. respondentów. Na trzecim miejscu znalazło się Allegro, które wskazało 7 proc. badanych. Te same firmy znalazły się w pierwszej trójce najczęściej wymienianych serwisów spożywczych w zeszłorocznym badaniu.

Zdaniem dr Jolanty Tkaczyk z Katedry Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego, popularność Tesco i Almy jest zbieżna z trendami konsumenckimi. – Z jednej strony mamy dużą grupę konsumentów, którzy wybierają sklepy oferujące atrakcyjne ceny, z drugiej grupę mniejszą, wydająca znacznie więcej pieniędzy na produkty spożywcze – mówi.

Jej zdaniem popularność e-zakupów żywnościowych w gronie internautów pomiędzy 35 a 49 rokiem życia również nie zaskakuje. – W tej grupie wiekowej znajdują się najczęściej osoby prowadzące szybkie, aktywne zawodowo życie, dla których wygoda zakupów internetowych jest nie do przecenienia – dodaje dr Tkaczyk.

sieci handlowe w e-commerce

Potencjał zagranicznych stron WWW

Okazuje się też, że niemal co dziesiąty polski internauta (9 proc.) już nabył produkty spożywcze na zagranicznych stronach WWW. Z kolei jedna czwarta (25 proc.) planuje takie zakupy w przyszłości.

Polacy coraz więcej podróżują, odkrywają nowe, lokalne smaki. Co więcej, popularne programy kulinarne zachęcają do eksperymentowania w kuchni – mówi dr Jolanta Tkaczyk. – Nie dziwi zatem fakt, że e-konsumenci decydują się na zakup produktów żywnościowych w zagranicznych sklepach internetowych. Wiele produktów, szczególnie tych egzotycznych, nie sposób kupić w przeciętnym sklepie w Polsce – wyjaśnia dr Tkaczyk.

Więcej szczegółów znajdziesz w raporcie „E-commerce w Polsce 2015. Gemius dla e-Commerce Polska”.

Źródło: Gemius

 

Grupa ID Logistics podsumowuje półrocze - 2015-09-12

kategorie: rynekwydarzenia

Grupa ID Logistics podsumowuje półrocze Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podsumowała swoją działalność w pierwszym półroczu 2015 roku. Firma odnotowała wzrost przychodów i wzmocniła pozycję na światowym rynku usług logistycznych, szczególnie w zakresie obsługi klientów z branży e-commerce, retail i FMCG. W pierwszym półroczu 2015 roku skonsolidowane przychody Grupy ID Logistics wyniosły 442,1 mln EUR, co oznacza wzrost o 6,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2014 roku. Aż o 55 proc. wzrósł skonsolidowany dochód netto i wyniósł 6,5 mln EUR. To w głównej mierze wynik kontroli kosztów i redukcji jednorazowych wydatków wykazanych w 2014 roku.

Na ten wynik największy wpływ miała działalność Grupy ID Logistics w Republice Południowej Afryki, gdzie uruchomienie dwóch regionalnych magazynów zakończyło budowę krajowej sieci dystrybucji produktów świeżych. Duży wzrost odnotowany został także w Holandii, na co wpływ miało podpisanie umowy i rozpoczęcie współpracy z firmą Fujifilm.

„Wyniki finansowe, osiągnięte w pierwszym półroczu 2015 roku, są potwierdzeniem sukcesu strategii rozwoju Grupy ID Logistics.  Jesteśmy zadowoleni z pozyskania kolejnych klientów, szczególnie z nowej dla nas branży farmaceutycznej. Nadal będziemy koncentrować się na realizacji założonych celów oraz szybkiej redukcji zadłużenia, co w przyszłości może pozwolić nam na przejęcia innych firm“ skomentował Eric Hemar, Prezes Zarządu Grupy ID Logistics.

W pierwszym półroczu Grupa ID Logistics podpisała kolejne umowy z klientami, które będą miały strategiczne znaczenie dla jej dalszego rozwoju. Firma wzmocniła swoją pozycję na rynku e-commerce. Do grona klientów, obsugiwanych w tym obszarze, dołączyły Conforama, Saint Gobain Distribution, Chloe oraz, w ostatnim czasie, IKEA. W Niemczech od 2016 roku ID Logistics będzie zarządzać procesami logistycznymi w budowanym obecnie magazynie e-commerce IKEA w Dortmundzie o powierzchni 46 tys. m². Grupa ID Logistics rozszerzyła też zakres współpracy z klientami z branży retail i FMCG. Należy do nich m.in. Grupa Auchan. We Francji, w ramach reorganizacji przepływów logistycznych i scentralizowania obsługi artykułów tekstylnych, ID Logistics będzie zarządzać magazynem Auchan w Brebieres o powierzchni 48 tys.m².

Natomiast w Polsce firma uruchomiła nowe centrum dystrybucyjne Auchan w Mszczonowie o powierzchni 44 tys.m². ID Logistics będzie także zarządzać podparyskim magazynem Panzani, międzynarodowego producenta żywności. Z kolei w Indonezji firma Danone Early Life Nutrition, rozszerzając współpracę w ramach segmentu wczesnego żywienia, zleciła ID Logistics zarządzanie centrum produkcyjnym Sari Husada.  W pierwszym półroczu Grupa ID Logistics rozszerzyła swoją ofertę o branżę farmaceutyczną, co zapoczątkowało podpisanie umowy z grupą Pierre Fabre. ID Logistics będzie zarządzać magazynem działu dermokosmetyków Pierre Fabre o powierzchni 40 tys.m² na południu Francji.

Grupa ID Logistics jest dobrze przygotowana zarówno do realizacji projektów logistycznych dla swoich klientów jak i wykorzystywania nowych możliwości rynkowych. Działając w tak konkurencyjnej branży jaką jest logistyka kontraktowa, firma będzie koncentrować się przede wszystkim na budowaniu długofalowych relacji z klientami oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i usług o wartości dodanej. To zagwarantuje jej dalszy wzrost organiczny. Jednocześnie Grupa ID Logistics pozostaje otwarta na potencjalne akwizycje.

Źródło: ID Logistics

Foto: ID Logistics